Wieści z zagranicy

Wieści z innych krajów

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Gagik Bagratowicz » 21 sie 2021, 16:04

Jan Lubomirski-Dostojewski napisał(a):
Gagik Bagratowicz napisał(a):Jak to możliwe, Panie Michale, że ja rozpoznałem Waszego Ojca, a Wy nie? :)


Myślę, że na forach, tak jak napisałem, wprowadziłem niepotrzebne zamieszanie. Sam ród Dostojewskich i Lubomirskich był dla mnie zagmatwany przez śluby i adopcje, że nie wiedziałem i szczerze mówiąc dalej nie wiem kto jest kim dla kogo :oops:


Niedawno próbowałem narysować drzewo genealogiczne, ale informacje, na które natrafiłem, często były sprzeczne ze sobą. Wobec tego ostateczny efekt pozostaje obciążony dużym ryzykiem błędu.

Gagik Bagratowicz

Burmistrz Królewskiego Miasta Lwowa

Գագիկ Բագրատունի



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 169
Dołączył(a): 15 lut 2021, 14:46
Lokalizacja: Lwów
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Licencjusz teologii

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 21 sie 2021, 16:06

O, interesujące! Trochę tych osób jest.

A tutaj połączenie z Medycejskimi-Zepami i Zepami: http://forum.rotria.pl/showthread.php?t ... 5#pid20745

Też drzewko, ale możliwe, że są jakieś błędy. Dalej rozwinęła się dyskusja.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3405
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Miguel de Catalan » 21 sie 2021, 16:20

Ciekawe te informacje z zagranicy.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Jan Lubomirski-Dostojewski » 21 sie 2021, 16:23

Michał IV napisał(a):Ciekawe te informacje z zagranicy.


Które dokładnie?
Gagik Bagratowicz napisał(a):Niedawno próbowałem narysować drzewo genealogiczne, ale informacje, na które natrafiłem, często były sprzeczne ze sobą. Wobec tego ostateczny efekt pozostaje obciążony dużym ryzykiem błędu.


Dziękuję za to, szczerze nie wiedziałem, że doszło kilka osób od strony Bagratów i, że Hristov, którego poznałem w Abachazji/Uhrainie, to teraz Baltazar Dostojewski.
Obrazek
Herbu Wąż
Pułkownik w Szeregach Płockiego Pułku

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 1187
Dołączył(a): 29 gru 2014, 14:35
Medale: 2
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 53925068

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Miguel de Catalan » 21 sie 2021, 17:41

Jan Lubomirski-Dostojewski napisał(a):
Michał IV napisał(a):Ciekawe te informacje z zagranicy.


Które dokładnie?
Gagik Bagratowicz napisał(a):Niedawno próbowałem narysować drzewo genealogiczne, ale informacje, na które natrafiłem, często były sprzeczne ze sobą. Wobec tego ostateczny efekt pozostaje obciążony dużym ryzykiem błędu.


Dziękuję za to, szczerze nie wiedziałem, że doszło kilka osób od strony Bagratów i, że Hristov, którego poznałem w Abachazji/Uhrainie, to teraz Baltazar Dostojewski.

Ciekawe są te powiązania, niepewności, niejasności, zwroty akcji (Jak ta kiedy Michał pomylił się i myślał o swym pradziadku a tu okazało się, że to jego v-ojciec) :D
A także ciekawe i fajne jest, że za granicą toczą się rozmowy o naszym kontynencie.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Konrad Radziwiłł » 21 sie 2021, 18:12

Można by z tego napisać dramat na miarę Pana Tadeusza lub zemsty :D . (Pan Tadeusz to nie dramat tylko epos, piszę żeby mnie nikt później się nie czepiał i mnie nie poprawiał :))
Byłyby zworty akcji typu dziadek okazałby się ojcem itp.
Cześnik Wileński

Porucznik w Bracławskim Pułku Kawalerii

Pan na Holszanach i Witebsku

Obrazek

Obrazek



Avatar użytkownika
Jego Królewska Mość
Jego Królewska Mość
 
Posty: 1333
Dołączył(a): 15 maja 2021, 14:52
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Porucznik
Wykształcenie: Oficer

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Gagik Bagratowicz » 21 sie 2021, 20:08

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):O, interesujące! Trochę tych osób jest.

A tutaj połączenie z Medycejskimi-Zepami i Zepami: http://forum.rotria.pl/showthread.php?t ... 5#pid20745

Też drzewko, ale możliwe, że są jakieś błędy. Dalej rozwinęła się dyskusja.


Zaiste, wielkie rody łączą się w Waścinym małżeństwie.
Gagik Bagratowicz

Burmistrz Królewskiego Miasta Lwowa

Գագիկ Բագրատունի



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 169
Dołączył(a): 15 lut 2021, 14:46
Lokalizacja: Lwów
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Licencjusz teologii

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Miguel de Catalan » 21 sie 2021, 20:52

A moje małżeństwo ponownie połączyło Catalanów i Radziwiłłów. :D

I gdyby nie to, że doszło do kilku odejść od rodu Catalanów i jego gałęzi, to istniałoby połączenie pomiędzy Michałem a mną. Rodowe. Bo między mną a Michałem raczej nie byłoby pokrewieństwa. :)
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 21 sie 2021, 23:47

Gagik Bagratowicz napisał(a):
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):O, interesujące! Trochę tych osób jest.

A tutaj połączenie z Medycejskimi-Zepami i Zepami: http://forum.rotria.pl/showthread.php?t ... 5#pid20745

Też drzewko, ale możliwe, że są jakieś błędy. Dalej rozwinęła się dyskusja.


Zaiste, wielkie rody łączą się w Waścinym małżeństwie.


Rzecz w tym, że także mój pradziadek, Adam Aleksander, zdaje się przynależał do rodu Medycejskich-Zepów, jako Alberto Carlo de Zep y Medici!!!
Tylko wydawało mi się, że stało się to przez porzucenie rodu Dostojewskich i wstąpienie do Medycejskich-Zepów. A tu chyba niekoniecznie, bo o ile dobrze pamiętam, chyba Aleksandra Izabella Dostojewska pisała, że on już wcześniej do nich przynależał. Tak że pewności nie mam, ale możliwe jest, że jestem mimo wszystko potomkiem Medycejskich i Zepów, więc... dalekim krewnym mojej v-żony.
Więc, o ile rzeczywiście jestem potomkiem Medycejskich -Zepów, moja żona jest bratanicą mojego prapraprapradziadka, czyli Księcia Marka Wiktorowicza, właściciela tej oto strony internetowej.
Rzecz to dość ciekawa. ;)
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3405
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Miguel de Catalan » 10 wrz 2021, 21:51

Powstała nowa mikronacja. Królestwo Waldonii. Jest to wirtualne państwo zrobione na Nieśredniowieczną mikronację. Projekt jest ciekawy i różne komentarze najczęściej miłe pojawiają się odnośnie niego. http://waldonia.rf.gd
Polecam obserwować, bo widać, że osoba to tworząca włożyła w to trochę pracy, czasu i wysiłku.
Jestem przekonany, że jeśli to wypali i mikronacja ta utrzyma się przez te 6 miesięcy, to będziemy mogli ją uznać i nawiązać relacje. :)
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Inne Kraje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron