2. Czy Konwencja o Ziemiech Vaarlandu i Antyry jest aktualna

Zjazd przedstawicieli państw leżących na Vaarlandzie.

Re: 2. Czy Konwencja o Ziemiech Vaarlandu i Antyry jest aktu

Postprzez Miguel de Catalan » 26 sie 2021, 11:33

Bruno Petrowicz Catalan napisał(a):Powracając do sprawy Konwencji o Ziemiach Vaarlandu i Antyry, dokument ten miał stanowić regulacje dotyczące obszaru kontynentu i lokacji na nim. Celem było zabezpieczenie interesów państw już istniejących na kontynencie oraz ochrona przed nowymi, niestabilnymi państwami których pojawienie się mogło wywołać spory o charakterze międzynarodowym i konflikty zbrojne. Konwencja miała wyznaczać drogę do rozmów przy stole zarówno przy lokacji nowych państw jak i rozwiązywania konfliktów terytorialnych. Z tego powodu sądzę że ponowne zawarcie konwencji lub utworzenie nowej byłoby wskazane.

Też tak sądzę i cieszę się, że ma Pan takie same zdanie na ten temat.
Prosiłbym aby inni przedstawiciele również wzięli aktywniejszy udział w tym wątku.

Proszę o zabranie głosu i wypowiedzenie się Pana Michała, który miał zastrzeżenia do 4 punktu.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: 2. Czy Konwencja o Ziemiech Vaarlandu i Antyry jest aktu

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 28 sie 2021, 22:26

Bruno Petrowicz Catalan napisał(a):Groch z kapistą, wiec wyjaśniam parę kwestii.

Aguria nigdy nie tworzyła unii z Jugosławią/Serbią. Po upadku została podzielona pomiedzu Królestwo Skarlandu a Królestwo Santery, które obięło część jego ziem (Księstwo Otyrii). Reszta terenów Agurii (Czarnogóra) przypadła Skarlandowi.


Wygląda na to, że jednak chodziło mi o Santerę. :-/ W każdym razie, dziękuję za odpowiedź.

Królestwo Santery nie weszło w skład Królestwa Jugosławii tylko wraz z nią na zasadzie unii utworzyła Królestwo Serbii. Był to czas (o ile dobrze pamiętam) 6 miesięcy zakończony wypowiedzeniem Unii i powrotem Królestwa Santery do niepodległego bytu. Wypowiedzenie Unii było tez początkiem końca Serbii.


Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem.

Bruno Petrowicz Catalan napisał(a):Powracając do sprawy Konwencji o Ziemiach Vaarlandu i Antyry, dokument ten miał stanowić regulacje dotyczące obszaru kontynentu i lokacji na nim. Celem było zabezpieczenie interesów państw już istniejących na kontynencie oraz ochrona przed nowymi, niestabilnymi państwami których pojawienie się mogło wywołać spory o charakterze międzynarodowym i konflikty zbrojne. Konwencja miała wyznaczać drogę do rozmów przy stole zarówno przy lokacji nowych państw jak i rozwiązywania konfliktów terytorialnych. Z tego powodu sądzę że ponowne zawarcie konwencji lub utworzenie nowej byłoby wskazane.


Rozumiem. Dziękuję.
Tak, zgadzam się.

Michał IV napisał(a):
Bruno Petrowicz Catalan napisał(a):Powracając do sprawy Konwencji o Ziemiach Vaarlandu i Antyry, dokument ten miał stanowić regulacje dotyczące obszaru kontynentu i lokacji na nim. Celem było zabezpieczenie interesów państw już istniejących na kontynencie oraz ochrona przed nowymi, niestabilnymi państwami których pojawienie się mogło wywołać spory o charakterze międzynarodowym i konflikty zbrojne. Konwencja miała wyznaczać drogę do rozmów przy stole zarówno przy lokacji nowych państw jak i rozwiązywania konfliktów terytorialnych. Z tego powodu sądzę że ponowne zawarcie konwencji lub utworzenie nowej byłoby wskazane.

Też tak sądzę i cieszę się, że ma Pan takie same zdanie na ten temat.
Prosiłbym aby inni przedstawiciele również wzięli aktywniejszy udział w tym wątku.

Proszę o zabranie głosu i wypowiedzenie się Pana Michała, który miał zastrzeżenia do 4 punktu.


Dziękuję.
A zatem, tak wygląda Artykuł 4 dawnej Konwencji, przedstawionej wcześniej przez WKMość.
Artykuł 4. napisał(a):Artykuł 4. Wykorzystywanie ziem niczyich
1. Wykorzystanie ziem niczyich w celach ekonomicznych, gospodarczych lub militarnych, takich jak manewry, ćwiczenia, próby zbrojne, wymaga zgody każdej ze Stron niniejszej Konwencji.
2. Próba wykorzystania ziem niczyich w celach ekonomicznych, gospodarczych lub militarnych przez państwo obce lub jedną ze Stron niniejszej Konwencji, bez wymaganej zgody, zobowiązuje Strony Konwencji do natychmiastowego podjęcia działań zmierzających do wycofania się z nielegalnych działań przez państwo łamiące niniejszy przepis.


Według tego artykułu, wykorzystanie ziem niczyich jest bardzo utrudnione. Na przykład, żeby Rzeczpospolita mogła zrobić na wschodzie ćwiczenia wojskowe na ziemiach niczyich, potrzeba by do tego zgody wszystkich Państw-Stron tejże Konwencji. Czyli na przykład Królestwa Santery, które jest niezbyt blisko Rzeczypospolitej (jeśli nie patrzeć na Nową Kurlandię).
A poza tym, wszystkich innych Państw-Stron Konwencji. Czy to nie jest zbyteczna formalność? Czy nie powinno być to łatwiejsze? Co myślą Wasze Cesarskie oraz Królewskie Mości i Wasze Ekscelencje?
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: 2. Czy Konwencja o Ziemiech Vaarlandu i Antyry jest aktu

Postprzez Miguel de Catalan » 28 sie 2021, 22:32

Przepraszam za takie wtrącenie, jutro się odniosę.
Michał... Ufff. Już myślałem że chciałbyś coś utrudniać albo szukać dziury w całym. Ale postawa w drugą stronę mnie zaskoczyła. Myślę, że masz rację.
Jak sądzisz ty oraz inni przedstawiciele.. czy wtedy kiedy chcemy wykorzystać jakoś te ziemie np. Do ćwiczeń, to nie trzeba pytać o zgodę innych?
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: 2. Czy Konwencja o Ziemiech Vaarlandu i Antyry jest aktu

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 28 sie 2021, 23:04

Michał IV napisał(a):Przepraszam za takie wtrącenie, jutro się odniosę.
Michał... Ufff. Już myślałem że chciałbyś coś utrudniać albo szukać dziury w całym. Ale postawa w drugą stronę mnie zaskoczyła. Myślę, że masz rację.
Jak sądzisz ty oraz inni przedstawiciele.. czy wtedy kiedy chcemy wykorzystać jakoś te ziemie np. Do ćwiczeń, to nie trzeba pytać o zgodę innych?

Dziękuję.
Myślę, że jednak może warto by wymagać jakiejś zgody, tylko nie wiem, czy wszystkich Państw-Stron, czy tylko państw leżących w pobliżu.

Z drugiej jednak strony, rozumiem sytuację, że w tej Konwencji Państwa-Strony obejmują ochroną ziemie niczyje, a co za tym idzie, każde z nich jest gwarantem bezpieczeństwa kontynentalnego. Wobec tego, czy wymaganie zgody wszystkich Państw-Stron nie byłoby uzasadnione? Nie mam pewności.

Poczekajmy może na opinię pozostałych przedstawicieli państw Kontynentu.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: 2. Czy Konwencja o Ziemiech Vaarlandu i Antyry jest aktu

Postprzez Sebastian von Tauer » 29 sie 2021, 11:28

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):
Michał IV napisał(a):Przepraszam za takie wtrącenie, jutro się odniosę.
Michał... Ufff. Już myślałem że chciałbyś coś utrudniać albo szukać dziury w całym. Ale postawa w drugą stronę mnie zaskoczyła. Myślę, że masz rację.
Jak sądzisz ty oraz inni przedstawiciele.. czy wtedy kiedy chcemy wykorzystać jakoś te ziemie np. Do ćwiczeń, to nie trzeba pytać o zgodę innych?

Dziękuję.
Myślę, że jednak może warto by wymagać jakiejś zgody, tylko nie wiem, czy wszystkich Państw-Stron, czy tylko państw leżących w pobliżu.

Z drugiej jednak strony, rozumiem sytuację, że w tej Konwencji Państwa-Strony obejmują ochroną ziemie niczyje, a co za tym idzie, każde z nich jest gwarantem bezpieczeństwa kontynentalnego. Wobec tego, czy wymaganie zgody wszystkich Państw-Stron nie byłoby uzasadnione? Nie mam pewności.

Poczekajmy może na opinię pozostałych przedstawicieli państw Kontynentu.


Czemu jednak mielibyśmy organizować ćwiczenia na ziemiach niczyich? Przecież mamy własne terytorium.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: 2. Czy Konwencja o Ziemiech Vaarlandu i Antyry jest aktu

Postprzez Gagik Bagratowicz » 29 sie 2021, 14:26

Gdybym był normalnym Rzymianinem (tzw. Bizantyjczykiem) powiedziałbym, że nie należy zmieniać tego artykułu, bo biurokracja jest rzeczą świętą i niszczenie jej czy choćby redukcja to zbrodnia. Jednak, jako że jestem nienormalnym Rzymianinem ormiańskim, na dodatek mocno zlatynizowanym, uważam, że utrzymanie tego artykułu na nic się nie przyda, a tylko skomplikuje nam wszystkim życie. Po co nam wymóg zgody na wykorzystanie narracyjne ziemi niczyjej, bo o to de facto chodzi?

Sebastian von Tauer napisał(a):Czemu jednak mielibyśmy organizować ćwiczenia na ziemiach niczyich? Przecież mamy własne terytorium.


Nie wiem jak jest w Rzeczypospolitej, ale my w Cesarstwie nierzadko robimy wojny z narracyjnymi wrogami, które w znacznej części odbywają się na terytorium przeciwnika, które na mapie jest ziemią niczyją.
Gagik Bagratowicz

Burmistrz Królewskiego Miasta Lwowa

Գագիկ Բագրատունի



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 169
Dołączył(a): 15 lut 2021, 14:46
Lokalizacja: Lwów
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Licencjusz teologii

Re: 2. Czy Konwencja o Ziemiech Vaarlandu i Antyry jest aktu

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 29 sie 2021, 14:46

Za zgodą JKMości odpowiadam.

Gagik Bagratowicz napisał(a):Gdybym był normalnym Rzymianinem (tzw. Bizantyjczykiem) powiedziałbym, że nie należy zmieniać tego artykułu, bo biurokracja jest rzeczą świętą i niszczenie jej czy choćby redukcja to zbrodnia. Jednak, jako że jestem nienormalnym Rzymianinem ormiańskim, na dodatek mocno zlatynizowanym, uważam, że utrzymanie tego artykułu na nic się nie przyda, a tylko skomplikuje nam wszystkim życie. Po co nam wymóg zgody na wykorzystanie narracyjne ziemi niczyjej, bo o to de facto chodzi?


Chodzi o to, by żadne państwo nie dokonało podboju ziem, chronionych Konwencją, ani nic takiego bez zgody Państw-Stron Konwencji z nimi nie robiły.

Sebastian von Tauer napisał(a):Czemu jednak mielibyśmy organizować ćwiczenia na ziemiach niczyich? Przecież mamy własne terytorium.


Nie wiem jak jest w Rzeczypospolitej, ale my w Cesarstwie nierzadko robimy wojny z narracyjnymi wrogami, które w znacznej części odbywają się na terytorium przeciwnika, które na mapie jest ziemią niczyją.


W Rzeczypospolitej były różne kampanie, może i były również takie, które toczyły się poza jej terenem (pomijając np. wojny mikronacyjne). W każdym razie, zasadniczo toczyło się to na płaszczyźnie historycznej, a nie mikronacyjnej. Według niej Rzeczpospolita otoczona jest państwami takimi jak np. Rosja, Węgry, Rzesza Niemiecka, Imperium Osmańskie itd. Więc nie wiem, co by tu powiedzieć na ten temat w kontekście mikronacyjnym. Czy nasze wojska wkraczałyby wówczas na ziemie niczyje, czy nie? Nie mam pewności.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: 2. Czy Konwencja o Ziemiech Vaarlandu i Antyry jest aktu

Postprzez Gagik Bagratowicz » 29 sie 2021, 14:59

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):Za zgodą JKMości odpowiadam.

Gagik Bagratowicz napisał(a):[font=sylfaen][size=115]Gdybym był normalnym Rzymianinem (tzw. Bizantyjczykiem) powiedziałbym, że nie należy zmieniać tego artykułu, bo biurokracja jest rzeczą świętą i niszczenie jej czy choćby redukcja to zbrodnia. Jednak, jako że jestem nienormalnym Rzymianinem ormiańskim, na dodatek mocno zlatynizowanym, uważam, że utrzymanie tego artykułu na nic się nie przyda, a tylko skomplikuje nam wszystkim życie. Po co nam wymóg zgody na wykorzystanie narracyjne ziemi niczyjej, bo o to de facto chodzi?


Chodzi o to, by żadne państwo nie dokonało podboju ziem, chronionych Konwencją, ani nic takiego bez zgody Państw-Stron Konwencji z nimi nie robiły.



Przecież podbój i aneksja ziem niczyich są już regulowane przez artykuły 2. i 3. Konwencji:

Artykuł 2. Kontrola nad ziemiami niczyimi
1. Ziemie niczyje pozostające pod wspólną kontrolą państw sygnatariuszy niniejszej Konwencji.
2. Strony niniejszej Konwencji zobowiązują się nie zajmować żadnych ziem niczyich bez wymaganej zgody Stron niniejszej Konwencji opartej o zasadę określoną w art.3 p1.

Artykuł 3. Zajmowanie ziem niczyich lub przyłączanie ziem
1. Ziemie niczyje mogą zostać zajęte za oficjalną zgodą co najmniej 2/3 państw będących stroną niniejszej Konwencji w tym wszystkich z którymi nowo lokowane państwo będzie graniczyć.
2. Państwo wnioskujące o zajęcie ziem niczyich lub przyłączenie ziem zobowiązane jest spełniać następujące wymagania:
a) istnieć minimum 6 miesięcy,
b) podać adres strony lub forum państwa,
c) przedłożyć wstępną propozycję swoich granic państwowych.
3. Stanowisko państwa będącego Stroną niniejszej Konwencji w sprawie zajęcia ziem niczyich lub przyłączenia ziem przez państwo zainteresowane, powinno być wyrażone w ciągu siedmiu dni, począwszy od dnia przedłożenia wniosku. Odmowa wydania zgody winna zawierać uzasadnienie.
4. Po spełnieniu wymagań określonych w ust.1-3, końcowym warunkiem zajęcia ziem niczyich lub przyłączenia ziem jest jak najszybsze przyjęcie niniejszej Konwencji przez państwo zainteresowane.
5. Zajęcie ziem niczyich przez państwo obce lub jedną ze Stron niniejszej Konwencji, bez spełnienia wymaganych warunków, zobowiązuje Strony Konwencji do natychmiastowego podjęcia działań zmierzających do wycofania się z nielegalnych działań przez państwo łamiące niniejsze przepisy.
Gagik Bagratowicz

Burmistrz Królewskiego Miasta Lwowa

Գագիկ Բագրատունի



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 169
Dołączył(a): 15 lut 2021, 14:46
Lokalizacja: Lwów
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Licencjusz teologii

Re: 2. Czy Konwencja o Ziemiech Vaarlandu i Antyry jest aktu

Postprzez Miguel de Catalan » 29 sie 2021, 19:55

Popieram Pana Bagratowicza.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: 2. Czy Konwencja o Ziemiech Vaarlandu i Antyry jest aktu

Postprzez Miguel de Catalan » 15 wrz 2021, 19:40

Panowie powróćmy do dyskusji. Jednak prosiłbym aby Władcy tudzież przedstawiciele zabrali głos i się wypowiedzieli.
Wiem iż Król Santery Bruno Petrowicz Catalan popiera mnie i również uważa, że należałoby podpisać nową konwencję. Stąd wypowiedzmy się co chcemy aby ona zawierała.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Zjazd Vaarlandu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość