Sejm Elekcyjny - XVII I MMXX a.D.

Wola pod Warszawą, gdzie szlachta dokonuje wyboru monarchy. Głosować może każdy szlachcic i wybierać spośród kandydatów rodzimych (Piastów) lub zagranicznych zaakceptowanych przez ustępującego króla.

Re: Sejm Elekcyjny - XVII I MMXX a.D.

Postprzez Adriano Vittorino » 24 sty 2020, 23:58

Samuel Radziwiłł napisał(a):Także ZA Pacta Conventa

Myślę, że swoją kandydaturę do tronu postawić mogę.
Dostojny raczy wybaczyć staremu, jakoś nie dotarło do mnie to zdanie o kandydowaniu.

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka
Adriano Vittorino Zep
Podkanclerzy Wielki
Książę Urbino
Obrazek

Gadu-Gadu: 37354723
Tytuły: Podkanclerzy Wielki, Książę Urbino, Marszałek Nadworny

Postprzez Wilhelm Orański » 25 sty 2020, 18:14

Mam dwa pytania do każdego z kandydatów:
1. Co Waszmościowie sądzą o powrocie do koncepcji połączenia dwóch kontynentów - Vaarlandu i Orientyki? Oba kontynenty nie grzeszą aktywnością, na obu ziemiach pozostały 2-3 w miarę aktywne mikronacje. Po zjednoczeniu wspólnie moglibyśmy stanowić przeciwwagę dla coraz bardziej liczącej się Nordaty.
2. Czy Waszmościowie przyjęliby koronę z rąk Prymasa?
Jego Eminencja
Wilhelm Jan Orański

Rector Universitatis Cracoviensis

Obrazek

Konstabl
Konstabl

Medale: 5
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 53381222

Postprzez Samuel Kazimierz I » 25 sty 2020, 20:02

Mości Hubercie, od dłuższego czasu obserwuję jak nobilitacja ze szlachetnością w pewnych przypadkach nie idą w parze. Dla tegoż powodu wspomniałem o tej kwestii.

Mości książe, wybaczam. Nie było to tak jasne i konkretne postawienie sprawy.

W odpowiedzi na postawione pytania mogę rzec w następujący sposób:
1. Jest to jedna z możliwości i dobrze byłoby, aby wszystkie zainteresowane strony mogły sie w tej materii wypowiedzieć. Vaarland znacznie się powiększył przez zainstalowanie się Bizancjum. Stworzenie nowego kontynentu mogłoby zaradzić np. zbliżeniu poszczególnych państw. Czy powinniśmy tworzyć przeciwwagę dla Nordaty czy wspólnie nowy mikroświat?
2. Nie jestem rotryjczykiem i to od samego pojawienia się w mikroświecie. Jest to uświęcona tradycja w Rzeczpospolitej. Jeśli w miejsce kościoła rotryjskiego wstawić można ogólnie chrześcijaństwo- to nie widzę przeszkód.
Z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski,
Książę Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski,
Inflancki, Smoleński, Siewierski, Czernihowski etc. etc. etc.

Obrazek

Jego Królewska Mość

Medale: 11
Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)
Gadu-Gadu: 9438133
Tytuły: Ciwun Wielkiego Księstwa Litewskiego, wojewoda miński

Postprzez Michelangelo Piccolomini » 26 sty 2020, 14:29

Ja tylko pragnę wszystkim Braciom przypomnieć, jak skończył się poprzedni wybór króla-nie Piasta. Ja wiem po sobie, że trudno działać w kilku państwach aktywnie. Wymaga to ogromnej odpowiedzialności i dużej ilości wolnego czasu.
dr net. Michelangelo książę kardynał Piccolomini SJ

Arcybiskup gnieźnieński, biskup krakowski i wileński, prymas Rzeczpospolitej Obojga Narodów

Obrazek

Medale: 2
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON VI (1)
Gadu-Gadu: 65547343

Postprzez Maciej II » 26 sty 2020, 16:13

Wielmożny Panie,

1. Widzimy, że na forum Rotrii powrócił temat przedstawiony niegdyś na Kongresie Orientyki, nie widzimy przeszkód dla zbliżenia się Bizancjum, Rzeczpospolitej, Rotrii, Pustkowi Winków oraz Trizondalu na jednym kontynencie. W naszym artykule - https://forum.dreamland.net.pl/viewtopi ... 45&t=11138 - jasno i wyraźnie opowiedzieliśmy się za zmianą obecnej mapy mikroświata i tą propozycję będziemy podtrzymywać. Nasze Panowanie skupiać się będzie na budowie mostów - nie murów. Dlatego uważamy, że należy działać wespół z krajami Nordaty i kręgu dreamlandzkiego dla budowy lepszego, innego mikroświata. Budowanie przeciwwagi niczemu nie służy, może poza partykularnymi interesami jednostek - prawdziwa siła tkwi w możliwie międzynarodowym porozumieniu.

2. Jeżeli Wielmożny Pan ma na myśli ceremoniał, który jest można rzec tradycyjny dla Rzeplitej - to nie mamy problemu z przyjęciem korony od Prymasa i żadnym naszym działaniem nie ugodzimy w dobre stosunki Kościoła z Rzeplitą. Jeżeli chodzi o jednostkowe wstąpienie do wspólnoty rotriokatolickiej - to zawczasu informujemy, że nie planujemy do niej dołączać.

3. Cieszę się, że Wielmożny o tym przypomina, byłoby mi również miło, gdyby postarał się wypisać dajmy na to, trzy cechy łączące moją osobę z Konradem Jakubem, a godzące w moją chęć i umiejętność podjęcia pewnej honorowej decyzji, oprócz tej, że jestem królem-nie-Piastem.

Postprzez Samuel Kazimierz I » 27 sty 2020, 00:03

WKM Macieju II
Panowie Bracia

Między nami, jako kandydatami jest tylko ta różnica, że jestem "piastem" ale nie posiadam tych zdolności informatycznych, które posiada JKM Maciej II, który "piastem" nie jest. W pozostałych sprawach mamy podobny lub raczej ten sam punkt widzenia. Powinniśmy patrzeć na dobro Rzeczpospolitej, to jest najważniejsze. Jeśli są jeszcze jakieś pytania, proszę je zadać, jeśli ich nie ma, to czas dokonać elekcji nowego Króla Polski.
Z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski,
Książę Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski,
Inflancki, Smoleński, Siewierski, Czernihowski etc. etc. etc.

Obrazek

Jego Królewska Mość

Medale: 11
Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)
Gadu-Gadu: 9438133
Tytuły: Ciwun Wielkiego Księstwa Litewskiego, wojewoda miński

Postprzez Adriano Vittorino » 27 sty 2020, 10:06

Zarządzam przeto głosowanie.

I. Kandydaci do objęcia tronu to:
    1. Jego Królewska Wysokość Maciej II, Król Dreamlandu i Scholandii
    2. Jaśnie Wielmożny Pan Samuel Radziwiłł, Podkanclerzy Wielki, Ciwun Wielkiego Księstwa Litewskiego, Wojewoda miński, Pan na Oporowie, Nieświeżu, Borysowie, Homlu i Wieliżu

II. Głosujemy używając formuły:
"Ja, (imię i nazwisko, tytuł), poseł na Sejm Elekcyjny, który pode Wolą obradować raczył, dnia (dd), miesiąca stycznia, w roku Pańskim MMXX, wynoszę (zwrot, imię i nazwisko kandydata) do godności królewskiej, powierzając tron Rzeczypospolitej, Matki Naszej."

III. Głosowanie trwać będzie do godziny 12, dnia 29, miesiąca stycznia, roku Pańskiego MMXX lub też do chwili oddania głosu przez wszystkich uprawnionych do głosowania.

IV. Obranym będzie ten kandydat, który ponad połowę ważnie oddanych głosów uzyska.
Adriano Vittorino Zep
Podkanclerzy Wielki
Książę Urbino
Obrazek

Gadu-Gadu: 37354723
Tytuły: Podkanclerzy Wielki, Książę Urbino, Marszałek Nadworny

Postprzez Sebastian von Tauer » 27 sty 2020, 10:49

Ja, Sebastian von Tauer, wojewoda inowrocłąwski, poseł na Sejm Elekcyjny, który pode Wolą obradować raczył, dnia XXII, miesiąca stycznia, w roku Pańskim MMXX, wynoszę Jego Królewską Wysokość Macieja II, Króla Dreamlandu i Scholandii do godności królewskiej, powierzając tron Rzeczypospolitej, Matki Naszej.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski

Obrazek

Kanclerz Wielki
Kanclerz Wielki

Medale: 19
Wojewoda (1) Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1)
Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)
Tytuły: Wojewoda Inowrocławski

Postprzez Joahim-von-R » 27 sty 2020, 11:11

Ja, Joahim von Ribertrop, poseł na Sejm Elekcyjny, który pode Wolą obradować raczył, dnia 27, miesiąca stycznia, w roku Pańskim MMXX, wynoszę Jego Królewską Wysokość Macieja II, Króla Dreamlandu i Scholandii, do godności królewskiej, powierzając tron Rzeczypospolitej, Matki Naszej.

Towarzysz
Towarzysz

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 27 sty 2020, 11:16

Ja, Henryk Mikołaj Groc Hrychowicz, wojewoda krakowski, książę na Haliczu a poseł na Sejm Elekcyjny, który pode Wolą obradować raczył, dnia XXVII, miesiąca stycznia, w roku Pańskim MMXX, wynoszę Jaśnie Wielmożnego Pana Samuela Radziwiłła, Podkanclerzego Wielkiego, Ciwuna Wielkiego Litewskiego a Wojewodę Mińskiego, do godności królewskiej, powierzając tron Rzeczypospolitej, Matki Naszej.
Obrazek

(-) Henryk Mikołaj von Groc Hrychowicz
Książę na Haliczu

Hetman Polny
Hetman Polny

Medale: 9
Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)
Tytuły: Wojewoda Krakowski

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Sejm Elekcyjny