Wieści z zagranicy

Wieści z innych krajów

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 30 lis 2020, 01:37

Konflikt na linii Bialenia-Brodria

„Rządy emigracyjne”

W Republice Bialeńskiej - w Anatolii Brodryjskiej - funkcjonuje „rząd emigracyjny” Brodrii - Republiki Brodryjskiej - Iwana Pietrowa.
http://spolecznosc.bialenia.org.pl/foru ... php?fid=67

W Związku Republik Brodryjskiej powstał „rząd emigracyjny” Republiki Bialeńskiej - za prezydenta uważa się Aleksandra Izabella Dostojewska-Swarzewska.
http://brodria.pl/forumdisplay.php?fid=57
Uważa ona, że została bezprawnie pozbawiona w przeszłości tego urzędu.
Rząd ten został uznany przez Prezydenta ZRB.
http://brodria.pl/showthread.php?tid=81&pid=484#pid484

Komunikat Stałego Obserwatora Stolicy Apostolskiej
w Związku Republik Brodryjskich, J.Em. Aureliusza Wawrzyńca Medycejskiego-Zepa

http://brodria.pl/showthread.php?tid=100


Kwestia rodu Dostojewskich i pana Piotra Pawłowicza
Piotr Pawłowicz został wykluczony z Rodu Dostojewskich przez Aleksandrę Izabellę Dostojewską-Swarzewską, choć niedawno co powrócił do Rodu.
http://brodria.pl/showthread.php?tid=87
W ten też sposób przestał być pretendentem do tronu Brodrii.
Postanowił w końcu wstąpić do Zakonu Krzyżackiego.
http://forum.rotria.pl/showthread.php?tid=2346

Warto nadmienić, że swego czasu był duchownym rotryjskim, ale jak się zdaje popadł w schizmę, jeżeli nie pomyliłem czegoś. Ostatnio jednak powrócił do Kościoła Rotryjskiego. Niedawno został przyjęty do Apostolskiego Seminarium Duchownego.
http://forum.rotria.pl/showthread.php?t ... 2#pid21902
Jeszcze do niedawna jego celem było objęcie tronu Brodrii, ale jak wiadomo, utracił do niego prawa. (Choć sam nie wiem, czy siostra - jeżeli Aleksandra Izabella Dostojewska-Swarzewska jest jego siostrą - może wykluczyć brata z rodu i dynastii...?)


I to tyle z zagranicznych wiadomości z Brodrii i z Bialenii. W skrócie.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Miguel de Catalan » 30 lis 2020, 09:36

Ciekawe. :D
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 30 lis 2020, 10:48

Także okazuje się, że Prezydent Republiki Bialeńskiej poparł emigracyjny rząd Republiki Brodryjskiej. Dlatego w Związku Republik Brodryjskich został uznany za persona non grata.

Okazuje się, że Aleksandra Izabella Dostojewska-Swarzewska została w przeszłości pozbawiona urzędu Prezydenta RB, a także dokonano jej v-egzekucji, jak sama napisała, z brutalnymi szczegółami zamiast zwyczajnie zbanować.
EDYCJA. Nie wiem, jak to wyglądało, ale widać, że coś jest na rzeczy... Taka sytuacja widać nie wzięła się znikąd...
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Ametyst Faradobus » 30 lis 2020, 14:14

Jedna uwaga: to wszystko nie zaczęło się od mojego poparcia dla tow. Pietrowa, a od działań kuleżanki AIDS na naszym forum ze szczególnym uwzględnieniem wysuwania pretensji do Anatolii Brodryjskiej oraz, co uważam za szczególnie chamskie, "akcji promocyjnej" w ramach której rząd ZRB nawoływał wprost do tak zwanej kradzieży obywateli. Tymi działaniami, a także personalnymi atakami na wielu obywateli bialeńskich, ZRB postawił się w roli państwa wrogo nastawionego do Bialenii ergo nie spełniającego ustawowych kryteriów koniecznych do zostania przez nas uznanym.

Tym sposobem pojawiły się dwa ośrodki pretendujące do spadku po dawnej Brodrii, z których jeden jest względem nas ewidentnie nieprzyjaźnie nastawiony, a drugi wręcz przeciwnie. W tej sytuacji zdecydowałem się wyrazić zgodę na funkcjonowanie na bialeńskim forum struktur emigracyjnych Prezydenta Pietrowa, który przynajmniej tworzy na naszym forum coś sensownego, a nie uprawia warcholstwo. Dodam jeszcze, że tej zgody tudzież uznania Iwana za legalnego spadkobiercę dawnej Republiki Brodrii nie można utożsamić z uznaniem państwowości jakiegoś nowego państwa.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Król Hirschbergii i Weerlandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej

Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 02 mar 2015, 18:21
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)
Gadu-Gadu: 28373368
Skype: ametyst.faradobus
Wykształcenie: UH

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 30 lis 2020, 14:15

Okazuje się, że nie tyle Prezydent RB poparł rząd emigracyjny Republiki Brodryjskiej, co zezwolił na jego funkcjonowanie na terenie Bialenii.

Tu więcej: http://forum.rotria.pl/showthread.php?t ... 7#pid22187




O, akurat wyżej Pan Prezydent napisał.
Dziękujemy za informacje.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Ametyst Faradobus » 30 lis 2020, 14:17

W tej kwestii bardziej precyzyjny jest komunikat mojej administracji sprzed kilku dni: http://spolecznosc.bialenia.org.pl/show ... p?tid=2186

Na dniach postaram się to jakoś bardziej konkretnie skomentować.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Król Hirschbergii i Weerlandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej

Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 02 mar 2015, 18:21
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)
Gadu-Gadu: 28373368
Skype: ametyst.faradobus
Wykształcenie: UH

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Aleksandra Dostojewska » 30 lis 2020, 17:35

Szanowni Państwo,

Wpierw, dziękuję za zainteresowanie tematem i bezstronne przedstawienie faktów. Pan Ametyst najwyraźniej nie dostrzega, albo nie chce dostrzec negatywnych stron Iwana Pietrowa, które niestety osobnik ten posiada. Rozumiem, że bezprawna ingerencja w treść moich wpisów przez Pietrowa (a potem oskarżanie mnie na podstawie ich treści) wlicza się w tworzenie czegoś sensownego i nie jest warcholstwem. Przypominam także, iż zgodnie ze stanowiskiem Prezeski Policji Krajowej (http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showthread.php?tid=2180&pid=20274#pid20274) chamska akcja promocyjna, jak ją określił p. Ametyst nie stanowiła naruszenia prawa, a wniosek pana Faradobusa okazał się być bezzasadny.

Co do kwestii powołania władz Republiki Bialeńskiej na Uchodźctwie, proszę zwrócić uwagę, że była to czytelna i jawna odpowiedź na całkowicie bezprawne powołanie struktur brodryjskich pod władztwem Iwana Pietrowa na terytorium Republiki Bialeńskiej. Różnica polega na tym, iż zasadność funkcjonowania władz bialeńskich na Uchodźctwie nie jest bezpodstawna. Z powodu braku dostępności do Forum Republiki Bialeńskiej z 2017 roku, Państwo nie możecie dziś zobaczyć w jaki sposób mnie - ówczesnego Prezydenta pozbawiono władzy. Po prostu przez zbanowanie i ogłoszenie śmierci - bez jakiegokolwiek wyroku. Już wtedy obawiano się moich ruchów, względem podważania ''nowych'' władz, o czym dobrze wiem z pierwszej ręki i posiadano świadomość de facto braku legalnej ciągłości władzy. Mogę dziś mylić się, co do szczegółów, ale jeśli ktoś pragnie otrzymać dokładną analizę ówczesnej sytuacji, to jestem w stanie powołać świadków (osoby powszechnie szanowane w polskim Mikroświecie). Mało tego, jeżeli będzie wola z drugiej strony (a nie tylko ciągłe wyzwiska i obrażanie mnie od trolli i zwierząt), proponuję aby sprawę rozpatrzył niezależny trybunał, złożony z przedstawicieli różnych Mikronacji.

Powracając do sprawy Pietrowa, człowiek ten zawsze, gdy odradza się niepodległa Brodria zaczyna wysuwać nie ugruntowane żadnymi argumentami prawnymi roszczenia i tworzy swoją Brodrię, o której później rychło zapomina. Jest to osoba trudna w jakichkolwiek negocjacjach i nieprzewidywalna. Swego czasu w negocjacjach z Pietrowem pomagał nam obecny Król Najjaśniejszej Rzeczpospolitej, za co jesteśmy Mu dozgonnie wdzięczni.

Chcę zapewnić Państwa, iż dzisiejszy Związek Republik Brodryjskich nie będzie kolejnym krótkotrwałym projektem. Chcemy zbudować państwo stabilne i szanowane przez społeczność międzynarodową. Mamy świadomość, że zbyt wiele było w naszej historii upadków, wywołanych przez nieroztropną politykę wewnętrzną i zagraniczną, w czym sama dostrzegam swoją winę. Proszę mi wierzyć, większość z nas w Brodrii to ludzie niezwykle temperamentni. Dzisiaj staramy się poskromić naszą naturę. Pomimo licznych sporów udaje nam się przezwyciężać wszelkie trudności. Ja sama zaangażowałam się w polityce międzynarodowej - proszę prześledzić moją obecną działalność. Do każdej Mikroncji staram się podchodzić z należytym szacunkiem, nigdzie nie wszczynam sporów, ani nie głoszę kontrowersyjnych tez. Wszędzie pragnę budować przyjazne relacje. Ustępuję nawet w niezwykle dla nas ważnych kwestiach terytorialnych. Dlatego ufam, że kwestia bialeńska (gdzie z naszej strony jest wiele bólu, rozgoryczenia, odczucia niesprawiedliwości) nie będzie rzutować na wzajemne relacje z innymi państwami, szczególnie z Rzeczpospolitą, na której chcielibyśmy oprzeć swą politykę zagraniczną. Wierzę, że może za mnie poręczyć JW Król Jan V. Nie chcę aby odbierali Państwo moją osobę jedynie przez pryzmat bialeński.

ps: opis egzekucji o którym wspomniano naprawdę uwłaczał godności ludzkiej i nie był bez konsekwencji dla mojej psychiki. Musiałam wówczas na dłuższy czas zrezygnować z zaangażowania w świat mikronacji.
Imperatorowa Caryca i Pani Macierzysta Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego, Caryca Rosyji, Królowa Noklezji, Wielka Księżna Bałamucji, Wielka Księżna Czuwacji, Księżna Rusi Batawskiej, Pani na Sankt Aleksandrovie, Tytularna Królowa Bialenii, etc., etc.,

Minister Spraw Zagranicznych Związku Republik Brodryjskich



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 21
Dołączył(a): 25 lis 2020, 23:24
Stopień: Chorąży
Wykształcenie: Profesor

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Ametyst Faradobus » 30 lis 2020, 17:42

Strach sobie przypominać ile mnie kosztowało czytanie opisu śmierci Arkadiusza Przejściowego, mojej poprzedniej postaci, gdy ten zadławił się pasztetem...
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Król Hirschbergii i Weerlandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej

Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 02 mar 2015, 18:21
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)
Gadu-Gadu: 28373368
Skype: ametyst.faradobus
Wykształcenie: UH

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Aleksandra Dostojewska » 30 lis 2020, 17:54

Właśnie to mnie boli w pańskiej osobie - zdolność wykpienia każdej sytuacji, kompletny brak empatii.
Mnie wówczas realnie pozbawiono możliwości obrony, byłam nieustannie lżona i obrażana na Forum, a na końcu opisano w sposób brutalny egzekucję. Naprawdę to pana śmieszy?

Tym bardziej, że podkreśliłam powyżej, że wydarzenie to nie pozostało bez konsekwencji dla mojego zdrowia, a pan pisze o pasztecie...
Imperatorowa Caryca i Pani Macierzysta Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego, Caryca Rosyji, Królowa Noklezji, Wielka Księżna Bałamucji, Wielka Księżna Czuwacji, Księżna Rusi Batawskiej, Pani na Sankt Aleksandrovie, Tytularna Królowa Bialenii, etc., etc.,

Minister Spraw Zagranicznych Związku Republik Brodryjskich



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 21
Dołączył(a): 25 lis 2020, 23:24
Stopień: Chorąży
Wykształcenie: Profesor

Re: Wieści z zagranicy

Postprzez Miguel de Catalan » 30 lis 2020, 17:58

Prosiłbym o zachowanie spokoju i zachowanie miłej atmosfery jak tutaj winna panować. :)
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Inne Kraje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron