Pytanie

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Pytanie

Postprzez Sebastian von Tauer » 08 lip 2018, 19:37

Tak, szkoda. Należy chyba przerwać dyskusję i mieć nadzieję, że więcej do takich nieporozumień nie będzie dochodzić. Proszę nie żywić do mnie urazy.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 02 paź 2018, 18:05

Wielmożny Panie Hetmanie
Bardzo się cieszę, że otworzono obrady Kapituły Generalnej. Do tej pory nie mogłem W.PAnu zadać paru pytań. Dla niektórych będzie to puszka Pandora
Jako że mój Ród jest najgorszy, pragnąłbym otrzymać wyjaśnienie w sprawie I Nadzwyczajnego Zgromadzenie Zakonu
Wtenczas był W.Pan Hetman Królem RON i być rozjemcą między moją skromną osobą, a Zakonem Krzyżackim
oto wypowiedz W.Pana

Sebastian von Tauer napisał(a):Nie chciałem się w tym miejscu wypowiadać, ale widzę, że muszę. Mnie ten wniosek pana Andreama nie satysfakcjonuje. Oto moja odpowiedź do p. Andreama po tym, jak przedstawił mi on wniosek:

Panie Andreamie!
Długo nad tym myślałem i proszę mi powiedzieć: jaki to ma sens, aby tworzyć potencjalne pola do starć z nowymi zakonnikami-Radą (przede wszystkim chodzi o to kupowanie sobie majątków i wypożyczanie ich zakonowi - to nie rozwiązuje problemu, a tworzy potencjalne kolejne konflikty w przyszłości) powoływać pana na urząd Wielkiego Mistrza, skoro do współpracy z zakonnikami potrzebuje pan umowy z podziałem kompetencji? Po co to robić, skoro to ma być sztuczne? Ani pan nie będzie z tego zadowolony, ani rada.
Proponowałbym, aby wysłał pan zakonowi propozycję zostania Wielkim Mistrzem w Inflantach (tytulatura, tudzież zakres obowiązków można by ustalić z obecnym Wielkim Mistrzem) do uzgodnienia z zakonnikami).
Rozumiem, że ciężko patrzeć na własne dziecko, jak odchodzi z domu rodzinnego, ale każde dziecko w końcu dorasta i należy mu dać tę wolność. W przeciwnym razie zakon nie będzie zakonem, a pańską prywatną organizacją.


To fragment odpowiedzi pana Andreama:

Proszę również pamiętać że jak ktoś ma coś swojego to o to dba a jeśli jest wspólne to nie

Proszę zauważyć, że pan Andream chce traktować Zakon jako swą prywatną organizację, co sam powyżej potwierdził

I znów moja odpowiedź:
Jeśli zrobią to zakonnicy, ja też to zrobię [chodzi o uznanie pana Andreama WIelkim Mistrzem]

Przez taką prywatyzację zakonu powstają naszym zdaniem jeno problemy (np. teraz) może lepiej rozważyć składki od członków (40% dochodów?)


Proszę o nie informowanie pana Andreama o przebiegu tych obrad i moim w nich udziale.


Może ja się nie znam na tym jak być rozjemcą, ale to nie jest moim zdaniem bycie neutralnym, ale wprost opowiedzenie się po jednej ze stron.
Po drugie nie przypominam sobie, abym upoważnił W.Pana Hetmana - wtedy JKM, do ujawniania prywatnej korespondencji.
Ale potem łatwo było twierdzić, że tylko Andream von Salza nie chce ugody

Zachęcam wszystkich do przeczytania stenogramu z całego I Nadzwyczajnego Zgromadzenia Zakonu

I tak się uczciwie załatwia sprawy, ale Ród Trzaska-Chojnackich zawsze jest najgorszy
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 10 paź 2018, 20:35

Coś strasznie cicho, nic się nie dzieje
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 18 paź 2018, 21:38

Podstrony zakonne zostały zlikwidowane, a majątek Zakonu Krzyżackiego Nadal nie został przepisany, okręty również. Rozumiem, że wybiurczo będzie realizowana ta konstytucja.
Wedlug mine dopiero w momencie wykonania całej konstytucji można likwidować podstrony.
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez Maurycy Orański » 18 paź 2018, 21:59

A co za różnica czy strony są w archiwum, czy na głównej?
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 18 paź 2018, 22:21

Bo albo realizuje się cały przepis, albo nic.
Teraz zlikwidujemy podstrony, zlikwidujemy dzialność zakonu, a potem okaże się że reszty się nie da.
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez Sebastian von Tauer » 19 paź 2018, 08:00

Panie Andreamie, czy naprawdę musi pan robić problemy o wszystko? W najbliższym czasie, gdy książę Marek znajdzie czas, na pewno zostaną przepisane jednostki. Zachowuje się pan już naprawdę jak persona szukająca wszędzie spisków. Może się pan zastanowi naad tym, czy to właśnie taka pańska postawa nie spowodowała, że wielu spośród panów braci głosowało za rozwiązaniem zakonów.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 19 paź 2018, 08:27

Wielmożny Książe
Ja tylko domagam się respektowania prawa, całego prawa, a robienia czegoś wybiurczo.
Ja mam czekać na Ks. Marka, a dlaczego nie mogła też poczekać likwidacja podstron.
Wydaje mi się, że byłoby to uczciwe i zgodne z prawem.
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez August Medycejski » 19 paź 2018, 09:15

Fora nie zostały zlikwidowane. Znajdują się w archiwum. W każdej chwili można do nich sięgnąć. ;)
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 19 paź 2018, 11:05

Ale de facto mamy sytuację taką, że konstytucja została zrealizowana tylko w części, a powinna być realizowana w całości lub w cale.

Mam pytanie, trochę z innego tematu.
Gdzie mogę znaleźć prawa i obowiązki szlachcica RON ?
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości