II HISTORYCZNY RAJD RZECZYPOSPOLITEJ

Re: II HISTORYCZNY RAJD RZECZYPOSPOLITEJ

Postprzez Michał Radziwiłł » 12 cze 2011, 21:59

Przepraszam za moją nieaktywność i nieobecność. Wyjaśnienia znajdą wszyscy w Kancelarii Królewskiej. Co do Rajdu: ruszamy w sobotę! :)



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: II HISTORYCZNY RAJD RZECZYPOSPOLITEJ

Postprzez Michał Radziwiłł » 19 cze 2011, 14:58

Spraszamy pięknie na Zamek Królewski wszystkich uczestników Rajdu, jakoż i chętnych do obserwowania zmagań! Zapraszamy na ucztę, która upamiętnić ma urodziny Nasze, oraz rozpoczęcie Rajdu! :) Proszę uczestników o złożenie przysięgi:

Ja (imię i nazwisko) przysięgam uroczyście przed Majestatem Jego Królewskiej Mości, iż wszelkich odpowiedzi na pytania konkursowe udzielę wyłącznie korzystając z wiedzy własnej, a gdybym zaś oszukał, niechaj czci i honoru pozbawion będę!

Po złożeniu przysiąg przedstawiona zostanie lista numerów. Pod każdym z nich kryje się pytanie, które zaprowadzi uczestnika do jakiegoś miejsca w Rzeczypospolitej. Zasady wyjaśnione zostały już na początku tego tematu. Panowie, oczekujemy na was! :)



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: II HISTORYCZNY RAJD RZECZYPOSPOLITEJ

Postprzez ks. Otto Kent » 19 cze 2011, 15:02

Ja Otto Kent przysięgam uroczyście przed Majestatem Jego Królewskiej Mości, iż wszelkich odpowiedzi na pytania konkursowe udzielę wyłącznie korzystając z wiedzy własnej, a gdybym zaś oszukał, niechaj czci i honoru pozbawion będę!



 

Re: II HISTORYCZNY RAJD RZECZYPOSPOLITEJ

Postprzez Henryk Horoch » 19 cze 2011, 16:28

Ja Henryk Horoch przysięgam uroczyście przed Majestatem Jego Królewskiej Mości, iż wszelkich odpowiedzi na pytania konkursowe udzielę wyłącznie korzystając z wiedzy własnej, a gdybym zaś oszukał, niechaj czci i honoru pozbawion będę!
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: II HISTORYCZNY RAJD RZECZYPOSPOLITEJ

Postprzez Michał Radziwiłł » 19 cze 2011, 21:43

Doskonale Waszmościowie :) Zatem ruszać możemy :)

Poniżej przedstawiam numery od 1 do 50. Każdy z Waszmościów winien w dniu jutrzejszym odpowiedzieć na jedno wybrane pytanie. Proszę wybrać numerek! :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Powodzenia na szlaku! :)



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: II HISTORYCZNY RAJD RZECZYPOSPOLITEJ

Postprzez ks. Otto Kent » 19 cze 2011, 21:49

2 poproszę :)



 

Re: II HISTORYCZNY RAJD RZECZYPOSPOLITEJ

Postprzez Henryk Horoch » 20 cze 2011, 09:00

Proszę 44 :)
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: II HISTORYCZNY RAJD RZECZYPOSPOLITEJ

Postprzez Michał Radziwiłł » 20 cze 2011, 09:29

Numer 2: Miasto to znaczenie swe największe bodaj posiadało za piastowskich czasów. Najważniejszym było grodem ziemi. Kiedy odszedł z tego świata mężny książę Bolesław, dla swej nierównej wargi Krzywoustym zwany, testament jego podzielił kraj, każdemu z synów wyznaczając jedną dziedzinę. Aleć nie tylko synowie dostali ziemię, bo i o swą żonę zadbał i oprawę jej wdowią wyznaczył, której stolicą tenże gród był. Tutaj też zasadę senioratu oficjalnie obalono, kiedy młodemu księciu Kazimierzu, Sprawiedliwym zwanemu, zezwolono na dzierżenie krakowskiego stolca.

Numer 44: Gród ten od księstwa kijowskiego zależny był, bo go do zależności Włodzimierz Wielki sprowadził. Jednak syn tegoż, Iziasław Włodzimierzowicz, na powrót gród uniezależnił i osobne księstwo z niego i ziem przyległych utworzył. Jeden z władców księstwa, którego miasto to było stolicą, Czarodziejem bywa zwany i ponoć w wilka zmieniać się umiał! Miasto to Litwa z czasem zagarnęła, a potem w wyniku wielu dziejów do Rzeczypospolitej trafiło. Tutaj Stefan Batory, król Polski, wielkie zwycięstwo odniósł, wojnę prowadząc o Inflanty. Tutaj znajdziemy sobór św. Zofii.

Proszę, szlachetni panowie, czy wiecie, cóż to za miasta? ;)



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: II HISTORYCZNY RAJD RZECZYPOSPOLITEJ

Postprzez ks. Otto Kent » 20 cze 2011, 11:08

Ja niestety nie mam pojęcia..... :)



 

Re: II HISTORYCZNY RAJD RZECZYPOSPOLITEJ

Postprzez Henryk Horoch » 20 cze 2011, 11:40

Pewny to ja nie jestem, ale jeśli to miasto jest związane z sukcesem militarnym jaki odniósł Batory w wojnie o Inflanty, to pewnie chodzi o Połack.
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Państwowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości