Zaproszenie na FOTY 2017

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Zaproszenie na FOTY 2017

Postprzez Eddard Noqtern » 28 sie 2017, 23:11

Obrazek


***


I Czym są FOTY?


FOTY, czyli Festyn Ostatniego Tygodnia Wakacji, to wielki międzymikronacyjny festiwal organizowany co roku w Shimontsen. Odbywa się on zawsze w ostatnim tygodniu sierpnia - czyli na końcu tradycyjnych wakacji szkolnych, ale też symbolicznym końcu lata, bo przecież wrzesień to miesiąc bardziej jesienny niż letni. Pierwszy raz FOTy odbyły się w roku 2014 z inicjatywy Gubernatora Prowincji Razuri Eddarda Noqterna. W następnych latach 2015 i 2016 FOTy zgromadziły jeszcze większą liczbę gości i stoisk.

Festyn składa się z trzech głównych elementów: aleji stoisk, podczas którego każdy region, nacja, czy organizacja może założyć swoje stoisko; wystąpień wielkich ludzi, słynnych w całym mikroświecie; a także konkursów. Ostatniego dnia FOTów odbywa się uroczysta gala podczas której jury wybiera zwycięzców i wręcza im nagrody fundowane przez wielu sponsorów.


Obrazek


***



II Terminarz FOTów 2017.

28.08-01.09 - okres zgłoszeń do konkursów stoisk, organizacji pozarządowych.
02-03.08 - głosowanie publiczności w konkursach, tajne głosowanie jury.
30.08 (wieczór) - rozpoczęcie FOTów, pierwszy dzień wystąpień.
31.08 (wieczór) - drugi dzień FOTów, wystąpienia wielkich ludzi.
01.09 (wieczór) - trzeci dzień FOTów, wystąpienie wielkich ludzi.
02.09 (wieczór) - czwarty dzień FOTów, wystąpienie wielkich ludzi.
03.09 (g. 20:00) - gala zakończenia FOTów: ogłoszenie zwycięzców, podziękowania, gratulacje, wręczenie nagród.




Obrazek


***


III Aleja stoisk.


Konkurs i prezentacje stoisk to jeden z trzech podstawowych elementów FOTów. Każda mikronacja, region, miasto, organizacja, przedsiębiorstwo, czy klub ma możliwość założenia własnego stoiska. Może być ono skonstruowane w formie ciekawego tekstu z obrazkami lub plakatu. Co ważne jeden mikronauta może założyć maksymalnie dwa stoiska.

Dlaczego warto takie stoisko rozłożyć? Po pierwsze, dlatego że są one oglądane przez wiele osób z całego mikroświata - jest więc to doskonała okazja na promocję swojej mikronacji, czy przedsiębiorstwa. Po drugie wszystkie regulaminowo poprawne stoiska biorą udział w konkursie na najlepsze stoisko.

Głosowanie na najlepsze stoisko jest dwuczęściowe. Po pierwsze głos w otwartej dla wszystkich ankiecie oddaje publiczność - i wtedy 1 głos, będzie równy 1/2 punktu. Po drugie każde stoisko będzie oceniane przez jury złożone z organizatorów FOTów (Eddard Noqtern, Piotr de Zaym, Freyton Camirr). Każdy z członków jury będzie przyznawał każdemu stoisku od 1 do 5 punktów. Zwycięży oczywiście stoisko, które zgromadziło największą liczbę punktów. Nasi sponsorzy nagrodzą również drugie i trzecie miejsce. Powodzenia!


Obrazek


***


IV Wystąpienia Wielkich Ludzi.


Kolejnym z głównych i najciekawszych elementów FOTów są Wystąpienia Wielkich Ludzi. W tej edycji skupimy się na konkretnej tematyce, a mianowicie na mikronacyjnym kryzysie demograficznym - jego występowaniu oraz metodach przeciwdziałania.

Wiemy, że mikronacje nie znajdują się w najlepszej kondycji. Wiele znanych mikronacji, istniejących wiele lat upadło. Nowych pojawia się bardzo niewiele. Najbardziej bolesny jest jednak brak nowych ludzi, a co za tym idzie świeżych pomysłów. Co o kryzysie sądzą liderzy, przywódcy naszych mikronacji? W jakich sposób odczuwają go oni, jak ich dotyka?

Kolejną, niesamowicie ważną kwestią są sposoby walki z tym kryzysem. Co zrobić, aby przyciągnąć do mikronacji nowych mieszkańców. W jakim kierunku powinniśmy działać? Jakie strategie obierać? Niektórzy mówią, że mikronacje muszą się zjednoczyć - inni wprost przeciwnie radzą, aby się dzielić zachowując różnorodność. A jaką ścieżkę proponują mikronacyjni wizjonerzy?

W jaki sposób samemu radzić sobie z tym kryzysem? Często stoimy w rozkroku, nie chcąc opuścić naszego kraju, ale czując że on powoli upada. Czy migracja to najlepszy sposób aby się nie wypalić? A może trzeba co chwila zmieniać zajęcie?

Obrazek



Zmarły
 
Posty: 18
Dołączył(a): 06 sie 2014, 18:10
Wykształcenie: Brak

Re: Zaproszenie na FOTY 2017

Postprzez Eddard Noqtern » 29 sie 2017, 22:33

Zapraszam do zakładania stoisk - na pewno jest to niezła okazja na promocję, bo wiele osób może je zobaczyć.



Zmarły
 
Posty: 18
Dołączył(a): 06 sie 2014, 18:10
Wykształcenie: Brak

Re: Zaproszenie na FOTY 2017

Postprzez Stanisław von Tauer » 30 sie 2017, 08:17

I co Mości panowie o tym myślicie? Ktoś chciałby spróbować swoich sił w urządzaniu stoiska albo wystąpieniu Wielkich Ludzi? Przecież osób znanych i szanowanych w mikroświecie jest w RON dużo.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Zaproszenie na FOTY 2017

Postprzez August Medycejski » 30 sie 2017, 08:27

Osobiście nie mam ostatnio zbyt dużo czasu, ale zachęcam innych.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Zaproszenie na FOTY 2017

Postprzez Stanisław von Tauer » 30 sie 2017, 09:09

To w takim razie proszę tych waszmościów którzy nie chcą lub nie mogą wziąć udziału w festiwalu, żeby przynajmniej podawały pomysły co można by na taki stoisku związanego z RON wystawić. Ja myślałem nad tym, żeby broń sarmqcką zaprezentować, a więc szable, rapiery, pałase, koncerze itp. Dodatkowo może kilka rzędów Końskich pistolety z olstrami itd. I jeszcze dla chętnych można byłoby zorganizować kilka pojedynków szermierczych.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Zaproszenie na FOTY 2017

Postprzez Hubert Szablarczyk - Hrychowicz » 30 sie 2017, 17:55

Stanisław von Tauer napisał(a):To w takim razie proszę tych waszmościów którzy nie chcą lub nie mogą wziąć udziału w festiwalu, żeby przynajmniej podawały pomysły co można by na taki stoisku związanego z RON wystawić. Ja myślałem nad tym, żeby broń sarmacką zaprezentować, a więc szable, rapiery, pałase, koncerze itp. Dodatkowo może kilka rzędów Końskich pistolety z olstrami itd. I jeszcze dla chętnych można byłoby zorganizować kilka pojedynków szermierczych.


Zafrapował mnie waściny pomysł dotyczący pojedynków. Rozwinąć pozwoliłem sobie ideę ową i do głowy mi przyszło, ażeby poza bitką również naszego systemu pojedynkowego arkana obnażyć przed ludami innych krain, coby dla owych państw siłą sprawczą się stać, a ludom owym epifanii oraz inspiracji przysporzyć do pokrewnych systemów tworzenia, niekoniecznie pojedynkowych. A nuż którejś mikronacji pomoc zaniesiemy? Przecie możliwa jest ewentualność taka, że inicjatywa nowa państwo któreś zastygłe wybudzi. Panowie szlachta, zważcie że jeśli możność jest łaskę komuś wyrządzić, a nie robi się tego, to grzech przecie.
Obrazek
(-) kadm. Hubert Mikołajowic Szablarczyk - Hrychowicz herbu Godziemba,
miecznik wołyński,
gubernator Santa Maria,
pan na Łucku.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 667
Dołączył(a): 09 maja 2017, 18:17
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Kontradmirał

Re: Zaproszenie na FOTY 2017

Postprzez Sebastian von Tauer » 30 sie 2017, 19:56

Jako twórca systemu pojedynków jestem jak najbardziej za jego rozpowszechnieniem. Niestety, nie mogę wziąć udziału w przygotowaniu stoiska, gdyż zostałem zaproszony do wygłoszenia przemówienia i ono, jak i realne rzeczy, pożerają całkowicie mój czas.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Zaproszenie na FOTY 2017

Postprzez Stanisław von Tauer » 30 sie 2017, 20:45

Co ciekawe, najpierw ja zostałem zaproszony do przemówienia bo pomylono mnie z tobą, ojcze :D

Hubert Szablarczyk - Hrychowicz napisał(a):
Stanisław von Tauer napisał(a):To w takim razie proszę tych waszmościów którzy nie chcą lub nie mogą wziąć udziału w festiwalu, żeby przynajmniej podawały pomysły co można by na taki stoisku związanego z RON wystawić. Ja myślałem nad tym, żeby broń sarmacką zaprezentować, a więc szable, rapiery, pałase, koncerze itp. Dodatkowo może kilka rzędów Końskich pistolety z olstrami itd. I jeszcze dla chętnych można byłoby zorganizować kilka pojedynków szermierczych.


Zafrapował mnie waściny pomysł dotyczący pojedynków. Rozwinąć pozwoliłem sobie ideę ową i do głowy mi przyszło, ażeby poza bitką również naszego systemu pojedynkowego arkana obnażyć przed ludami innych krain, coby dla owych państw siłą sprawczą się stać, a ludom owym epifanii oraz inspiracji przysporzyć do pokrewnych systemów tworzenia, niekoniecznie pojedynkowych. A nuż którejś mikronacji pomoc zaniesiemy? Przecie możliwa jest ewentualność taka, że inicjatywa nowa państwo któreś zastygłe wybudzi. Panowie szlachta, zważcie że jeśli możność jest łaskę komuś wyrządzić, a nie robi się tego, to grzech przecie.


Można tak zrobić.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Zaproszenie na FOTY 2017

Postprzez Eddard Noqtern » 31 sie 2017, 10:36

Zachęcam wszystkich do rozkładania stoisk - to świetna okazja na promocję swoich instytucji, czy nacji.

Ponadto zapraszam do wysłuchiwania wystąpień, a także do dyskusji w specjalnych wątkach.
http://forum.hasseland.eu/index.php/board,821.0.html



Zmarły
 
Posty: 18
Dołączył(a): 06 sie 2014, 18:10
Wykształcenie: Brak

Re: Zaproszenie na FOTY 2017

Postprzez Sebastian von Tauer » 31 sie 2017, 22:03

Haha, a to dobre
Nie pierwszy to raz, gdy nas mylą ;)

To co panowie, do Hasselandu, tworzyć stoiska!
Dziś przeszedłem się aleją i muszę stwierdzić, że jest to bardzo dobry sposób, by się wypromować
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości