Wniosek

Re: Wniosek

Postprzez Kamil Trzaska » 12 sty 2011, 11:55

Eminencjo jak wyżej wymieniono, Wawel nie był wam nadany na własność a Twej córce w dożywotnie władanie, utrata obywatelstwa oznacza utratę majątku i przywilejów (w tym wieczystego władania na Wawelu)
Książę Kamil Chojnacki herbu Trzaska
Hetman Polny
Generał Lejtnant
dowódca Dywizji Litewskiej i Smoleńskiej



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 100
Dołączył(a): 22 gru 2010, 13:15
Medale: 9
Order Virtuti Militari I (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Wniosek

Postprzez Wawrzyniec Medycejski » 12 sty 2011, 15:51

Skoro tak to trudno wykłócać się nie będę.
Wawrzyniec Piotr Medycejski



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 154
Dołączył(a): 11 gru 2010, 21:05
Medale: 2
Order Zasługi RON IV (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: Wniosek

Postprzez Henryk Horoch » 12 sty 2011, 17:29

Wasza Eminencjo, do dyspozycji Księdza Prymasa jest Majątek Lachowicze na Litwie (pałac i wieś) będący własnością kościoła jako uposażenie Prymasa Rzeczpospolitej. ;) Tak więc, Wasza Eminencja Ksiądz Prymas nie pozostaje bez własnej rezydencji w Rzeczpospolitej. ;)
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Wniosek

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 12 sty 2011, 19:22

Wasza Królewska Mość
Panowie Bracia
Uważam, że Wawel, Zamek Królewski w Warszawie itp powinny być na dobrami narodowymi i powinny być tylko w gestii Króla Jegomościa i nie powinny być nikomu użyczane. Wydaje mi się że należy zrobić listę takich majątków i obiektów
pozdrawiam
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3476
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Wniosek

Postprzez Wawrzyniec Medycejski » 12 sty 2011, 19:27

Wszakże jesteśmy krewniakami Jego Królewskiej Wysokości :)
Wawrzyniec Piotr Medycejski



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 154
Dołączył(a): 11 gru 2010, 21:05
Medale: 2
Order Zasługi RON IV (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Postprzez Pius IV » 12 sty 2011, 22:51

Proponuję zakończyć tą dyskusję bo jest bez celu.

Jako osoba odpowiedzialna za stan prawny Rzeczypospolitej i jedyny podmiot odpowiedzialny za egzekwowanie postanowień prawnych wydałem już opinię w imię prawa Polski i jej Lennictw. Zamek Królewski na Wawelu nie należy do rodu Medyceuszy - oddany był księżnej de Medici jako podarunek od Króla Augusta IV, lecz z chwilą utraty obywatelstwa majątek ten przechodzi na własność Skarbu Państwa. Dalsze uzasadnienia wydałem w poprzedniej wiadomości, zaś Ekscelencja Hetman Wielki Horoch suto uzasadnił.

Nie widzę potrzeby dalszego "rozgrzebywania" tegoż tematu.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Wniosek

Postprzez Wawrzyniec Medycejski » 12 sty 2011, 23:40

W taki razie dobrze, jak tak postanowiono nie będę się wykłócał w końcu na każdego przyjdzie czas zapłaty :) Niech ta strata będzie mą nauczką :)
Wawrzyniec Piotr Medycejski



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 154
Dołączył(a): 11 gru 2010, 21:05
Medale: 2
Order Zasługi RON IV (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: Wniosek

Postprzez Aleksander Branicki » 12 sty 2011, 23:47

Strata? Wasza Eminencjo, proszę prześledzić sobie moje straty, tym bardziej, że me majątki naprawdę do mnie należały ;) Ja się upominać o nie nie będę i nie mam do nikogo żalu, ani żadnych zastrzeżeń.
Poza tym po cóż Eminencji majątki w RON, skoro zagwarantowana jest siedziba dla władz kościelnych?
Troszkę mnie dziwi taka postawa...



 

Re: Wniosek

Postprzez Wawrzyniec Medycejski » 13 sty 2011, 00:04

Mam już jakiś mały majątek w RON ponieważ jestem hrabiom i posiadam tytuł nadany przez króla podobnie jak WE. Ale mniejsza oto muszę się pogodzić ze stratą. Poniekąd uważam, iż owa decyzja była częściowo zamierzona.
Wawrzyniec Piotr Medycejski



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 154
Dołączył(a): 11 gru 2010, 21:05
Medale: 2
Order Zasługi RON IV (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: Wniosek

Postprzez Michał Radziwiłł » 13 sty 2011, 11:46

Wasza Eminencjo! Przede wszystkim zaprzeczam, jakoby była to świadoma akcja. Król w Rzeczypospolitej musi słuchać prawa, a to stanowi:

Rozdział III Odebranie, Utrata lub Zrzeczenie się Obywatelstwa.

Art. 6
Odebranie obywatelstwa może dokonać Król Rzeczpospolitej Obojga Narodów w przypadku naduzycia przez obywatela norm społecznych lub obyczajowych.

Art. 7
Utrata obywatelstwa Rzeczpospolitej Obojga Narodów nastepuje na skutek: ogłoszenia śmierci obywatela (odejścia z v-świata), na mocy orzeczenia Sądu Najwyzszego, zrzeczenia się obywatelstwa.

Art. 8
Zrzeczenie się obywatelstwa następuje poprzez przedstawienie w tej sprawie woli obywatela i jest równoznaczne z utratą praw obywatelskich.

Art. 9
Utrata praw obywatelskich pociąga za sobą utratę praw publicznych i majątkowych przez obywatela. wszystkie jego dobra ruchome i nieruchome przechodzą na rzecz Skarbu Państwa, chyba ze wydał on przed zrzeczeniem sie obywatelstwa lub w jego trakcie dyspozycji względem swego majątku w akcie darowizny na rzecz innego obywatela / obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów.


Ustawa mówi wyraźnie. Oszczędziłem pracy Sądowi Najwyższemu, który i tak musiałby uznać nieaktywnośc m.in. Waszej córki.

Kolejną problematyczną sprawą jest fakt, że Wawel jest dziedzictwem narodowym. Tam są pochowani moi poprzednicy, tam było niegdyś serce naszego kraju. Oczywistym jest, że leży mi ta kwestia na sercu, wobec czego pragnę, aby Wawel pozostał w rękach państwa - chociaż nigdy bym go niesparwiedliwie nie odebrał Waszej córce. Wawel podarowano ,,ojcu" wirtualnej Rzeczypospolitej jako dożywotnią rezydencję, co było swego rodzaju wyrazem czci dla byłego króla. Nie może dziwić, że teraz naród chce Wawel z powrotem.

Jednak jako iż wysoko cenię ród Medyceuszy, Waszą Eminencję i całą Waszą rodzinę, nie pozwolę, aby zarzucano mi niesprawiedliwość. Doczeka się Wasza Eminencja rekompensaty za Wawel, daję na to me słowo.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Państwowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości