Wnioski

Siedziba władz Uniwersytetu

Re: Wnioski

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 30 lis 2023, 20:34

Szanowny Panie!

Rad jestem, że Pan się do nas zgłasza. Niestety obecnie nie prowadzimy kształcenia żaków ze względu na niedobór wykładowców. Jednakże zachęcam do współpracy! Jakimi dziedzinami by się Pan szczególnie zainteresował?

Z wyrazami szacunku
Michał Lubomirski
Rektor
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3413
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Wnioski

Postprzez Kajetan Sikorski » 30 lis 2023, 20:42

Interesują mnie nauki przyrodnicze, co do których mogę publikować moje notatki z lektur. Uważam za sprawę bardzo istotną, aby nasz wielki rodak, Mikołaj Kopernik, i jego nauka w niepamięć nie poszły.


Obrazek

Plus ratio quam vis



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 135
Dołączył(a): 26 lis 2023, 01:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Wnioski

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 30 lis 2023, 21:16

Kajetan Sikorski napisał(a):Interesują mnie nauki przyrodnicze, co do których mogę publikować moje notatki z lektur. Uważam za sprawę bardzo istotną, aby nasz wielki rodak, Mikołaj Kopernik, i jego nauka w niepamięć nie poszły.


Dziękuję za odpowiedź.
Cieszy mnie to! ;)
Wobec tego, wyrażam zgodę na publikowanie przez Pana wykładów na Wydziale, tylko też może z jakimiś odstępami czasowymi. ;)
No i tak to może dalibyśmy radę w przyszłości uznać Pańskie wykłady jako Pański dorobek w późniejszym procesie.

Pozdrawiam, powodzenia!
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3413
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Wnioski

Postprzez Kajetan Sikorski » 30 lis 2023, 21:22

Dziękuję bardzo Wasza Magnificencjo! Obiecuję, że będę godnie korzystał z udzielonego mi prawa wstępu na Uniwersytet!


Obrazek

Plus ratio quam vis



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 135
Dołączył(a): 26 lis 2023, 01:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Wnioski

Postprzez Friedrich von Baden » 19 kwi 2024, 13:09

Friedrich von Baden


J.M. Michał Franciszek Lubomirski Lisewicz
Rektor Uniwersytetu Krakowskiego

WNIOSEK o nadanie tytułu naukowego z pominięciem studiów

Wasza Magnificencjo,

Składam wniosek z prośbą o uznanie moich prac zamieszczanych na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Krakowskiego, a także innych tekstów i prac w różnych miejscach na forum Rzeczpospolitej. W moim poprzednim wcieleniu posiadałem w mikronacjach tytuł naukowy magistra internetowego w dziedzinie historii, zaś mój dorobek naukowy został z w RON uznany za wystarczający do nadania mi w RON tytuł naukowy bakałarza netowego w zakresie historii.

Korzystając w okazji bardzo proszę Was, czcigodny Rektorze o przyjęcie mnie w poczet studentów tej wspaniałej uczelni, abym nadal mógł zdobywać wiedzę, oraz ewentualnie uzupełnił mój dorobek naukowy tak, bym mógł uzyskać stopień naukowy bakałarza net. w zakresie historii a następnie magistra net.

19 kwietnia 2024
Z wyrazami szacunku,
/-/ Friedrich von Baden


/-/ Friedrich von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Mieszczanin Gdański



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 168
Dołączył(a): 18 sie 2022, 13:22
Lokalizacja: Gdańsk
Stopień: Pocztowy
Wykształcenie: bakałarz net

Re: Wnioski

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 20 kwi 2024, 17:27

Wielmożny Panie,

przyjmuję wniosek. Postaram się go rozpatrzyć w najbliższym czasie (na pewno po lekturze załączników).

Odnosząc się do dzieł, których postać Wasza nie jest bezpośrednio autorem (choć autorem jest ta sama postać realna), wyrażam wątpliwość czy mogę je uznać za Pański dorobek naukowy.
Jeśli ktoś chciałby w tej sprawie zabrać głos, proszę bardzo.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3413
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Wnioski

Postprzez Friedrich von Baden » 20 kwi 2024, 20:14

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):Wielmożny Panie,

przyjmuję wniosek. Postaram się go rozpatrzyć w najbliższym czasie (na pewno po lekturze załączników).

Odnosząc się do dzieł, których postać Wasza nie jest bezpośrednio autorem (choć autorem jest ta sama postać realna), wyrażam wątpliwość czy mogę je uznać za Pański dorobek naukowy.
Jeśli ktoś chciałby w tej sprawie zabrać głos, proszę bardzo.

Dziękuję Wielmożny Panie Rektorze,
Będę oczekiwał na odpowiedź Waszej Ekscelencji.

Moje wszelkie uwagi i zdanie, przekazałem już prywatnie. :) ;)

Pozdrawiam.
/-/ Friedrich von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Mieszczanin Gdański



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 168
Dołączył(a): 18 sie 2022, 13:22
Lokalizacja: Gdańsk
Stopień: Pocztowy
Wykształcenie: bakałarz net

Re: Wnioski

Postprzez Konrad Radziwiłł » 21 kwi 2024, 13:12

Konrad Radziwiłł


J.M. Michał Franciszek Lubomirski Lisewicz
Rektor Uniwersytetu Krakowskiego

WNIOSEK o nadanie tytułu naukowego z pominięciem studiów

Wasza Magnificencjo,
Pragnę złożyć wniosek o nadanie tytułu bakałarza netowego w zakresie historii, z pominięciem studiów.
Napisałem kilka prac, które masowo opublikowałem w dniu dzisiejszym.
Ponadto, wyrażam chęć kontynuowania nauki na poziomie magisterskim, aby móc pogłębiać swoją wiedzę i nadal angażować się w badania naukowe.

21 kwietnia 2024
Z wyrazami estymy.
Konrad Radziwiłł


Cześnik Wileński

Porucznik w Bracławskim Pułku Kawalerii

Pan na Holszanach i Witebsku

Obrazek

Obrazek



Avatar użytkownika
Cześnik
Cześnik
 
Posty: 1371
Dołączył(a): 15 maja 2021, 14:52
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Porucznik
Wykształcenie: Oficer

Re: Wnioski

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 22 kwi 2024, 22:43

Friedrich von Baden


J.M. Michał Franciszek Lubomirski Lisewicz
Rektor Uniwersytetu Krakowskiego

WNIOSEK o nadanie tytułu naukowego z pominięciem studiów

Wasza Magnificencjo,

Składam wniosek z prośbą o uznanie moich prac zamieszczanych na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Krakowskiego, a także innych tekstów i prac w różnych miejscach na forum Rzeczpospolitej. W moim poprzednim wcieleniu posiadałem w mikronacjach tytuł naukowy magistra internetowego w dziedzinie historii, zaś mój dorobek naukowy został z w RON uznany za wystarczający do nadania mi w RON tytuł naukowy bakałarza netowego w zakresie historii.

Korzystając w okazji bardzo proszę Was, czcigodny Rektorze o przyjęcie mnie w poczet studentów tej wspaniałej uczelni, abym nadal mógł zdobywać wiedzę, oraz ewentualnie uzupełnił mój dorobek naukowy tak, bym mógł uzyskać stopień naukowy bakałarza net. w zakresie historii a następnie magistra net.

19 kwietnia 2024
Z wyrazami szacunku,
/-/ Friedrich von Baden




Wielmożny Panie,

wniosek został rozpatrzony (PS. na dobrą sprawę, tylko częściowo, a decyzja jeszcze wydana nie została...), a załączone teksty przeanalizowane (z zastosowaniem maszyn i technik stosowanych przez naszych uczonych i inżynierów). Przechodząc zatem do ustaleń:

A. Wykład Rozkwit Reformacji w Polsce: Przypadek Gdańska i Jego Repercusje uznaję za Pański dorobek. Jest to przedstawienie w sposób przystępny tematu. Nie jest to co prawda publikacja naukowa, a właśnie wykład. Ale i tak sugeruję umieszczać źródła, z jakich się korzystało.

B. Wykład Czarna śmierć, czyli jak umarła 1/3 mieszkańców Europy wygłoszony pod postacią Michała Potockiego/Catalana trudno mi uznać za jego dzieło. Wykładowca ewidentnie czytał z księgi.

C. Artykuł/wykład? Wyprawy Krzyżowe - przyczyna, przebieg i skutki, obszerniejsze dzieło, dość przystępne, moim zdaniem nadaje się na pracę dyplomową, bakałarską. Prosiłbym jednak, by praca taka miała chociaż podaną bibliografię. Praca bakałarska czy wykład nie muszą mieć przypisów bibliograficznych do każdej informacji, dobrze by było jednak na koniec wymienić źródła, z których się korzystało. Jeżeli Waszmość się na to zgadza, można by zrobić z tego pracę dyplomową, prosiłbym tylko o literaturę.
To powyższe napisałem do czasu odnalezienia źródła. A zatem, widzę, że praca jest napisana na podstawie pewnego źródła. A ja bym jednak wolał przeczytać rzeczywiście autorską Waszą pracę. Tym niemniej, mam świadomość, że nie mogę wymagać od Państwa zupełnie autorskich prac, po pierwsze że to świat wirtualny, po drugie, że to jedynie praca bakałarska. Prosiłbym jednak o podanie bibliografii i o to, by praca była napisana na podstawie przynajmniej dwóch źródeł.

D. Wykład Eucharystia jako centrum życia chrześcijańskiego — mam uzasadnione obawy, że korzystał Waszmość z pewnej maszynki. Jest to tekst obszerny, moim zdaniem zbyt obszerny, w niektórych punktach nie dość konkretny. Co do merytoryki, sporo rzeczy sensownych, ale jest też trochę takich budzących mą wątpliwość, jak na przykład brak zaznaczenia, że traktowanie Eucharystii symbolicznie nie jest dopuszczalne w teologii katolickiej (a takie, rzecz jasna, nie jest); wyrażenie Współczesna teologia Eucharystyczna stara się uwzględnić różnorodność interpretacji w ramach dialogu ekumenicznego. czy sugestia, jakoby badanie innych interpretacji (nierzadko fałszywych) było rzeczywiście tak wzbogacające, wzbudzają moje wątpliwości. A wreszcie, starannie skomponowane, aby wyrazić wiarę i uczestnictwo wiernych w tajemnicy zbawienia. Modlitwy eucharystyczne, zwłaszcza słynna Modlitwa Eucharystyczna II, stanowią centralną część liturgii, w której kapłan w imieniu wspólnoty dziękuje Bogu za Jego dary i prosby oraz przypomina o ofierze Chrystusa. — co jest tak słynnego w II ME, że wręcz ona sama została tu podkreślona?
Pewna maszynka (nie bardzo wiem, jak działająca) wskazuje, że moje podejrzenia są uzasadnione. Jeżeli się mylę, proszę wybaczyć, ale tak mnie się wydaje. Korzystanie z różnych metod nie jest złe, ale raz że należy o tym wspomnieć, dwa że trzeba weryfikować to, co przyrząd zwraca, trzy że lepiej mniej, a konkretnie, no i nie trzeba iść w ilość, lecz w jakość, cztery: jeżeli otrzymujemy jakiś zwrot z takiej maszynki, konieczne jest by dokonać stosownych zmian autorskich, jeżeli chcemy mieć tegoż autorstwo i wynikające stąd prawa. I umieszczajmy, proszę, bibliografię. ;)

E. Artykuł Konfederacja barska – ostatni rokosz czy pierwsze polskie powstanie narodowe? autorstwa Michała Jerzego Potockiego, uznajmy za Pański dorobek. Proszę jednak standardowo o umieszczanie bibliografii, źródeł z których się korzystało.

F. Artykuł Czy przez mit a Sarmatach upadła Rzeczpospolita? trudno mi uznać za Pańskie dzieło, bardziej przedruk. Za to źródło jest rzeczywiście podane. Swoją drogą, w artykule mam wrażenie, że następuje zbytnie uogólnienie na temat szlachty w XVIII wieku Szlachta stała się egoistyczna, próżna, niezorganizowana i prymitywna.

G. Esej pt. Od Kroniki do Korony: Analiza Władzy w Świetle Dziejów Korony i Litwy autorstwa M.J. Potockiego uznamy za Pański dorobek.

Podsumowując, za Pański dorobek uznaję:
  1. Wykład Rozkwit Reformacji w Polsce: Przypadek Gdańska i Jego Repercusje prosząc jednak o podanie literatury
  2. Artykuł Konfederacja barska – ostatni rokosz czy pierwsze polskie powstanie narodowe? prosząc o podanie literatury
  3. Esej pt. Od Kroniki do Korony: Analiza Władzy w Świetle Dziejów Korony i Litwy

Co do pracy Wyprawy Krzyżowe - przyczyna, przebieg i skutki w punkcie C, prosiłbym o uzupełnienie dzieła o podanie literatury i o to, by tekst opierał się co najmniej na dwóch różnych źródłach pisanych. Może można by z tego zrobić pracę dyplomową.

W odniesieniu do punktów B, D, F, jeżeli Pan się nie zgadza z moimi uwagami i odrzuceniem ich uznania za Pański dorobek, zachęcam do dyskusji.

Z wyrazami szacunku
Michał Lubomirski
REKTOR
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3413
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Wnioski

Postprzez Friedrich von Baden » 23 kwi 2024, 21:32

Źródła dodałem, uwagi w prywatnej rozmowie przekazałem. Cieszę się z naszej rozmowy i wniosków jakie z niej wynieśliśmy. Akceptuję Pański punkt widzenia, oraz cieszy mnie Pańskie zrozumienie.
Korzystając zatem z okazji.

Friedrich von Baden


J.M. Michał Franciszek Lubomirski Lisewicz
Rektor Uniwersytetu Krakowskiego

WNIOSEK o zatrudnienie na Uniwersytecie

Wasza Magnificencjo,
Na wasze ręce po tym jak złożyłem wniosek o nadanie mi tytułu naukowego, składam teraz wniosek o zatrudnienie na Uniwersytecie Krakowskim;

1. Asystent, Wydział Historyczny
2. Historia Krzyżowa, Historia mikronacyjna, historia Rzeczpospolitej Obojga Narodów
3. bakałarz w zakresie historii
4. Moje wykształcenie zdobyłem poprzez kształcenie na uniwersytecie krakowskim, a także samodoskonalenie i samouctwo.
5. Niestety nie posiadam jeszcze doświadczenie w pracy na uczelni. Jest to moja pierwsza tego typu praca. Zamierzam jednak wykonywać swe obowiązki rzetelnie i dobrze pracować, przysługując się Rzeczpospolitej.
6. nie posiadam.
7. Pragnę zatrudnienia na Uniwersytecie Krakowskim, ponieważ moja pasja do historii oraz moje zainteresowania badawcze skłaniają mnie do chęci dzielenia się wiedzą i inspiracji z innymi. Chcę mieć możliwość prowadzenia badań, uczestniczenia w procesie nauczania oraz wspierania rozwoju innych, prawdopodobnie młodszych umysłów. Pracę na uczelni postrzegam jako nie tylko szansę na rozwijanie się zawodowo, ale także jako okazję do aktywnego wkładania się w rozwój nauki i edukacji, oraz wkład na rzecz wspólnego dobra jakim jest ta uczelnia i pomoc Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

23 kwietnia 2024
Z wyrazami szacunku,
/-/ Friedrich von Baden
/-/ Friedrich von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Mieszczanin Gdański



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 168
Dołączył(a): 18 sie 2022, 13:22
Lokalizacja: Gdańsk
Stopień: Pocztowy
Wykształcenie: bakałarz net

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Collegium Maius

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość