Kiejdany, XXVI IV MMXVII
Do Jego Mości
Pana Pisarza Polnego
Na Mołdawię wojska zbierającego Mości
Panie,
Widząc ogromną liczbę wrogów, Ojczyźnie Umiłowanej zagrażającą, wysyłamy do Mołdawii posiłki, które już wyruszyły na południe.
Dywizja Lachowicka 2 Regiment Rajtarii (Twierdza Lachowicze)
17 Kompania Rajtarii
18 Kompania Rajtarii
19 Kompania Rajtarii
20 Kompania Rajtarii
21 Kompania Rajtarii
22 Kompania Rajtarii
23 Kompania Rajtarii
24 Kompania Rajtarii
3 Pułk Jazdy Tatarskiej (Twierdza Hruszówka)
15 Chorągiew Tatarska
16 Chorągiew Tatarska
17 Chorągiew Tatarska
18 Chorągiew Tatarska
19 Chorągiew Tatarska
20 Chorągiew Tatarska
21 Chorągiew Tatarska
I3 Pułk Jazdy Kozackiej (Twierdza Korzenie)
15 Chorągiew Kozacka
16 Chorągiew Kozacka
17 Chorągiew Kozacka
18 Chorągiew Kozacka
19 Chorągiew Kozacka
20 Chorągiew Kozacka
21 Chorągiew Kozacka
3 Regiment Mołojców (Zamek Florianów)
15 Sotnia Mołojców
16 Sotnia Mołojców
17 Sotnia Mołojców
18 Sotnia Mołojców
19 Sotnia Mołojców
20 Sotnia Mołojców
21 Sotnia Mołojców
Tabor kozacki
XVII Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej 81 Rota Hajduków - twierdza Lachowicze
82 Rota Hajduków - twierdza Lachowicze
83 Rota Hajduków - twierdza Lachowicze
84 Rota Hajduków - twierdza Hruszówka
85 Rota Hajduków - twierdza Hruszówka
17 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Lachowicze
17 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Lachowicze
17 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Hruszówka
18 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej 86 Rota Hajduków - twierdza Korzenie
87 Rota Hajduków - twierdza Korzenie
88 Rota Hajduków - zamek Konki
89 Rota Hajduków - zamek Konki
90 Rota Hajduków - zamek Konki
18 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Lachowicze
18 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Hruszówka
18 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Korzenie
19 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej 91 Rota Hajduków - zamek Florianów
92 Rota Hajduków - zamek Kavali
93 Rota Hajduków - zamek Kavali
94 Rota Hajduków - zamek Kavali
95 Rota Hajduków - zamek Kavali
19 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Lachowicze
19 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Korzenie
19 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Kavali
Dywizja Wiktorowska 1 Pułk Petyhorski (Twierdza Wiktorowo)
1 Chorągiew Petyhorska
2 Chorągiew Petyhorska
3 Chorągiew Petyhorska
4 Chorągiew Petyhorska
5 Chorągiew Petyhorska
6 Chorągiew Petyhorska
7 Chorągiew Petyhorska
8 Chorągiew Petyhorska
1 Pułk Jazdy Tatarskiej (Twierdza Olita)
1 Chorągiew Tatarska
2 Chorągiew Tatarska
3 Chorągiew Tatarska
4 Chorągiew Tatarska
5 Chorągiew Tatarska
6 Chorągiew Tatarska
7 Chorągiew Tatarska
1 Pułk Jazdy Kozackiej (Twierdza Janów)
1 Chorągiew Kozacka
2 Chorągiew Kozacka
3 Chorągiew Kozacka
4 Chorągiew Kozacka
5 Chorągiew Kozacka
6 Chorągiew Kozacka
7 Chorągiew Kozacka
1 Pułk Jazdy Wołoskiej (Tamek Troki)
1 Chorągiew Wołoska
2 Chorągiew Wołoska
3 Chorągiew Wołoska
4 Chorągiew Wołoska
5 Chorągiew Wołoska
6 Chorągiew Wołoska
7 Chorągiew Wołoska
4 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej 16 Rota Hajduków - twierdza Wiktorowo
17 Rota Hajduków - twierdza Wiktorowo
18 Rota Hajduków - twierdza Wiktorowo
19 Rota Hajduków - twierdza Olita
20 Rota Hajduków - twierdza Olita
4 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Wiktorowo
4 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Olita
4 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Uciana
5 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej 21 Rota Hajduków - twierdza Olita
22 Rota Hajduków - twierdza Janów
23 Rota Hajduków - twierdza Janów
24 Rota Hajduków - twierdza Janów
25 Rota Hajduków - zamek Uciana
5 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Wiktorowo
5 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Janów
5 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Troki
1 Regiment Piechoty Nowego Typu 1 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Troki
2 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol
3 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol
4 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol
5 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol
6 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol
7 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol
Jednocześnie, o dzień później staną w Mołdawii kolejne oddziały:
Dywizja Kłajpedzka 2 Pułk Petyhorski (Twierdza Kłajpeda)
9 Chorągiew Petyhorska
10 Chorągiew Petyhorska
11 Chorągiew Petyhorska
12 Chorągiew Petyhorska
13 Chorągiew Petyhorska
14 Chorągiew Petyhorska
15 Chorągiew Petyhorska
16 Chorągiew Petyhorska
2 Pułk Jazdy Tatarskiej (Twierdza Taurogi)
8 Chorągiew Tatarska
9 Chorągiew Tatarska
10 Chorągiew Tatarska
11 Chorągiew Tatarska
12 Chorągiew Tatarska
13 Chorągiew Tatarska
14 Chorągiew Tatarska
VI Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej 26 Rota Hajduków - twierdza Kłajpeda
27 Rota Hajduków - twierdza Kłajpeda
28 Rota Hajduków - twierdza Kłajpeda
29 Rota Hajduków - twierdza Kłajpeda
30 Rota Hajduków - twierdza Taurogi
6 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Kłajpeda
6 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Taurogi
6 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Talsze
7 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej 31 Rota Hajduków - twierdza Taurogi
32 Rota Hajduków - twierdza Taurogi
33 Rota Hajduków - twierdza Szawle
34 Rota Hajduków - twierdza Szawle
35 Rota Hajduków - twierdza Szawle
7 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Kłajpeda
7 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Szawle
7 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Pługiniany
1 Regiment Piechoty Niemieckiej (Twierdza Szawle)
1 Kompania Piechoty Niemieckiej
2 Kompania Piechoty Niemieckiej
3 Kompania Piechoty Niemieckiej
4 Kompania Piechoty Niemieckiej
5 Kompania Piechoty Niemieckiej
6 Kompania Piechoty Niemieckiej
7 Kompania Piechoty Niemieckiej
2 Regiment Piechoty Niemieckiej (Zamek Talsze)
8 Kompania Piechoty Niemieckiej
9 Kompania Piechoty Niemieckiej
10 Kompania Piechoty Niemieckiej
11 Kompania Piechoty Niemieckiej
12 Kompania Piechoty Niemieckiej
13 Kompania Piechoty Niemieckiej
14 Kompania Piechoty Niemieckiej
3 Regiment Piechoty Niemieckiej 15 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
16 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
17 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
18 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
19 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
20 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
21 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Pługiniany
Dywizja Czarcigrodzka2 Doborowy Pułk Jazdy (Twierdza Czarcigród)
11 Chorągiew Husarii
12 Chorągiew Husarii
3 Chorągiew Pancerna
4 Chorągiew Pancerna
11 Kompania Rajtarii
12 Kompania Rajtarii
11 Kompania Dragonii
12 Kompania Dragonii
2 Pułk Husarii (Twierdza Złotów)
13 Chorągiew Husarii
14 Chorągiew Husarii
15 Chorągiew Husarii
16 Chorągiew Husarii
17 Chorągiew Husarii
18 Chorągiew Husarii
19 Chorągiew Husarii
20 Chorągiew Husarii
1 Pułk Pancerny (Twierdza Jastrowie)
5 Chorągiew Pancerna
6 Chorągiew Pancerna
7 Chorągiew Pancerna
8 Chorągiew Pancerna
9 Chorągiew Pancerna
10 Chorągiew Pancerna
11 Chorągiew Pancerna
12 Chorągiew Pancerna
8 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej36 Rota Hajduków - twierdza Czarcigród
37 Rota Hajduków - twierdza Czarcigród
38 Rota Hajduków - twierdza Czarcigród
39 Rota Hajduków - twierdza Złotów
40 Rota Hajduków - twierdza Złotów
8 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Czarcigród
8 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Czarcigród
8 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Złotów
9 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej41 Rota Hajduków - twierdza Jastrowie
42 Rota Hajduków - twierdza Jastrowie
43 Rota Hajduków - zamek Kujan
44 Rota Hajduków - zamek Kujan
45 Rota Hajduków - zamek Kujan
9 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Czarcigród
9 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Złotów
9 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Jastrowie
10 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej46 Rota Hajduków - zamek Podgaje
47 Rota Hajduków - zamek Krajenka
48 Rota Hajduków - zamek Krajenka
49 Rota Hajduków - zamek Krajenka
50 Rota Hajduków - zamek Krajenka
10 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Czarcigród
10 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Jastrowie
10 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Krajenka
8 Kompania Piechoty Nowego Typu (Zamek Podgaje)
9 Kompania Piechoty Nowego Typu
10 Kompania Piechoty Nowego Typu
11 Kompania Piechoty Nowego Typu
12 Kompania Piechoty Nowego Typu
13 Kompania Piechoty Nowego Typu
14 Kompania Piechoty Nowego Typu
/-/ Marek Wiktorowicz