Strona 1 z 46

Sprawy techniczne

PostNapisane: 24 mar 2020, 12:40
przez Sebastian von Tauer
Dziś dotychczasowe pole tytułów ziemskich w profilu zostąło zastąpione dwoma nowymi: jedno to miejsce, w którym wyświetlają się urzędy w kancelarii królewskiej (godności koancelaryjne), w drugim zaś znajdują się urzędy ziemskie wraz z przyporządkowaną im liczbą w hierarchii (od 1: wojewoda aż do 10), tak, by łatwiej można było dostrzec, kto jest na jakim szczeblu hierarchii. Oba te pola może modyfikować wyłącznie administrator.

Ponadto przygotowuję się do zmian w grupach na forum oraz w lepszej segregacji działów w niektórych kategoriach.

Re: Spawy techniczne

PostNapisane: 24 mar 2020, 18:45
przez Maurycy Orański
Działa. Świetna robota.

Re: Spawy techniczne

PostNapisane: 22 kwi 2020, 13:37
przez Sebastian von Tauer
Zmieniono ilość i niektóre cechy grup. Grupy, które obecnie posiadamy, to:
Izba Zasłużonych
Obywatele Księstwa Urbino
Wojsko
Król
Mieszczanie
Szlachta
Duchowieństwo
Gość zagraniczny

Grupy: gość zagraniczny oraz duchowieństwo są teraz grupami otwartymi - każdy chętny może do nich dołączyć, co znacząco usprawni administrację forum.
Ważna informacja dla pana Aleksandra: jest teraz liderem grupy wojsko, sama grupa zaś działa tak, że osoba zainteresowana dołączeniem do niej w swoim profilu zgłasza chęć dołączenia do niej, a następnie pan Aleksander, jako lider, ją akceptuje.
Zmieniono także kolor grupy "Obywatele księstwa Urbino" na żółty, tak, by bardziej się oni wyróżniali.

Mam także pytanie do księcia Vittorino, czy utrzymywać dla mieszkańców Urbino oddzielną grupę, czy też jest ona niepotrzebna?

Oraz pytanie dla panów braci: czy podoba im się obecny rozkład grup, czy też by coś poprawili? Osobiście nie wiem, czy grupa "Izba Zasłużonych" jest nam potrzebna w takiej formie i czy w ogóle jest nam potrzebna. Może lepiej zastąpić ją grupą "Zmarli" lub czymś podobnym? Może potrzebujemy dodatkowej grupy dla żyjących osób zasłużonych albo dla członków rządu? Jeśli tak, to dla kogo - kancelarii królewskiej? Może potrzebujemy oddzielnej grupy dla mieszkańców kolonii, niebędących szlachtą ani mieszczanami?

Re: Spawy techniczne

PostNapisane: 22 kwi 2020, 13:48
przez Samuel Radziwiłł
Uważamy, że grupa Izba Zasłużonych jest nie potrzebna. Dla nich można stworzyć jakieś podforum o tejże nazwie np w Izbie szlachty. Wówczas można użyć koloru zielonego dla Obywateli ksiestwa Urbino, gdyż kolor żółty jest mało czytelny, Ponieważ zniknęła grupa Kmieci, kolorem czarnym można odznaczać wszystkich nieaktywnych i odeszłych/zmarłych.

Re: Spawy techniczne

PostNapisane: 22 kwi 2020, 16:03
przez Adrian Wiktorowicz Zep
Sebastian von Tauer napisał(a):Zmieniono także kolor grupy "Obywatele księstwa Urbino" na żółty, tak, by bardziej się oni wyróżniali.

Mam także pytanie do księcia Vittorino, czy utrzymywać dla mieszkańców Urbino oddzielną grupę, czy też jest ona niepotrzebna?


Dostojny,
kolor żółty jest mało czytelny na jasnym tle. Prosiłbym o zmianę.
Grupa mieszkańców księstwa jest niepotrzebna. Nie ma takich. Jeśli ktoś zechce działać w księstwie to raczej dostanie obywatelstwo.

Re: Spawy techniczne

PostNapisane: 22 kwi 2020, 16:36
przez Sebastian von Tauer
Jaśnie Oświecony,
zrobiłem według waszych słów.

Re: Spawy techniczne

PostNapisane: 22 kwi 2020, 16:38
przez Sebastian von Tauer
Z tym, ze czarny dalej jest kolorem "domyślnym" dla nowych użytkowników. Mogę go zmienić na mieszczański niebieski, a czarny zarezerwować zmarłym, co WKM na to?

Re: Spawy techniczne

PostNapisane: 22 kwi 2020, 17:04
przez Miguel de Catalan
Pomysł z tym kolorem niebieskim jest dobry, należało by jednak na sejmie walnym podjąć uchwałę aby każdy nowy członek stał się od razu mieszczaninem. użycie czarnego jako dla zmarłych, wszystkich nieaktywnych i odeszłych ma u mnie poważanie i zgadzam się z tym.
Pomysł Jego Królewskiej Mości o utworzeniu podforum dla zasłużonych w dziale izba Szlachty jest do zrobienia i ułatwiło by to pewnie pewne kwestie np. poszukiwanie zmarłych.
Użycie koloru zielonego dla Obywateli ksiestwa Urbino nada im fajny kolor, od razu odnowi wizerunek. I uważam że jest to dobry ruch, dobry zabieg.
Ogólnie powinno się poprzez aktywność i różne wydarzenia, ożywiać RON. tylko od nas zależy czy przekonamy ludzi do naszej mikronacjii.

Re: Spawy techniczne

PostNapisane: 22 kwi 2020, 17:06
przez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Czy wybitni i zasłużeni, którzy odeszli nie powinni być w jakiś sposób uhonorowani, jak jest obecnie z Izbą Zasłużonych?

Re: Spawy techniczne

PostNapisane: 22 kwi 2020, 17:16
przez Samuel Radziwiłł
Zaczynając od ostatniej wypowiedzi- wybitni i zasłużeni byliby wpisani do specjalnej Księgo Zasłużonych w dziale Izba Szlachty, wraz z podaniem za jakie zasługi się tam znajdują.

Co do kwestii użycia koloru niebieskiego dla nowo- przybyłych byłoby opcjonalnie dobrym rozwiązaniem, ale jak to powiedział Pan Michał, powinno się zmienić Konstytucję o mieszczaństwie. Bo każdy "nowy" byłby automatycznie mieszczaninem, chyba, że użylibyśmy dla nowych przybyszów koloru jasno niebieskiego jak dla gości zagranicznych.

Natomiast czarny kolor przypisać nieaktywnym/odeszłym/ zmarłym.