Rada Vaarlandu

Rada Vaarlandu

Postprzez Norbert I Catalan » 04 sty 2011, 14:25

W związku z działaniami Samundy i stałym zagrożeniem dla państw Nowego Kontynentu z jej strony proponuję powołać Radę Vaarlandu, którą opisałem dokładnie tu: http://skarland.vot.pl/skrpdf/Rada_Vaarlandu.pdf. Jeżeli trzeba będzie to udzielę więcej informacji.



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 80
Dołączył(a): 17 gru 2010, 17:34
Medale: 3
Order Świętego Stanisława (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1)

Re: Rada Vaarlandu

Postprzez Jerzy Iwo Radziwiłł » 04 sty 2011, 15:54

Popieram i liczę że Rada szybko powstanie. :)
W obecnej sytuacji w interesie wszystkich Krajów leży dbałość o wspólne dobro którym jest nasz kontynent.



 

Re: Rada Vaarlandu

Postprzez Karol Juliusz Józef Żółkiewski » 04 sty 2011, 17:53

Popieram pomysł.
Czy Królestwo Skarlandu ma gotowe dokumenty dotyczące Rady, czy są jeszcze w opracowaniu?



 

Postprzez Pius IV » 04 sty 2011, 19:06

Popieram radę ;)
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Rada Vaarlandu

Postprzez Norbert I Catalan » 04 sty 2011, 19:58

Karol Juliusz Józef Żółkiewski napisał(a):Popieram pomysł.
Czy Królestwo Skarlandu ma gotowe dokumenty dotyczące Rady, czy są jeszcze w opracowaniu?


W pierwszym poście jest załączony plik PDF, w którym jest propozycja Statutu Rady Vaarlandu.



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 80
Dołączył(a): 17 gru 2010, 17:34
Medale: 3
Order Świętego Stanisława (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1)

Re: Rada Vaarlandu

Postprzez Michał Radziwiłł » 05 sty 2011, 00:52

Wasza Królewska Wysokość

O ile ja sam jestem za taką ideą wiem, że kiedy badałem kwestię reaktywacji Unii Nowokontynentalnej, Królestwo Nordii było przeciwne. Nie chcą tak zinstytucjonalizowanej Rady. Poza tym, jej tworzenie może zająć trochę czasu.

Jednak jeśli potrzebna jest szybka reakcja w sprawie ZKS i jego działań, możemy zebrać się na konferencji, jak wtedy, w Walencji. Gdyby Wasza Królewska Wysokośc się ku temu przychylał, zapraszam do Warszawy.

Jeśli uda się mimo wszystko przekonać inne kraje Vaarlandu, RON przystąpi do Rady i popiera ją. Od dawna zaznaczałem, iż większa współpraca z sąsiadami leży w naszej sferze zainteresowań.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: Rada Vaarlandu

Postprzez Norbert I Catalan » 05 sty 2011, 16:32

Unia NK działała by podobnie co Unia Europejska czy Unia Afrykańska czyli jako organizacja zajmująca się wieloma rzeczami, natomiast Rada Vaarlandu składa się z 3 organów: Rady Kontynentalnej, Sekretarza Generalnego i Vaarlandzkiego Trybunału Sprawiedliwości i jej głównym celem jest zachowanie pokoju na kontynencie w przypadku napaści któregoś z państw NK na drugie (co jest mało prawdopodobne bo wszystkie kraje NK żyją ze sobą w zgodzie) i agresją państwa zewnętrznego np. Samundy.



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 80
Dołączył(a): 17 gru 2010, 17:34
Medale: 3
Order Świętego Stanisława (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1)

Re: Rada Vaarlandu

Postprzez Michał Radziwiłł » 05 sty 2011, 22:49

Rozumiem. Tak jak wspomniałem, RON popiera tę sprawę całym sercem. W razie, gdyby była potrzebna pomoc, proszę tylko mnie powiadomić via GG bądź przez forum.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: Rada Vaarlandu

Postprzez Henryk Horoch » 06 sty 2011, 19:48

Jako poseł jeśli dojdzie do ratyfikacji Rady przez Sejm Rzeczpospolitej projekt poprę. :)
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Rada Vaarlandu

Postprzez Pedro I Catalan » 11 sty 2011, 20:27

Obrazek



 

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Królestwo Skarlandu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron