Rzeczpospolita Obojga Narodów
Witamy w Rzeczypospolitej Obojga Narodów!

Przydatne informacje:
Waluta: denar polski, który dzieli się na sto grzywien
Położenie na Polinie: Nowy Kontynent, nazywany również Vaarlandem.
Uczestnictwo w organizacja międzynarodowych: Obecnie Rzeczpospolita należy do programu Stempel oraz Leockiego Instytutu Statystyk Międzynarodowych (w skrócie ISM). W przeszłości: państwo-założyciel Rady Kontynentu Vaarlandzkiego (wraz z Królestwem Skarlandu i Królestwem Agurii) oraz państwo-założyciel wraz z Wielką Polondią Wielkiej Biblioteki Współpracy. Dawniej także członek Organizacja Polskich Mikronacji oraz Rady Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa.
Gospodarka: system gospodarczy PIAST

W Rzeczypospolitej panuje Złota Wolność Szlachecka. Oznacza to, że każdy obywatel ma realny i bezpośredni wypływ na politykę kraju. Szlachta cieszy się wieloma przywilejami ekonomicznymi i sądowymi. Zachęcamy do przeczytania tego dokumentu, który wymienia przywileje szlacheckie.

Sejm zwoływany jest przez króla raz na sześć miesięcy (sejm ordynaryjny), na którym brać szlachecka zajmuje się bieżącymi sprawami państwa (uchwala konstytucje sejmowe, przyjmuje, bądź odrzuca traktaty międzypaństwowe etc. etc.). Sejm zwołany może być również w sytuacji nadzwyczajnej, taki sejm nazywany jest sejmem ekstraordynaryjnym. Dodatkowo wyróżnić można sejm elekcyjny, który wybiera i proklamuje nowego monarchę.
Wolna elekcja zbiera się pod Warszawą na polach Woli co sześć miesięcy, dlatego

Władzę wykonawczą posiada król, który do pomocy powołuje urzędników Kancelarii Królewskiej. W jej skład wchodzą obecnie:
kanclerz wielki: JO Sebastian von Tauer
podskarbi wielki: Maurycy Orański
hetman wielki: JO Samuel Radziwił
kurator wielki: brak

Podskarbi wielki zajmuje się systemem gospodarczym PIAST oraz skarbem królestwa.
Hetman wielki dowodzi wojskiem i dba o jego stan.
Kurator wielki czuwa nad instytucjami kultury.
Ważnym jest, że tylko szlachta można brać czynny udział w życiu politycznym Rzeczypospolitej.
Każdy nowy przybysz w Rzeczypospolitej zyskuje miano Mieszczanina. Po pewnym czasie(czas prawem wyznaczony) mieszczanin może złożyć wniosek o nobilitację. Król nadaje szlachectwo poprzez wręczenie dyplomu nobilitacyjnego. Od tej chwili nowy przybysz może cieszyć się wszelkimi przywilejami i prawami jako płynął z tytułu posiadania polskiego szlachectwa. Nie należy jednak zapominać, że szlachectwo to również zobowiązania wobec Rzeczypospolitej.
Każdy obywatel, który ciężko i wytrwale pracuje dla Rzeczypospolitej może zostać wyróżniony orderem, tytułem księcia lub może nawet być wyniesiony do godności królewskiej.