System gospodarczy

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: System gospodarczy

Postprzez Marek Wiktorowicz » 19 lip 2016, 00:17

Z przykrością zawiadamiam, że dostęp do systemu zostaje zablokowany do jutra do godzin nocnych.

Skrypty dla mieszczan zostały dodane, jednak po drodze wynikły pewne komplikacje. Aby dotychczasowe skrypty "pogodzić" z nowymi, potrzebuję nieco czasu. Niestety, korzystanie z systemu w tym czasie będzie niemożliwe.

Przepraszam za niedogodności.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: System gospodarczy

Postprzez Marek Wiktorowicz » 20 lip 2016, 16:35

Waszmościowie!

Dostęp do systemu przywrócony.

Wykonano kopię bazy danych. Na jakiś czas utrzymany będzie obowiązek informowania o każdym zakupie i rozbudowie - zarówno dla mieszczan, jak i szlachty!

Proszę raportować tutaj wszelkie błędy. Sprawdzałem skrypty, ale bardzo możliwe, że coś mi umknęło.

Wskazówka dla szlachty: po zalogowaniu i wybraniu opcji Księga Ziemian Rzeczypospolitej, wyświetla się Księga Ziemian. W menu na górze strony pojawi się jednak także link do Miejskich Ksiąg Notarialnych. Po przejściu tam możliwe jest kupowanie parceli miejskich, na których szlachcie umożliwiono budowanie pałaców.

Do bazy wprowadzono dane z miejskich ksiąg na forum. Proszę zgłaszać błędy i braki.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: System gospodarczy

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 20 lip 2016, 18:03

Wasza Wielmożność
Dawno już temu (13 maja 2015), kupiłem w Warszawie działkę 69 na której pobudowałem pałac. Z jakiejś nie wyjaśnionej przyczyny ony zakup nie wpisano do Księgi Miasta. Proszę tedy o kontrolę wpłaty zakupu wskazanej działki i sprostowanie w księgach. viewtopic.php?f=364&t=2960



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: System gospodarczy

Postprzez August Medycejski » 20 lip 2016, 19:57

Ponownie jestem pod wrażeniem. Nieco sobie poklikałem - kupiłem dwie działki w miastach oraz wybudowałem pałac w Wilnie. Zgłoszę, gdzie trzeba.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: System gospodarczy

Postprzez Hieronim Sieniawski » 20 lip 2016, 21:08

Takoż i ja zakupiłem działkę nr 75 dla diecezji, płacąc za nią na rzecz Skarbu Państwa :) Niestety nie ma jej w spisie "Twoje nieruchomości".
/-/bp. Hieronim Sieniawski



Zmarły
 
Posty: 791
Dołączył(a): 26 sty 2016, 21:41
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1)

Re: System gospodarczy

Postprzez Jan Lubomirski-Dostojewski » 20 lip 2016, 22:04

Działka została wpisana w dniu zakupu, więc to musi być niedopatrzenie.
Obrazek
Herbu Wąż
Pułkownik w Szeregach Płockiego Pułku

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 1187
Dołączył(a): 29 gru 2014, 14:35
Medale: 2
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 53925068

Re: System gospodarczy

Postprzez Marek Wiktorowicz » 22 lip 2016, 07:52

Mikołaj Hrychowicz napisał(a):Wasza Wielmożność
Dawno już temu (13 maja 2015), kupiłem w Warszawie działkę 69 na której pobudowałem pałac. Z jakiejś nie wyjaśnionej przyczyny ony zakup nie wpisano do Księgi Miasta. Proszę tedy o kontrolę wpłaty zakupu wskazanej działki i sprostowanie w księgach. http://www.rzeczpospolitaobojganarodow. ... 364&t=2960


Wasza Wielmożność,

widzę, że do forumowej księgi zakup
Hieronim Sieniawski napisał(a):Takoż i ja zakupiłem działkę nr 75 dla diecezji, płacąc za nią na rzecz Skarbu Państwa :) Niestety nie ma jej w spisie "Twoje nieruchomości".
wprowadzono. Rzeczywiście wpłata była księgowana na koncie Skarbu Państwa. Korekta w systemie została zatem dokonana w dniu dzisiejszym :)

August Medycejski napisał(a):Ponownie jestem pod wrażeniem. Nieco sobie poklikałem - kupiłem dwie działki w miastach oraz wybudowałem pałac w Wilnie. Zgłoszę, gdzie trzeba.


Dziękuję Waszej Książęcej Mości za wyrazy uznania. Gratuluję zakupów i nie omieszkam odwiedzić Waszego pałacu! :)

Hieronim Sieniawski napisał(a):Takoż i ja zakupiłem działkę nr 75 dla diecezji, płacąc za nią na rzecz Skarbu Państwa :) Niestety nie ma jej w spisie "Twoje nieruchomości".


Wasza Ekscelencjo,

nie widzę, aby taka transakcja była księgowana. Oczywiście bezzwłocznie ustalę, czy to błąd systemu (pobrano złoto a nie zaksięgowano transakcji) czy też jakiś psikus diabelnych, internetowych wynalazków (złota nie pobrano, stąd nic nie zaksięgowano) :D
Uprzejmie proszę o podanie, może przez PW, loginu konta, z którego Ekscelencja dokonał zakupu.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: System gospodarczy

Postprzez Maurycy Orański » 22 lip 2016, 15:44

Jak rozbudowywać w systemie istniejące manufaktury? System podaje cenę za nową.
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: System gospodarczy

Postprzez Artur Jan Szczęsny » 22 lip 2016, 21:40

Poza tym nie można kupić działki (nie ma podanej ceny).
Tzn, jest w wątku miasta, ale nie ma systemie.
A jak powstaje pałac na działce? Muszą być trzy kamienice i zrobi się później sam przy nobilitacji, czy nie potrzeba żadnej kamienicy, lub jedna wystarczy?
Burmistrz Królewskiego Miasta Krakowa
Przewodniczący Rady Miast Królewskich
Żupnik Bocheński
Dziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Krakowskiego
Pauker Pierwszej Kompanii Dragonów Dywizji Żmudzkiej



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 386
Dołączył(a): 30 mar 2016, 15:28

Re: System gospodarczy

Postprzez Maurycy Orański » 23 lip 2016, 09:15

Parcele kupuje się w odpowiednim dziale w Miejskich Księgach Notarialnych.
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron