Powitanie.

Powitanie.

Postprzez Aleksandra Zamoyska » 23 paź 2012, 15:03

Aleksandra przeglądała właśnie ostatnie wydanie Kuriera Warszawskiego i zwróciła się cichym głosem do Maurycego, jej osobistego sekretarza:
- Przygotuj karetę, wyjeżdżam do Warszawy.
- Ależ Madame! - przerwał jej niewysoki mężczyzna - Tam teraz nie dzieje się najlepiej. Wasz papa się będzie o Was martwić.
- Nie przesadzaj, Maurycy. Nic mi się nie stanie. Muszę odwiedzić starych znajomych - zaśmiała się. - Co tam chowasz przede mną? - wskazała na niebieską kopertę.
- To... to... - jąkał się sekretarz.
- No powiedz wreszcie! - ponagliła go.
- To list od Waszego narzeczonego, Madame - wyjaśnił szybko i podawszy kopertę zniknął za drzwiami jej pokoju. Aleksandra, widząc zapieczętowaną kopertę, jednym sprawnym ruchem rozerwała pieczęć z herbem rodu de Lovouix i przeczytała wiadomość:

Ukochana Aleksandro!
Nie wiesz nawet jakim uczuciem Cię darzę. Jednakże pewne sprawy nie układają się po myśli. Ojciec nie wyraża zgody na zawarcie przez nas związku małżeńskiego. Musimy się rozstać. Senior naszego rodu wydał również rozkaz, że masz opuść nasz dwór w Lyonie do końca przyszłego tygodnia. Nie miałem nawet jak im się przeciwstawić.

Przykro mi, że tak musi się to zakończyć,
Arthur de Lovouix

Łza spłynęła jej po policzku. Wstała i z ciężkim sercem otwarła drzwi do mniejszego pokoju, w którym za biurkiem siedział Maurycy. Podeszła do niego i powiedziała bardzo cicho:
- Opuszczamy ten dwór już dzisiaj. Spakuj wszystkie rzeczy. Czekam na Ciebie w karocy.


Witam Państwa bardzo serdecznie!
Nazywam się Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich. Mam nadzieję, że tym króciutkim wstępem nie popełniłam jakiegoś fopa. RON nie jest moją pierwszą mikronacją i zdaję sobie sprawę czym to jest i mówiąc dość kolokwialnie - z czym się to je. Na jakich polach mogłabym się sprawdzić? Co ciekawego mają państwo do zaoferowania?
Umiłowana Córa kurlandzkiej ziemi,
Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich


Mylimieji dukra Kuršo žemės
Dorothy Aleksandras Zamoyska šeima


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 273
Dołączył(a): 23 paź 2012, 10:11
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Zasługi dla Kultury II (1)
Gadu-Gadu: 45570083
Wykształcenie: doktor

Re: Powitanie.

Postprzez Michał apo Zep » 23 paź 2012, 15:44

Łaskawa Panienko,
Szanowna Aleksandro z Zamoyskich,


Rad jestem widzieć Twoję osobę u progów Rzeczypospolitej. Wielka to radość i dla mnie i dla całej Rzeczypospolitej. Wszak białogłowy, nie są zbyt często w mikroświecie spotykane. Tym bardziej powodem do radości jest Twoje, Waćpanno, przybycie. Liczę, że pobyt w naszej umiłowanej Ojczyźnie będzie owocny zarówno dla Waszmościanki jak i całego kraju.

Co się tyczy aktywności w Rzeczypospolitej, to powiem tak. Może się Panienka sprawdzić na każdym polu, jakim zechce. Jeśli odczuwa Panienka chęć kreowania polityki, spieszę poinformować, że wystarczy jeno obywatelstwo, by móc zasiąść w ławach Sejmowych. Jeśli zaś, chciałaby Panienka działać w sferze kultury, to Muzeum, Galeria Sztuki, Teatr, Filharmonia, czekają na Waćpannę z utęsknieniem. Także i studiów może się Waszmość Panienka podjąć, mamy przeto Uniwersytet w Krakowie, Jagiellońskim zwany. Również i w społecznościach lokalnych można wiele zdziałać na rzecz kultury, Litwa, Korona, Prusy, Ruś i Kurlandia czekają na "ożywienie". Swobodę działań ogranicza jedynie wyobraźnia ;)

Zachęcam więc do zapoznania się z naszą Ojczyzną i wybrania sobie własnego kąta, w czum z resztą z chęcią pomogę o ile będę w stanie.

Z pozdrowieniem,
bp Michał książę Sforza,
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Powitanie.

Postprzez ks. Otto Kent » 23 paź 2012, 15:46

Szczęść Boże! Serdecznie witam w Rzeczpospolitej ;)



 

Re: Powitanie.

Postprzez Pius IV » 23 paź 2012, 16:15

Witaj, Zacna Pani, w Rzeczypospolitej Obojga Narodów ;).
Radem Cię tutaj, Waćpanna, na progu ziem naszych witać :).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Powitanie.

Postprzez Herman Maurycy Saski » 23 paź 2012, 18:26

Witam szlachetną damę w Rzeczpospolitej. Mam nadzieję ,że zostanie u nas pani na dłużej!

Pozdrawiam!
(~) Herman Maurycy Saski
Marszałek Sejmu Walnego



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2012, 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Wykształcenie: nie mam

Re: Powitanie.

Postprzez Karol Radziwiłł » 23 paź 2012, 18:42

I my pragniemy serdecznie powitać Waćpannę w Rzeczypospolitej. :)
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: Powitanie.

Postprzez Aleksandra Zamoyska » 23 paź 2012, 20:26

Bardzo dziękuję za miłe powitanie. Serdeczne podziękowania dla Jego Ekscelencji biskupa Sforzy (Juniora) za wskazanie kilku ciekawych inicjatyw. Chyba się pokuszę o Kurlandię bądź o Prusy. Ich kultura jest mi dość bliska. Z pewnością kilka inicjatyw się ukaże niebawem. Zrobię tylko jeszcze mały rekonesans na forum. :)
Umiłowana Córa kurlandzkiej ziemi,
Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich


Mylimieji dukra Kuršo žemės
Dorothy Aleksandras Zamoyska šeima


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 273
Dołączył(a): 23 paź 2012, 10:11
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Zasługi dla Kultury II (1)
Gadu-Gadu: 45570083
Wykształcenie: doktor

Re: Powitanie.

Postprzez Pius IV » 23 paź 2012, 22:10

Czy miała już Waćpanna onegdaj stosunek z mikronacjami :)?
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Powitanie.

Postprzez Aleksandra Zamoyska » 23 paź 2012, 22:12

Tak, Wasza Eminencjo. To tu, to tam. Podróże kształcą.
Umiłowana Córa kurlandzkiej ziemi,
Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich


Mylimieji dukra Kuršo žemės
Dorothy Aleksandras Zamoyska šeima


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 273
Dołączył(a): 23 paź 2012, 10:11
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Zasługi dla Kultury II (1)
Gadu-Gadu: 45570083
Wykształcenie: doktor

Re: Powitanie.

Postprzez August Medycejski » 26 paź 2012, 13:25

Waćpanno, oto ja - Kozak ukłonił się, dotykając nosem niemal ziemi. - Toć wielka szkoda, że waćpanna zamieszkać raczyła na daelkiej Kurlandii. U nas na Rusi byłoby lepiej. Stepy niczym zielone morze, wiatr we włosach i konia pod sobą, to największe szczęście, a nie te wasze pałace i komnaty. Jedź pani ze mną do Kijowa, a pokazę ci kupców ormiańskich, Żydów lichwiarskich i bramę, na której król Bolesław wyszerbił miecz. Jedź ze mną!
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Państwowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości