Przybycie posłańców marszałka

Miejsce obrad i dysput braci- rycerzy Zakonu.

Przybycie posłańców marszałka

Postprzez Sebastian von Tauer » 02 paź 2018, 16:30

Dnia 02.10 AD 2018 do komnat kapitulnych przybyli dwaj posłańcy od marszałka sejmu walnego - księcia Sebastiana von Tauera, z poleceniem wyegzekwowania postanowień sejmowych. Udali się do Wielkiego Mistrza:
- Czy Zakon Krzyżacki, zgodnie z postanowieniami Sejmu jest gotowy otworzyć komnaty obrad kapituły?
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Przybycie posłańców marszałka

Postprzez Andream von Salza » 02 paź 2018, 17:12

Wielki Mistrz zadał pytanie wysłannikom Sejmu
- Co z moim Liberum veto,

Andream von Salza napisał(a):Proszę o wybaczenie Jego Królewską Mość i wszystkich Panów Braci, ale nie zgadzam się z decyzją o likwidacji Zakonów rycerskich. Na podstawie Konstytucji 1/13 z 29 sierpnia 2013 roku zgłaszam Liberum veto
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Przybycie posłańców marszałka

Postprzez Andream von Salza » 02 paź 2018, 17:56

Podaje hasło do obrad kapituły

zakon
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Przybycie posłańców marszałka

Postprzez Sebastian von Tauer » 02 paź 2018, 18:57

Panie Andreamie, już zostało to Panu wyjaśnione, proszę wrócić się do tamtego fragmentu obrad i przeczytać nasze odpowiedzi.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Przybycie posłańców marszałka

Postprzez Andream von Salza » 02 paź 2018, 19:54

Wielmożny Panie Marszałku
Przykro mi, pewnie źle szukałem - do tego się przyznaje, ale nie znalazłem nieuznania mojego Liberum veto
Są wypowiedzi W.Pana Hieronima, W.Pana Marszałka i moja.

Sebastian von Tauer napisał(a):Panie Andreamie, na mocy zapisów tej samej konstytucji, na którą pan się powołuje nie pozostaje nic innego jak zwołać konfederację, która sprawami zakonów zająć się będzie musiała.


Na co odpowiedziałem,

Andream von Salza napisał(a):Wielmożny Panie Marszałku
Proszę o wybaczenie, ale Konstytucja 1/2013 mówi

Art. 9.
A jeśliby poseł albo li też senator veto zgłosił, konstytucyję nie ważną się czyni. Jednakowoż gdyby konstytucyja owa istotne sprawy regulowała, pod obrady seymików ziemskich ma być oddana, gdzie każda prowincyja swe prawa w tej materyj ustali, a liberum veto bez mocy podczas tych obrad będzie. A jeśliby się okazało, iż sprawy te jeno prawem ogólnym związane być mogą, konfederacyję się zwołuje w czasie której zostanie to ustalone przez stany skonfederowane wolą większości. Konfederacyja taka jeno raz na sześć miesięcy zwołana być może

Wg mnie likwidacja Zakonów nie jest istotną sprawa dla RON..."


Z wypowiedzi nie wynika, że veto jest podważone lub, że ja się z niego wycofałem
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Przybycie posłańców marszałka

Postprzez Sebastian von Tauer » 02 paź 2018, 23:01

Proszę poszukać odpowiedzi pana Hieronima, który panu wszystko wyjaśnił.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Kapituła Generalna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości