Siły dowodzone przez Jaśnie Oświeconego Marka Zepa:I Komput Zepów:Dywizja Podhorecka4 Doborowy Pułk Jazdy
23 Chorągiew Husarii
24 Chorągiew Husarii
15 Chorągiew Pancerna
16 Chorągiew Pancerna
15 Kompania Rajtarii
23 Kompania Dragonii
24 Kompania Dragonii
1 Regiment Mołojców
1 Sotnia Mołojców
2 Sotnia Mołojców
3 Sotnia Mołojców
4 Sotnia Mołojców
5 Sotnia Mołojców
6 Sotnia Mołojców
7 Sotnia Mołojców
Tabor kozacki
2 Regiment Mołojców
8 Sotnia Mołojców
9 Sotnia Mołojców
10 Sotnia Mołojców
11 Sotnia Mołojców
12 Sotnia Mołojców
14 Sotnia Mołojców
Tabor kozacki
14 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
66 Rota Hajduków - twierdza Podhorce
67 Rota Hajduków - twierdza Podhorce
68 Rota Hajduków - twierdza Podhorce
69 Rota Hajduków - twierdza Jasionów
70 Rota Hajduków - twierdza Jasionów
14 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Podhorce
14 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Podhorce
14 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Jasionów
15 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
71 Rota Hajduków - twierdza Kadłubiska
72 Rota Hajduków - twierdza Kadłubiska
73 Rota Hajduków - zamek Grabowa
74 Rota Hajduków - zamek Grabowa
75 Rota Hajduków - zamek Grabowa
15 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Podhorce
15 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Jasionów
15 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Kadłubiska
16 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
76 Rota Hajduków - zamek Zahorce
77 Rota Hajduków - zamek Chwatów
78 Rota Hajduków - zamek Chwatów
79 Rota Hajduków - zamek Chwatów
80 Rota Hajduków - zamek Chwatów
16 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Podhorce
16 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Kadłubiska
16 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Chwatów
Dywizja Kielecka4 Regiment Piechoty Nowego Typu
22 Kompania Piechoty Nowego Typu
23 Kompania Piechoty Nowego Typu
24 Kompania Piechoty Nowego Typu
25 Kompania Piechoty Nowego Typu
26 Kompania Piechoty Nowego Typu
27 Kompania Piechoty Nowego Typu
28 Kompania Piechoty Nowego Typu
20 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
96 Rota Hajduków
97 Rota Hajduków
98 Rota Hajduków
99 Rota Hajduków
100 Rota Hajduków
20 bateria artylerii ciężkiej
20 bateria artylerii średniej
20 bateria artylerii lekkiej
2 Pułk Pancerny
17 Chorągiew Pancernych
18 Chorągiew Pancernych
19 Chorągiew Pancernych
20 Chorągiew Pancernych
21 Chorągiew Pancernych
23 Chorągiew Pancernych
24 Chorągiew Pancernych
3 Pułk Jazdy Wołoskiej
15 Chorągiew Wołoska
16 Chorągiew Wołoska
17 Chorągiew Wołoska
18 Chorągiew Wołoska
19 Chorągiew Wołoska
20 Chorągiew Wołoska
21 Chorągiew Wołoska
3 Regiment Dragonii
25 Kompania Dragonii
26 Kompania Dragonii
29 Kompania Dragonii
30 Kompania Dragonii
31 Kompania Dragonii
32 Kompania Dragonii
3 Regiment Rajtarii
25 Kompania Rajtarii
27 Kompania Rajtarii
28 Kompania Rajtarii
29 Kompania Rajtarii
30 Kompania Rajtarii
31 Kompania Rajtarii
32 Kompania Rajtarii
3 Pułk Husarii
27 Chorągiew Husarii
28 Chorągiew Husarii
29 Chorągiew Husarii
30 Chorągiew Husarii
31 Chorągiew Husarii
32 Chorągiew Husarii
Dywizja Lachowicka2 Regiment Rajtarii
17 Kompania Rajtarii
18 Kompania Rajtarii
19 Kompania Rajtarii
20 Kompania Rajtarii
21 Kompania Rajtarii
23 Kompania Rajtarii
24 Kompania Rajtarii
3 Pułk Jazdy Tatarskiej
15 Chorągiew Tatarska
16 Chorągiew Tatarska
17 Chorągiew Tatarska
I3 Pułk Jazdy Kozackiej
15 Chorągiew Kozacka
16 Chorągiew Kozacka
18 Chorągiew Kozacka
19 Chorągiew Kozacka
20 Chorągiew Kozacka
21 Chorągiew Kozacka
3 Regiment Mołojców
15 Sotnia Mołojców
16 Sotnia Mołojców
17 Sotnia Mołojców
18 Sotnia Mołojców
19 Sotnia Mołojców
Tabor kozacki
XVII Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
81 Rota Hajduków
82 Rota Hajduków
83 Rota Hajduków
84 Rota Hajduków
85 Rota Hajduków
17 Bateria Artylerii Ciężkiej
17 Bateria Artylerii Średniej
17 Bateria Artylerii Lekkiej
18 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
86 Rota Hajduków
87 Rota Hajduków
88 Rota Hajduków
90 Rota Hajduków
18 Bateria Artylerii Ciężkiej
18 Bateria Artylerii Średniej
18 Bateria Artylerii Lekkiej
19 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
91 Rota Hajduków
92 Rota Hajduków
93 Rota Hajduków
94 Rota Hajduków
95 Rota Hajduków
19 Bateria Artylerii Ciężkiej
19 Bateria Artylerii Średniej
19 Bateria Artylerii Lekkiej
Gwardia HokuckaChorągiew jazdy
Rota muszkieterów
Rota ciężkiej piechoty
Rota ciężkiej piechoty
Rota ciężkiej piechoty
Artyleria zdobycznaBateria Artylerii Ciężkiej
Bateria Artylerii Ciężkiej
Bateria Artylerii Średniej
Bateria Artylerii Średniej
Bateria Artylerii Średniej
Łącznie: ok. 12 850 ludzi wraz z obsługą działII Komput Zepów:Dywizja Wiktorowska1 Pułk Petyhorski (Twierdza Wiktorowo)
1 Chorągiew Petyhorska
2 Chorągiew Petyhorska
3 Chorągiew Petyhorska
4 Chorągiew Petyhorska
5 Chorągiew Petyhorska
6 Chorągiew Petyhorska
7 Chorągiew Petyhorska
8 Chorągiew Petyhorska
1 Pułk Jazdy Tatarskiej (Twierdza Olita)
1 Chorągiew Tatarska
2 Chorągiew Tatarska
3 Chorągiew Tatarska
4 Chorągiew Tatarska
5 Chorągiew Tatarska
6 Chorągiew Tatarska
7 Chorągiew Tatarska
1 Pułk Jazdy Kozackiej (Twierdza Janów)
1 Chorągiew Kozacka
2 Chorągiew Kozacka
3 Chorągiew Kozacka
4 Chorągiew Kozacka
5 Chorągiew Kozacka
6 Chorągiew Kozacka
7 Chorągiew Kozacka
1 Pułk Jazdy Wołoskiej (Tamek Troki)
1 Chorągiew Wołoska
2 Chorągiew Wołoska
3 Chorągiew Wołoska
4 Chorągiew Wołoska
5 Chorągiew Wołoska
6 Chorągiew Wołoska
7 Chorągiew Wołoska
4 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
16 Rota Hajduków - twierdza Wiktorowo
17 Rota Hajduków - twierdza Wiktorowo
18 Rota Hajduków - twierdza Wiktorowo
19 Rota Hajduków - twierdza Olita
20 Rota Hajduków - twierdza Olita
4 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Wiktorowo
4 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Olita
4 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Uciana
5 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
21 Rota Hajduków - twierdza Olita
22 Rota Hajduków - twierdza Janów
23 Rota Hajduków - twierdza Janów
24 Rota Hajduków - twierdza Janów
25 Rota Hajduków - zamek Uciana
5 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Wiktorowo
5 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Janów
5 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Troki
1 Regiment Piechoty Nowego Typu
1 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Troki
2 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol
3 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol
4 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol
5 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol
6 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol
7 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol
Dywizja Kłajpedzka2 Pułk Petyhorski (Twierdza Kłajpeda)
9 Chorągiew Petyhorska
10 Chorągiew Petyhorska
11 Chorągiew Petyhorska
12 Chorągiew Petyhorska
13 Chorągiew Petyhorska
14 Chorągiew Petyhorska
15 Chorągiew Petyhorska
16 Chorągiew Petyhorska
2 Pułk Jazdy Tatarskiej (Twierdza Taurogi)
8 Chorągiew Tatarska
9 Chorągiew Tatarska
10 Chorągiew Tatarska
11 Chorągiew Tatarska
12 Chorągiew Tatarska
13 Chorągiew Tatarska
14 Chorągiew Tatarska
VI Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
26 Rota Hajduków - twierdza Kłajpeda
27 Rota Hajduków - twierdza Kłajpeda
28 Rota Hajduków - twierdza Kłajpeda
29 Rota Hajduków - twierdza Kłajpeda
30 Rota Hajduków - twierdza Taurogi
6 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Kłajpeda
6 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Taurogi
6 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Talsze
7 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
31 Rota Hajduków - twierdza Taurogi
32 Rota Hajduków - twierdza Taurogi
33 Rota Hajduków - twierdza Szawle
34 Rota Hajduków - twierdza Szawle
35 Rota Hajduków - twierdza Szawle
7 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Kłajpeda
7 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Szawle
7 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Pługiniany
1 Regiment Piechoty Niemieckiej (Twierdza Szawle)
1 Kompania Piechoty Niemieckiej
2 Kompania Piechoty Niemieckiej
3 Kompania Piechoty Niemieckiej
4 Kompania Piechoty Niemieckiej
5 Kompania Piechoty Niemieckiej
6 Kompania Piechoty Niemieckiej
7 Kompania Piechoty Niemieckiej
2 Regiment Piechoty Niemieckiej (Zamek Talsze)
8 Kompania Piechoty Niemieckiej
9 Kompania Piechoty Niemieckiej
10 Kompania Piechoty Niemieckiej
11 Kompania Piechoty Niemieckiej
12 Kompania Piechoty Niemieckiej
13 Kompania Piechoty Niemieckiej
14 Kompania Piechoty Niemieckiej
3 Regiment Piechoty Niemieckiej
15 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
16 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
17 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
18 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
19 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
20 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
21 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Pługiniany
Dywizja Czarcigrodzka2 Doborowy Pułk Jazdy (Twierdza Czarcigród)
11 Chorągiew Husarii
12 Chorągiew Husarii
3 Chorągiew Pancerna
4 Chorągiew Pancerna
11 Kompania Rajtarii
12 Kompania Rajtarii
11 Kompania Dragonii
12 Kompania Dragonii
2 Pułk Husarii (Twierdza Złotów)
13 Chorągiew Husarii
14 Chorągiew Husarii
15 Chorągiew Husarii
16 Chorągiew Husarii
17 Chorągiew Husarii
18 Chorągiew Husarii
19 Chorągiew Husarii
20 Chorągiew Husarii
1 Pułk Pancerny (Twierdza Jastrowie)
5 Chorągiew Pancerna
6 Chorągiew Pancerna
7 Chorągiew Pancerna
8 Chorągiew Pancerna
9 Chorągiew Pancerna
10 Chorągiew Pancerna
11 Chorągiew Pancerna
12 Chorągiew Pancerna
8 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
36 Rota Hajduków - twierdza Czarcigród
37 Rota Hajduków - twierdza Czarcigród
38 Rota Hajduków - twierdza Czarcigród
39 Rota Hajduków - twierdza Złotów
40 Rota Hajduków - twierdza Złotów
8 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Czarcigród
8 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Czarcigród
8 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Złotów
9 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
41 Rota Hajduków - twierdza Jastrowie
42 Rota Hajduków - twierdza Jastrowie
43 Rota Hajduków - zamek Kujan
44 Rota Hajduków - zamek Kujan
45 Rota Hajduków - zamek Kujan
9 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Czarcigród
9 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Złotów
9 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Jastrowie
10 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
46 Rota Hajduków - zamek Podgaje
47 Rota Hajduków - zamek Krajenka
48 Rota Hajduków - zamek Krajenka
49 Rota Hajduków - zamek Krajenka
50 Rota Hajduków - zamek Krajenka
10 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Czarcigród
10 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Jastrowie
10 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Krajenka
8 Kompania Piechoty Nowego Typu (Zamek Podgaje)
9 Kompania Piechoty Nowego Typu
10 Kompania Piechoty Nowego Typu
11 Kompania Piechoty Nowego Typu
12 Kompania Piechoty Nowego Typu
13 Kompania Piechoty Nowego Typu
14 Kompania Piechoty Nowego Typu
Łącznie: ok. 14 330 wraz z obsługą działCałe siły Zepów podczas bitwy to ok. 27 180 ludzi