Ceremonia Koronacji Augusta Ludwika II

Re: Ceremonia Koronacji Augusta Ludwika II

Postprzez Vittorio Paolino » 07 gru 2013, 21:25

Wasza Królewska Mość,
Dostojni Goście,


Cieszę się niezmiernie, że mogę uczestniczyć w uroczystości koronacyjnej JKM Augusta Ludwika II. Proszę przyjąć ode mnie, Surmeńskiej Rodziny Królewskiej oraz całego Narodu Surmeńskiego serdeczne gratulacje oraz wyrazy szacunku i przyjaźni. Znając Ciebie, Bracie Auguście, jeszcze zanim zostałeś obrany królem, wiem, że Rzeczpospolita nie straci na Twoim panowaniu. Do tej pory powinowactwo dynastii Zepów oraz Radziwiłłów przekaładało się na dobre relacje Surmenii i RON. Mimo, że z Medyceuszami Zepowie spokrewnieni nie są, jestem pewny, że trwająca już prawie pięć lat przyjaźń Medyceuszy i Zepów odzwierciedli się w relacjach między naszymi Narodami. Na znak tej przyjaźni, przyjmij proszę ten oto prezent przedstawiający Posydona Morzowładcę, surmeńskiego bożka mórz, aby strzegł morskich granic Waszego imperium:

Obrazek


z surmeńskim pozdrowieniem: Zdravo!

(-) Viktorjos Paulosigos,
król Surmenii
Obrazek
Jego Książęca Mość
Vittorio Paolino,
książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 86
Dołączył(a): 21 lip 2011, 19:52
Lokalizacja: Urbino
Gadu-Gadu: 1857483
Skype: wiktor.ezlakowski
Wykształcenie: doktor

Re: Ceremonia Koronacji Augusta Ludwika II

Postprzez Albert Orański » 07 gru 2013, 21:26

królewskie miasto Haga, 7 grudnia 2013 anno Domini


Obrazek
LIST GRATULACYJNY
z okazji królewskiej koronacji
dla
Jego Królewskiej Mości
Augusta Ludwika II





Wasza Królewska Mość,


Proszę przyjąć najszczersze gratulacje z okazji elekcji i dzisiejszej koronacji ode mnie i Narodów Niderlandów. Radzi jesteśmy, że u sterów sławetnej Rzeczypospolitej po raz drugi staje człowiek wielkiego doświadczenia i licznych zasług. Wierzymy, że jest to gwarantem przyszłych naszych udanych relacji i wspólnych działań oraz pomyślności dla całego kontynentu i mikroświata.

W czasach, w których mikronautyzm odchodzi do lamusa, a większość wirtualnych państw umiera lub do tego zmierza, Rzeczpospolita potrafi dumnie i z podniesioną głową wykazywać liczne działania i inicjatywy. Niedawna reforma państwa przyniosła od dawna oczekiwane odrodzenie i wytworzyła niepowtarzalny i pożądany klimat, który jasno i przejrzyście daje o sobie znać w eterze. Wiem, że osoba Waszej Królewskiej Mości nie tylko te zmiany podtrzyma, ale i w pełni rozwinie czyniąc Rzeczpospolitą jeszcze bardziej ciekawą i wartościową, co pozytywnie wpłynie na ogólny pejzaż świata wirtualnego.

Jeszcze raz gratuluję i w tym dniu świątecznym pragnę przekazać ze swej strony prezent, mający być wyrazem uznania i przyczyną do polepszenia i ugruntowania naszych wspólnych relacji. Proszę więc przyjąć ode mnie, nadany przed paroma chwilami Order Lwa Niderlandzkiego I klasy, który jest wyrazem naszego szacunku i przyjaźni. Na koniec życzę Waszej Wysokości długich i pomyślnych rządów.


Łącząc wyrazy głębokiego szacunku i uznania,

/~/ Albert
Koning der Nederlanden
Obrazek


Obrazek

DEKRET KRÓLEWSKI

ws. nadania odznaczenia

z dnia 7 grudnia Anno Domini 2013




My, Albert I, z Bożej łaski Król Niderlandów, Wielki Książę Luksemburga, Książę Holandii, Flamandii i Walonii, korzystając ze swych uprawnień, wynikających z Konstytucji i tradycji, dla wypełnienia swoich obowiązków i powierzonych zadań, wydajemy niniejszy dekret.





§ 1.
Nadajemy Order Lwa Niderlandzkiego I klasy Jego Królewskiej Mości Augustowi Ludwikowi II, Królowi Polski i Wielkiemu Księciu Litewskiemu, jako wyraz szacunku i uznania ze strony Narodów Niderlandów, składając tym samym najszczersze gratulacje z okazji koronacji.


§ 2.
Niniejszy dekret, poprzez złożony przez Nas podpis i pieczęć, zyskuje moc prawną z chwilą ogłoszenia poprzez publikację w Dzienniku Praw.



Dano w królewskim mieście Haga, dn. 7.12.2013

/~/ Albert
Koning der Nederlanden

Obrazek


Order Lwa Niderlandzkiego
Obrazek
Baretka Orderu
Obrazek
/-/ Albert Kardynał Orański
Książę Niderlandów, Rotrii, Mediolanu
Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 129
Dołączył(a): 07 gru 2013, 18:05
Medale: 1
Gwiazda Ukrainy (1)
Gadu-Gadu: 47829220
Wykształcenie: królewskie

Re: Ceremonia Koronacji Augusta Ludwika II

Postprzez Piotr Pawłowicz » 07 gru 2013, 21:50

Wasza Królewska Mość
Jestem nadzwyczaj ukontentowany możliwością bezpośredniego uczestnictwa w uroczystościach koronacyjnych Waszej Królewskiej Mości i moją tu obecność poczytuję sobie za zaszczyt, którego było mi dane dostąpić. Dzisiejszy dzień jest ogromnym i niezapomnianym wydarzeniem. Niestety z przyczyn realnych nie mógł do Rzeczpospolitej przybyć osobiście Jego Królewska Mość Gryhory I. Niemniej, polecił mi przekazać na ręce Waszej Królewskiej Mości list gratulacyjny, co niniejszym z radością czynię.




Obrazek

List Gratulacyjny

Z okazji Koronacji pragniemy złożyć na ręce Waszej Królewskiej Mości serdeczne gratulacje.
Dzisiejszy dzień jest niebywale ważnym wydarzeniem dla Waszej Królewskiej Mości i całej Rzeczpospolitej
ale i dla wszystkich którym Rzeczpospolita jest bliska.

Cieszy nas niebywale, iż łączy nas nie tylko historia ale i teraźniejszość, poprzez wzajemne uznanie i dobre kontakty.
Dziś jesteśmy myślami z Waszą Królewską Mością i podzielając radość z całą szlachtą i obywatelami Rzeczpospolitej
życzymy wszystkiego najlepszego na drodze budowy potęgi i chwały Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Obojga Narodów

Jego Królewska Mość
Gryhory I Petrowicz Catalan
Piotr Konstanty Petrowicz Catalan



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 wrz 2013, 09:01
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)
Wykształcenie: średnie

Re: Ceremonia Koronacji Augusta Ludwika II

Postprzez Wawrzyniec Medycejski » 07 gru 2013, 21:51

Wasza Królewska Mość w imieniu Jego Świątobliwości Piusa III pragnę przekazać na ręce Waszej Królewskiej Mości notę gratulacyjną z okazji koronacji:

Obrazek


Wasza Królewska Mość,
Wielmożna Szlachto,
Szanowni Goście!


Było nam niezmiernie miło mogąc uczestniczyć w intronizacji Waszej Królewskiej Mości. W imieniu własnym jak i całej Stolicy Apostolskiej gratulujemy z całego serca objęcia korony Polski i litewskiej mirty wielkoksiążęcej oraz życzymy jak najdłuższego panowania, w pokoju, dobroci i miłości. Głęboko wierzymy, że prowadzony światłem wiary i Kościoła będziesz rządził jako pomazaniec Boży, a ten okres zapisze się na kartach historii.


Apostolskim Pozdrowieniem,

/-/Pius III
Wawrzyniec Piotr Medycejski



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 154
Dołączył(a): 11 gru 2010, 21:05
Medale: 2
Order Zasługi RON IV (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: Ceremonia Koronacji Augusta Ludwika II

Postprzez August Medycejski » 08 gru 2013, 11:20

Serdecznie dziękujemy za wszelkie słowa gratulacji, ciepłe życzenia oraz prezenty. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy gościć tak znamienitych gości w Krakowie.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Państwowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości