Ingres JE abpa Krzysztofa Windsora von Hippogriffa

Ingres JE abpa Krzysztofa Windsora von Hippogriffa

Postprzez Krzysztof Windsor » 01 lut 2022, 20:56

Podczas gdy ludzie zbierali się do archikatedry, organy umilały czas wspaniałymi improwizacjami.

(-) abp Krzysztof Windsor-Windsachen
HKH Konigprins, Prins af Dravsk



Avatar użytkownika
Duchowny
 
Posty: 127
Dołączył(a): 01 wrz 2021, 15:58
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: mgr net.

Re: Ingres JE abpa Krzysztofa Windsora von Hippogriffa

Postprzez Krzysztof Windsor » 01 lut 2022, 21:04

Do Archikatedry z pałacu prymasowskiego w dźwiękach dzwonów zbliżała się procesja: Turyfeusz, akolici, ministranci i duchowieństwo wedle hierarchii: kapłani, Prałaci, biskupi i na końcu Abp Prymas, a za nim dwóch diakonów. Kiedy dotarli, dzwony ucichły a Prymas podszedł do zamkniętych wrót archikatedry.



Obrazek
(-) abp Krzysztof Windsor-Windsachen
HKH Konigprins, Prins af Dravsk



Avatar użytkownika
Duchowny
 
Posty: 127
Dołączył(a): 01 wrz 2021, 15:58
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: mgr net.

Re: Ingres JE abpa Krzysztofa Windsora von Hippogriffa

Postprzez Krzysztof Windsor » 01 lut 2022, 22:00

INGRES
ABPA KRZYSZTOFA WINDSORA VON HIPPOGRIFFA
DO ARCHIKATEDRY W GNIEŹNIE


Prymas trzykrotnie uderzył pastorałem we wrota po czym we wspaniałym hymnie wejściowym rozpoczęła się uroczysta Celebra



Obrazek

Odczytano Ewangelię, po której Prymas wygłosił kazanie:

Obrazek


Fratelli e sorelle,

Trwa właśnie Konklawe styczeń 2022, do którego obserwacji serdecznie zapraszam. Z tego też powodu na ingresie zabrakło obecności JKM Michała V, który w poczuciu obowiązku, jako świecki kardynał, wyruszył do Rotrii na konklawe. Po dzisiejszym pierwszym i drugim głosowaniu zobaczyliśmy z wylatujący z komina Kaplicy Sykstyńskiej czarny dym. Na nowego Patriarchę przyjdzie nam nieco poczekać. Nie traćmy jednak wiary i módlmy się o to aby Książęta Kościoła wybrali odpowiedniego kandydata, który sprosta temu ciężarowi.

Znajdujemy się obecnie na moim ingresie, który odbywa się dopiero teraz, pomimo tego, że objąłem urząd Prymasa RON znacznie wcześniej. Mogę powiedzieć tyle, że chciałem, aby moja inwestytura arcybiskupia odbyła się w nowym rycie, jakie ustalane są na soborze w Rotrii. Ingres jest swoistym objęciem pełni władzy w danej diecezji.

Chcę zaznaczyć, że nie opuszczę swojej owczarni na posterunku pasterza, który dzisiaj zajmuję. Chcę w tym miejscu podziękować x. prał. Szczygielskiemu oraz x. bp. Catalanowi za ich aktywność na terenie RON, Metropolii Gnieźnieńskiej. Bardzo dziękuję.

Zapowiadam też x. prał. Szczygielskiemu, że niedługo wydam stosowne dokumenty mojej nominacji Wielebnego na tytuł honorowy archiprezbitera Katedry w Wilnie oraz jej proboszczem. Mam nadzieję, że Twoja posługa będzie tylko silniejsza i trwalsza.

Podziękować też chcę JKM Michałowi V, który wspiera cały Kościół na terenie RON i nie tylko.
Dziękuję także wszystkim ludziom dobrej woli, za uczestniczenie w życiu Kościoła.

Przejdźmy do dalszej części inwestytury...


Obrazek


Po wygłoszonym kazaniu Prymas odziany w zielony ornat i zdobioną kamieniami mitrę podszedł do tronu arcybiskupiego, odmówił krótką modlitwę, po czym symbolicznie zasiadł na tronie. Zaraz po tym gdy Abp spoczął na tronie chór wykonał uroczyste Te Deum w wersji gregoriańskiej.



Obrazek




Na koniec Abp pobłogosławił wiernych słowami :

Benedicat vos omnipotens Deus, Pater, et Filius (†), et Spiritus Sanctus.


Rozdano również pamiątkowe obrazki, po czym rozpoczęła się procesja wyjścia.

(-) abp Krzysztof Windsor-Windsachen
HKH Konigprins, Prins af Dravsk



Avatar użytkownika
Duchowny
 
Posty: 127
Dołączył(a): 01 wrz 2021, 15:58
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: mgr net.

Re: Ingres JE abpa Krzysztofa Windsora von Hippogriffa

Postprzez Piotr Jan Szczygielski » 02 lut 2022, 09:56

Wasza Ekscelencjo,

serdecznie dziękuję za zaszczyt oraz taką nagrodę. Postaram się Was nie zawieść i dalej pracować na rzecz kościoła w Rzeczpospolitej. Amen.
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 133
Dołączył(a): 17 lis 2019, 16:15
Lokalizacja: Wilno
Medale: 1
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: duchowne


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archikatedra Gnieźnieńska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość