Chór katedralny

Chór katedralny

Postprzez Tadeusz Krasnodębski » 16 cze 2017, 23:30

Obrazek


Bracia i Siostry!


Ps 104, 33-34 napisał(a):Póki mego życia, chcę śpiewać Panu
i grać mojemu Bogu, póki mi życia starczy.
Niech miła Mu będzie pieśń moja,
będę radował się w Panu.


Chcemy sławić Boga, grać ku Jego Chwale, śpiewać Mu najznakomitsze pieśni. Ceremoniał i tradycja Kościoła pełne są pięknych dzieł muzycznych, które całym sercem śpiewać można Panu, Bogu naszemu. Wspólnymi siłami stwórzmy wspaniały chór, który podczas największych uroczystości sławić będzie Bożą Chwałę.


Najdrożsi Parafianie! Wszystkich utalentowanych muzyków proszę o przybycie na próbę chóru. Razem śpiewajmy i grajmy Panu podczas wspólnych spotkań, najważniejszych świąt, a także w domowym zaciszu. Chętnych do dołączenia do naszego chóru katedralnego proszę o zgłaszanie się w zakrystii.


(-) ks. dr net. Taddaeus della Chiesa SJ
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 cze 2017, 13:04
Wykształcenie: wyższe

Re: Chór katedralny

Postprzez Tadeusz Krasnodębski » 25 cze 2017, 22:38

Dziś po porannej Eucharystii odbyła się pierwsza próba naszego chóru. Po wspólnej modlitwie na Mszy Świętej oraz krótkiej indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu ze śpiewem na ustach udaliśmy się w kierunku plebanii, aby razem zjeść śniadanie. Smaczny posiłek na refektarzu pomógł nam lepiej się poznać oraz zbudować wspólnotę.

Następnie wszyscy skierowaliśmy się do salki w zakrystii, która została przygotowana specjalnie na potrzeby naszego chóru. Tam rozgrzaliśmy nasze struny głosowe, poznaliśmy swoje możliwości, a na zakończenie odśpiewaliśmy utwór Josepha Haydna. Dzisiejsza próba zdecydowanie była owocna, a po kilku tego typu spotkaniach na pewno będziemy mogli śpiewać ku chwale Pana jeszcze piękniej!


(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 cze 2017, 13:04
Wykształcenie: wyższe


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Diecezja Krakowska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość