1. Nowy podział polityczny kontynentu

Zjazd przedstawicieli państw leżących na Vaarlandzie.

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Bruno Petrowicz Catalan » 04 wrz 2021, 13:53

Królestwo Santery ma podpisane Traktaty z obu tymi państwami, wiec po uzgodnieniu ich lokacji możemy jedynie potwierdzić Uchwałą Senatu lub naszym dekretem ten fakt. Nie widzę potrzeby zawierania oddzielnego dwustronnego traktatu lokacyjnego. Natomiast państwa które nie maja uregulowanych stosunków dwustronnych z Królestwem Turetii i Cesarstwem Niemieckim mogą w Traktatach dopisać punkt uznający lokację tych państw.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 59
Dołączył(a): 30 maja 2021, 19:56
Medale: 3
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Gagik Bagratowicz » 04 wrz 2021, 14:17

Sądzę, że zawarcie traktatów przez każde państwo z osobna jest dobrym rozwiązaniem.
Gagik Bagratowicz

Burmistrz Królewskiego Miasta Lwowa

Գագիկ Բագրատունի



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 169
Dołączył(a): 15 lut 2021, 14:46
Lokalizacja: Lwów
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Licencjusz teologii

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Miguel de Catalan » 04 wrz 2021, 22:45

Rozumiem. Też myślę, że może to być dobre rozwiązanie. Zatem problem zniknął. I temat ten wyczerpał się. Pozostaje kwestia ziem niczyich oraz mój pomysł Rady Vaarlandu.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Bruno Petrowicz Catalan » 05 wrz 2021, 09:16

Michał IV napisał(a):Pozostaje kwestia ziem niczyich oraz mój pomysł Rady Vaarlandu.


No cóż, ja proponował bym odnowić Konwencję o ziemiach Vaarlandu i ponownie ja podpisać i ratyfikować we wszystkich krajach kontynentu. Do tego potrzebna jest jednak mapa z dokładnym kształtem kontynentu i naniesionymi na nią państwami.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 59
Dołączył(a): 30 maja 2021, 19:56
Medale: 3
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez August von Hohenzollern » 06 wrz 2021, 18:09

Popieram Waszą Królewską Mość
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 46
Dołączył(a): 05 maja 2021, 19:22
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Beata Adrianna Zep » 07 wrz 2021, 20:41

Za zgodą JKMości Michała IV zabieram głos. Swoją wypowiedź kieruję do JKMości Bruna Petrowicza Catalana Króla Santery. Czy byłaby możliwość aby opracował WKM mapę poglądową nowej wersji kontynentu?

Co zaś tyczy się traktatów to również popieram podpisywanie ich przez każde państwo z osobna, gdyż różne kraje mają różne oficjalne stosunki z Turetią i Niemcami. :)
/-/ Beata Adrianna Zep
Królowa Polski i Wielka Księżna Litewska
Księżniczka Urbino
Hrabina Lunano

Obrazek



Avatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 250
Dołączył(a): 27 gru 2012, 04:30
Lokalizacja: Urbino
Medale: 5
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Gadu-Gadu: 71001722
Wykształcenie: prof. historii

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Bruno Petrowicz Catalan » 08 wrz 2021, 17:54

Spróbuję stworzyć taka mapę poglądową, która uwzględnia wszystkie propozycje. Obawiam się jednak, że efekty mało kogo zadowolą. Jeśli się uda to efekty tej "składanki" spróbuję przedstawić jeszcze dzisiaj, ewentualnie jutro.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 59
Dołączył(a): 30 maja 2021, 19:56
Medale: 3
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Bruno Petrowicz Catalan » 09 wrz 2021, 18:15

Obiecana mapa poglądowa.
Teraz kilka słów o samej mapie. Wyszło trochę dziwnie, ale po uwzględnieniu uwag i propozycji zgłoszonych w czasie debaty nie chce być inaczej. Zatem co z czego wynika:

• Wcisnąłem Cesarstwo Niemieckie pomiędzy Francję a RON. Efektem tego było wyciągnięcie zachodniej części kontynentu i znaczna jego deformacja do znanego nam kształtu. Ale się udało mimo wcześniejszych wątpliwości.
• Na wschodzie zlikwidowałem część terenów niczyich i morze wewnętrzne przyległe do Cesarstwa Bizantyjskiego. Nie wiem do końca czy o to chodziło JKM Norbertowi I, który zgłaszał wątpliwości względem istnienia tak ogromnego obszaru niczyjego.
• Pozostawiłem spory obszar terenów niczyich na wschód od Rzeczpospolitej, bo jak rozumiem szlachcie Korony i Litwy zależy na tym.
• Antyrę przesunąłem bardziej na zachód, oddalając ją nie co od Bizancjum. Mam nadzieję że ten zabieg choć trochę zniweluje wrażenie dublowania się ziem Białogóry i Bizancjum, co zgłaszał Ekscelencja Gaik Bagratowicz.
• Zmieniłem też lokację wyspy Garady na wniosek obywateli Santery. To tyle.

Obrazek
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 59
Dołączył(a): 30 maja 2021, 19:56
Medale: 3
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Miguel de Catalan » 09 wrz 2021, 19:54

Pierwsza sprawa to, wydaje mi sie że Król Skarlandu wspominał o tym aby Bolívar miał dostęp do morza.
Nie wiem czy potrzeba zatem takiej dużej ilości ziemi niczyjej. Najlepiej byłoby aby coś było, aby nie było tak ze nie ma nic i nagle za wschodnią granicą woda. Lecz dla naszej narracji i zabawy to i tak płaszczyzna mikronacyjna mało się liczy i my działamy na historycznej.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Bruno Petrowicz Catalan » 09 wrz 2021, 20:35

No cóż, mimo rozciągnięcia ziem kontynentu starałem się zachować jakąś zwartość całego obszary i uniknąć by wyglądał jak kawał obgryzionego ze wszystkich stron sera. Sugerowałem się też wcześniejszymi mapami na których Estella Wschodnia w skutek powiększenia kontynentu utraciła część swego wybrzeża. Podobnie stało się z Aguria gdy na Antyrze była lokowana Białogóra i Niderlandy. Niemniej, skoro Rzeczpospolitej nie przeszkadza że zaraz za wschodnia granicą będzie miało morze, to nanoszę korektę. Myślę że to wszystko co mogę zrobić.

Obrazek
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 59
Dołączył(a): 30 maja 2021, 19:56
Medale: 3
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Zjazd Vaarlandu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości