Oświadczenie Królewskie

Oświadczenie Królewskie

Postprzez Michał Radziwiłł » 06 lip 2011, 22:58

AKT ABDYKACJI

Wielmożna Szlachto i Arystokracjo,
Dostojni Senatorowie,
Obywatele!


Rozważywszy wszelkie okoliczności, zastanowiwszy się nad Naszymi działaniami i aktywnością Naszą w ostatnim czasie, podjęliśmy decyzję, iż w celu przysporzenia chwały Narodom pieczy Naszej powierzonym, oraz zwiększenia szczęśliwości i pomyślności wszelakiej wszystkich poddanych Naszej Korony, winniśmy przekazać złotą Koronę Chrobrego następcy Naszemu, jemu powierzyć Berło Chrobrego i Jabłko, oraz Szczerbiec przesławny. Jesteśmy zdania, iż oddamy przysługę Ojczyźnie Naszej, ustępując z tronu.

Przeto z dniem dzisiejszym, to jest 6 lipca Roku Pańskiego 2011, podpisujemy niniejszy akt abdykacji.

Z chwilą obecną zrzekamy się korony Królestwa Polskiego, tytułu Wielkiego Księcia Litewskiego, tytułu Księcia Prus, Rusi, Inflant, Mazowsza, Żmudzi, Kijowszczyzny, Wołynia, Podola, Podlasia, Smoleńszczyzny, Siewierszczyzny i Czernihowszczyzny.

Abdykujemy zgodnie z prawem Najwyższym Rzeczypospolitej Obojga Narodów, w rozdziale V wyłożonym, na rzecz wuja Naszego, arcyksięcia Ferdynanda Habsburga Lotaryńskiego Radziwiłła. W jego ręce powierzamy Berło i Jabłko, na jego skroń przeznaczamy Koronę, do jego pasa przypasać nakazujemy Szczerbiec.

Ufamy, iż Narody Rzeczypospolitej uszanują decyzję Naszą, zrozumieją jej powody, a nowego króla umiłują i wierność mu przysięgną. Ufamy ponadto, iż historia oceni Nasz czyn pozytywnie, a osoby Naszej nie przedstawi potomności jako gnuśniej.

Akt niniejszy w dniu 6 lipca spisany został, a zatwierdzony podpisem Naszym Królewskim, którego po raz ostatni użyć sobie pozwoliliśmy.

/-/ Michał III, z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski,
Wielki Książę Litewski, Książę Ruski, Pruski, Inflancki,
Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski,
Podlaski, Smoleński Siewierski i Czernihowski, etc.,
Obrońca Wiary



Z chwilą obecną władzę w kraju na mocy Konstytucji przejmuje król-elekt Ferdynand Habsburg Lotaryński Radziwiłł.

Mam nadzieję, że nie zawiodłem oczekiwań Narodów. Że służyłem im godnie aż do dnia dzisiejszego.

Następcy życzę szczęśliwych i pomyślnych rządów :) Pozostanę w Rzeczypospolitej do czasu, aż przyzwyczai się do ciężaru, który mu kładę na barki, po czym opuszczę granice Rzeczypospolitej, kierując się do Świata Realnego.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: Oświadczenie Królewskie

Postprzez Pius IV » 06 lip 2011, 23:07

Nie będę się rozpisywał - rozumiem powody, które podałeś mi mój drogi bratanku na komunikatorze, szanuję je i zgadzam się z Twoją wolą. Wszystko, co chciałem powiedzieć, to wiesz - opisałem Ci co i jak ;).

Cieszę się jednak, że będziesz ze mną i że mogę na Ciebie liczyć.. Dziękuję ;)!

<rzuca się na szyję i całuje po policzkach swojego bratanka> :).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Oświadczenie Królewskie

Postprzez ks. Otto Kent » 06 lip 2011, 23:09

W żadnym wypadku Wasza Królewska Mość nie zawiodła Nas - mieszkańców Rzeczpospolitej! Za rządów Waszej Wysokości Rzeczpospolita bardzo rozkwitła. Bardzo mi smutno, że zapadła taka decyzja. Cóż takie życie. Jak to mówią "coś się kończy coś zaczyna".

Chciałbym złożyć gratulacje królowi elektowi. Niech Jego rządy będą pomyślne dla naszej ukochanej ojczyzny.
Amen



 

Re: Oświadczenie Królewskie

Postprzez Henryk Horoch » 07 lip 2011, 09:41

Wasza Królewska Mość okres rządów Waszej Miłości był czasem spokoju i pomyślności dla Rzeczpospolitej, za to jesteśmy wdzięczni. Serdecznie też dziękujemy za trud i wysiłek włożony w rozwój naszego kraju.
Decyzję Waszej Królewskiej Mości rozumiemy i szanujemy, acz szkoda, że Wasza Miłość abdykował. Pociechą jedyną jest następca Waszej Królewskiej Mości arcyksiążę Ferdynand, którego cały naród zna i szanuje jako człowieka szlachetnego i całym sercem Rzeczpospolitej oddanego. :)
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Oświadczenie Królewskie

Postprzez Pius IV » 07 lip 2011, 09:52

Bardzo dziękuję Ekscelencjo Hetmanie - wiele znaczą dla mnie takie słowa, wypowiedziane z ust znamienitego człowieka i zarazem mego przyjaciela, oddanego Rzeczpospolitej :).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Oświadczenie Królewskie

Postprzez Michał Radziwiłł » 07 lip 2011, 12:23

I ja takoż Waszmość Panom dziękuję :) Wartość króla określają jego poddani. Będąc władcą tak zacnych ludzi, byłem władcą wielkim.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: Oświadczenie Królewskie

Postprzez Pius IV » 07 lip 2011, 16:23

Niezaprzeczalnie, Wasza Wysokość :D.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Państwowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość