Synod warszawski

Re: Synod warszawski

Postprzez Stanisław Wieniawa » 06 lut 2022, 12:19

Mamy screeny. Stanisław albo Enrique zrobili.



Chłop
Chłop
 
Posty: 160
Dołączył(a): 04 mar 2020, 14:11
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 70516898
Wykształcenie: doktor neksjalizmu

Re: Synod warszawski

Postprzez Enrique Sánchez Oviedo » 06 lut 2022, 13:28

Ja zrobiłem screeny i je opublikowałem w Skarlandzie.: http://forum.skarland.eu/viewtopic.php?p=8591#p8591
Wszystkie zrzuty ekranu były robione świeżo 2 lutego około godziny 22. Wstawione na forum zostały 3 lutego również po 22. Screeny te wysłałem również Stanisławowi Dmowskiemu, który mógłby poświadczyć o ich autentyczności gdyż był na konklawe oraz dostał je od razu po zrobieniu w celu umieszczenia jako materiały dowodowe w tej sprawie. Dlatego, jeśli kardynał Mikołaj D. odtajni przebieg konklawe oraz tajną konferencję a coś będzie się nie zgadzało z tym co jest na screenach, oznaczać to będzie, że nasze wiadomosci zostały sfałszowane, zmienione a może nawet usunięte.
/-/ Abp Enrique kardynał Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji

Obrazek



Avatar użytkownika
Duchowny
 
Posty: 133
Dołączył(a): 16 maja 2019, 16:08
Lokalizacja: Walencja
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: średnie

Re: Synod warszawski

Postprzez Samuel Radziwiłł » 06 lut 2022, 20:23

August Medycejski napisał(a):
Krzysztof Windsor napisał(a):Jedynym mankamentem jest to, że takowy kościół narodowy, zupełnie nie podpięty pod zarządzanie Rotryjskie, chciałbym założyć w Sarmacji. Nie było by przeszkodą być Prymasem w Kościele RON ?


Pozwólcie, że ponownie się wtrącę. Dlaczego Ekscelencje nie rozważą powołania jednego Kościoła działającego zarówno w Rzeczypospolitej, jak i Księstwie? Wszak to, co nas łączy, to sarmatyzm. ;)


Zamiast oczekiwać na to co będzie się działo dalej w Rotrii, powinniście rozpocząć proces powstawania nowego Kościoła, który obejmował by np. Saramcję, RON, Skarland. Twórzcie nie w opozycji do Rotrii ale coś zupełnie nowego, co stanie się dla nich konkurencją.
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Synod warszawski

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 06 lut 2022, 23:05

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Synod warszawski

Postprzez Norbert I de Catalan » 07 lut 2022, 00:28



4 głosowania i Dreder się kapnął, że pewna grupa "niema" prawa uczestniczyć w konklawe - takich dokonań to nawet ja nie mam w swoim dorobku...
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii (Czarnogóry), Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji
Obrazek Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 29
Dołączył(a): 27 mar 2020, 19:45
Lokalizacja: Valencia
Medale: 6
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Dr. Net.

Re: Synod warszawski

Postprzez Stanisław Wieniawa » 07 lut 2022, 00:31

Nie otwarto zapisów tajnej konferencji w trakcie konklawe, gdzie kandydaci mieli przedstawiać swoje plany, a gdzie ja odkryłem grzebanie w panelu administratora.



Chłop
Chłop
 
Posty: 160
Dołączył(a): 04 mar 2020, 14:11
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 70516898
Wykształcenie: doktor neksjalizmu

Re: Synod warszawski

Postprzez Krzysztof Windsor » 07 lut 2022, 00:34

(-) abp Krzysztof Windsor-Windsachen
HKH Konigprins, Prins af Dravsk



Avatar użytkownika
Duchowny
 
Posty: 127
Dołączył(a): 01 wrz 2021, 15:58
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: mgr net.

Re: Synod warszawski

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 07 lut 2022, 00:48

Wasze Ekscelencje,

Na wstępie chciałbym oznajmić, że po pewnym czasie od tych wydarzeń emocje opadły. Dziś ujawnione zostały zapisy konklawe. Po zapoznaniu się z nimi, dochodzę do wniosku, że być może opuszczenie przez nas konklawe było zbyt pospieszne i zbyt emocjonalne.


Podsumuję to, jak z mojej strony to wygląda:
1. Nikt nie ograniczył żadnemu z zebranych 7 kardynałów systemowo dostępu do konklawe, jak byliśmy tam wszyscy.
2. Kardynałowie: P. M. Medycejski, M. Dreder i A. W. Medycejski-Zep dążyli do wyboru na patriarchę osoby z ich grona.
3. Kardynałowie wyżej wymienieni nie chcieli wyboru na Patriarchę ani kardynała E. Sancheza Oviedo, ani kardynała S. Dmowskiego.
4. Kardynał S. Wieniawa utracił dostęp do panelu administracyjnego, nastąpiły też dziwne sprawy z kolorami dwóch kardynałów.
5. Kardynał M. Dreder zgłosił wniosek formalny o wykluczenie I.E. Dmowskiego i Sancheza Oviedo z konklawe, argumentując to nieodbyciem przez nich konsystorza. Jest to moim zdaniem próba wykorzystania tego jako sposobu na zmniejszenie opozycji wobec tzw. Drederystów. Wykluczenie w końcu nie nastąpiło.
6. Kardynał P. M. Medycejski zaproponował kandydaturę abp Krzystofa Windsora, jednak wywołało to silną reakcję kardynała Sancheza Oviedo, który zwrócił uwagę, że ma większe doświadczenie, gdyż jest tu dłużej, a także wyraził sugestię, że tzw. Drederyści mogliby chcieć uczynić abp Windsora marionetką. Wytknął im ich nieaktywność oraz utrudnianie wyboru młodszych.
7. Przed konklawe Kardynał Kamerling przywrócił uprawnienia elektorskie kardynałowi Aureliuszowi Medycejskiemu-Zepowi. Legalność tego aktu została poddana w wątpliwość przez Imć Fiodora Godunowa.
8. Jeżeli A. Medycejski-Zep nie powinien być elektorem na konklawe, w 3 głosowaniu powinien był zwyciężyć elekcję kardynał Enrique Sanchez Oviedo.

W obecnej sytuacji nie mam pewności co czynić. Z jednej strony, dochodzę do wniosku, że reakcja emocjonalna, jaka nastąpiła, mogła być przesadzona. Gdyby inni nie wyjechali, też bym nie wyjechał. W takim jednak obrocie sprawy nie chciałem już w tym uczestniczyć.
Z drugiej strony, widoczne są opory wśród tzw. Drederystów wobec wyboru patriarchy spośród osób młodszych.

Gdy pewnego rodzaju zdenerwowanie mija, dochodzę do wniosku, że gdyby w czasie konklawe nikt się nie unosił, mogłoby nie dojść do takiej eskalacji.

Tak więc ważne jest, by zbadać następujące wątki:
1. Czy kardynał Aureliusz Wawrzyniec Medycejski-Zep został legalnie przywrócony do grona kardynałów elektorów?
2. Czy kardynał Mikołaj Dreder pisał prawdę w czasie tajnej konferencji, że dnia 2 lutego nie grzebał w panelu administracyjnym? Zwracam tu uwagę, że potem było pisane, że odbieranie uprawnień administratorskich kardynałowi Wieniawie było jednak celowe.
3. Czy Mikołaj I (Pius Maria Medycejski) jest legalnie wybranym patriarchą?

Ponadto warto by się zastanowić, co powinien uczynić kardynał związany przysięgą, gdy dostrzeże nieprawidłowości w czasie konklawe.

Co do mnie, wstrzymuję się na razie od angażowania w ewentualne tworzenie oddzielnej wspólnoty kościelnej na ziemiach Rzeczypospolitej. Pozostawiam to w gestii J.E. Prymasa Windsora i innych duchownych.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Synod warszawski

Postprzez Stanisław Wieniawa » 07 lut 2022, 08:49

Nieprawdą jest, że miałem admina tylko jako Patriarcha. Facibeni nadał mi admina normalnego jeszcze zanim zostałem Leonem IV.

Ja nie żałuję odejścia. Nienawidzę wizji Rotrii zabetowanej przez drederystów i niedopuszczającej młodych do władzy. Ta Rotria nie ma pomysłów na przyszłość. To Rotria zastoju, którą mamy od dawna. Nie czuję się tam dobrze.



Chłop
Chłop
 
Posty: 160
Dołączył(a): 04 mar 2020, 14:11
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 70516898
Wykształcenie: doktor neksjalizmu

Re: Synod warszawski

Postprzez Stanisław Dmowski » 07 lut 2022, 10:34

Jutro, najpóźniej pojutrze przedstawię poprawione dokumenty deklaracji, o której tu kiedyś rozprawiano. Bedzie ona odpowiedzią na zaistniałą sytuację i podwaliną pod wspólnotę, która będzie bliżej wiernych, ich upodobań, bliżej duchownych a jednocześnie miejmy nadzieję przetrwa w jedności przez dłuższy czas. Będzie też jednocześnie wezwaniem pozostałych w Rotrii duchownych do zgody, wszak ten konflikt, który wyzwolił stos żali, zazdrości i wad może być okazją do lepszego urządzenia Kościoła Rotryjskiego, do zjednoczenia, jeśli oczywiście druga strona przepracuje to co zrobiła złego.



Gość zagraniczny
 
Posty: 18
Dołączył(a): 02 mar 2020, 12:05

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Warszawa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości