Uczta z okazji 9-lecia Rzeczypospolitej

Dwór Jego Królewskiej Mości

Uczta z okazji 9-lecia Rzeczypospolitej

Postprzez Marek Wiktorowicz » 08 lis 2017, 20:42

Waszmościowie! Prosimy pięknie na Zamek Królewski! Wieczór nastał, a zatem czas nam ucztować!

W planie wieczoru mamy kilka rzeczy. Po pierwsze, rozstrzygniemy dawno ogłoszony konkurs na satyrę. Zgłoszono trzy prace (postanowiliśmy uznać pracę pana Tymoteusza), zatem każdy otrzyma nagrodę; pytanie jeno, kto pierwszą, kto drugą, a kto trzecią?

Każdego kto na Zamku stanie dziś lubo jutro upoważniamy i upraszamy do wskazania swojej preferencji przez postawienie numery przy nazwisku uczestnika.
A tymi są:
- Tymoteusz von Hohenzollern;
- xiążę Sebastian von Tauer;
- Stanisław von Tauer.

Zaczynajmy!

Ponadto, chcielibyśmy nagrodzić kilku obywateli Rzeczypospolitej. Prosimy zatem przed tron królewski Jaśnie Oświeconego Xięcia Augusta.

Mości Xiążę! Szczęśliwym jest król, któremu los i Opatrzność przydała tak pilnego Kanclerza.
Wbrew Waszym obawom, podołaliście wszystkim obowiązkom, a i czuwanie nad Nami macie nieustannie, cobyśmy spraw kraju doglądali. Dlatego, Wasza Wysokość, a Nasz najbardziej oddany przyjacielu, odznaczyć Cię pragniemy Orderem Świętego Jerzego II klasy.


Prosimy takoż przed tron królewski pana Starostę Podlaskiego, Maurycego z rodu Orańskich.

Mości Panie Starosto! O wielkości człowieka w tej samej mierze, co jego triumfy, świadczy to,
jak przyjmuje niepowodzenia. Pan stanął przeciwko Nam w elekcji i po godnej walce z honorem zaoferował Koronie swe usługi. Tym samym stał się Pan w Naszych oczach godnym królewskiej godności, po którą Pan sięgał. A żeby dać temu wyraz, a takoż nagrodzić Pana za świetne radzenie sobie z obowiązkami Podskarbiego, nadajemy Panu Krzyż Monarchii I klasy.


I wreszcie, niechaj do stóp tronu przystąpi przed zgromadzoną szlachtą Mości Pan Stanisław von Tauer.

Mości Panie Stanisławie! Wasz zapał do krzewienia kultury w Rzeczypospolitej, a także poświęcenie sprawom Urbino i aktywność w Rzeczypospolitej nie uszła Naszej uwadze. Przeto wobec wszystkich pragniemy wyróżnić Cię Krzyżem Zasługi dla Kultury III klasy.


Ponadto zaś: Jaśnie Oświeconemu xięciu Hrychowiczowi i Jaśnie Oświeconemu xięciu Sebastianowi nadajemy Medal z Długoletnią Służbę III klasy w uznaniu ich aktywności.

Waszmościowie! Skoro zebraliście się wszyscy w Warszawie, jest to dobra okazja, abyśmy (nim przejdziemy do turnieju, zajadając się przygotowanym jadłem i popijając podane już trunki) ogłosili coś ważnego. Wbrew wszelkim oczekiwaniom okazało się, że pogodzenie pracy i studiów z życiem prywatnym i aktywnością społeczną będzie trudniejsze, niż myśleliśmy. To właśnie nadmiar obowiązków sprawia, że tak rzadko jesteśmy obecni. Kochamy Rzeczpospolitą całym sercem i nigdy nie zapragnęlibyśmy sięgnąć po koronę wiedząc, że nie podołamy obowiązkom. Mimo jednak przekonania, że będzie inaczej, rzeczywistość brutalnie zweryfikowała Nasze przewidywania. Nie jesteśmy w oczach Nas samych godnym monarchą i nie czujemy się godni do noszenia korony Chrobrego. Dlatego ogłosić chcemy, że wraz z zakończeniem reformy gospodarczej złożymy koronę królewską na ręce szlachty, prosząc ją jednocześnie o wybór nowego króla i wielkiego xięcia.

Jest dla Nas zaszczytem mienić się Waszym królem. Jednak czas już, abyśmy rozwinęli się na innych polach i w innych kierunkach. To, co pochłania Naszą uwagę w realu jest dla Nas źródłem ogromnej radości i satysfakcji. Skoro już nauczyliśmy się tak wiele w świecie wirtualnym, chyba czas abyśmy zrobili użytek z Naszych kompetencji w świecie realnym i jeszcze więcej się nauczyli. Wraz ze złożeniem korony, ograniczymy znacząco Naszą aktywność w mikroświecie.

Mamy nadzieję, że zrozumiecie motywy tej decyzji.

Tymczasem zaś, prosimy Pana Hetmana, aby zechciał przeprowadzić pierwszy pojedynek dzisiejszego wieczoru. A niechaj będzie wiadomym, że ten, kto najwięcej zwycięstw zdobędzie, otrzyma tytuł MIECZNIKA i 10 000 DPL w złocie!
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Uczta z okazji 9-lecia Rzeczypospolitej

Postprzez Maurycy Orański » 08 lis 2017, 21:28

Vivat Rex!
Sługą pokornym Waszej Miłości jestem. Dziękuję za docenienie mojej służby Ojczyźnie.
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Uczta z okazji 9-lecia Rzeczypospolitej

Postprzez Stanisław von Tauer » 08 lis 2017, 21:44

Wasza Królewska Mość,
to dla mnie ogromny zaszczyt, być oznaczonym tak znacznym orderem wobec wszystkich. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że jak powiedział kiedyś bardzo mądry człowiek: "Są ludzie, którym ordery przynoszą zaszczyt i ludzie, którzy przynoszą zaszczyt orderom.". Ja postaram się być tym drugim typem człowieka. Mam nadzieję, że niedługo Krzyż Zasługi dla Kultury będzie ze wszech miar pożądanym odznaczeniem, a obywatele RON zrobią wszystko dla kultury naszego kraju, byle tylko ten order dostać :) Choć niestety wątpię w taki obrót sprawy...
W mojej pamięci pozostanie Wasza Królewska Mość nie tym królem, który musiał abdykować, bo nie był w stanie rządzić Rzeczpospolitą, lecz tym, który ją odnowił i podniósł z marazmu. Życzę powodzenia w realnym świecie.
Chciałbym także ogłosić, że w związku z turniejem przyjmę wyzwania od każdego chętnego pojedynku ;)
Moim zdaniem, w rozstrzygnięciu konkursu na satyrę, pan Tymoteusz i mój ojciec powinni znaleźć się ex aequo na pierwszym miejscu, zaś moja osoba na drugim.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Uczta z okazji 9-lecia Rzeczypospolitej

Postprzez Andream von Salza » 08 lis 2017, 21:54

Bardzo mnie zasmuciła wiadomość o chęci abdykacji Waszej Królewskiej Mości o zamknięciu się w swoich majątkach
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Uczta z okazji 9-lecia Rzeczypospolitej

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 08 lis 2017, 22:14

Wasza Królewska Mość, bardzo dziękuję za nadane odznaczenie. Z dumą będę je nosił. Rozumiem decyzję Waszej Królewskiej Mości zapowiadającej abdykację, ale nie kryję smutku, bo zamyka ona kolejny rozdział w dziejach Rzeczpospolitej. Wielu jest zasłużonych synów Rzeczpospolitej, ale dla mnie Wasza Królewska Mość zawsze będzie tym najpierwszym.

Vivat Rex Marek Paweł I !!!



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Uczta z okazji 9-lecia Rzeczypospolitej

Postprzez August Medycejski » 09 lis 2017, 05:25

Wasza Królewska Mość. Bardzo dziękuję za odznaczenie mojej osoby. Praca dla Waszej Królewskiej Mości zawsze była dla mnie tylko przyjemnością.

Vivat Rex! Vivat Res Publica!

A co do moich preferencji w konkursie na satyrę:

-Tymoteusz von Hohenzollern (3)
- xiążę Sebastian von Tauer (1)
- Stanisław von Tauer (2)
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Uczta z okazji 9-lecia Rzeczypospolitej

Postprzez Marek Wiktorowicz » 09 lis 2017, 09:52

Dziękujemy Wam, Waszmościowie, za dobre słowo!

Zachęcamy wciąż do głosowania i pojedynkowania się ;)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Uczta z okazji 9-lecia Rzeczypospolitej

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 09 lis 2017, 13:29

Wasza Królewska Mość
Wiem, że sam nie jestem dość aktywny w Rzeczpospolitej, najczęściej przebywam w swoich majątkach.
Ale ...
Bardzo proszę o przemyślenie obydwóch decyzji, a szczególnie ograniczenia bytności w RON
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Uczta z okazji 9-lecia Rzeczypospolitej

Postprzez Sebastian von Tauer » 09 lis 2017, 14:13

WKM - bardzo dziękuję za odznaczenie. Tako i mnie smuci wiadomość o abdykacji WKM.
A zatem, panowie! Kto do pierwszego pojedynku chętny!
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Uczta z okazji 9-lecia Rzeczypospolitej

Postprzez Hubert Szablarczyk - Hrychowicz » 09 lis 2017, 17:45

Panie Maurycy, może my staniem pierwsi?
Obrazek
(-) kadm. Hubert Mikołajowic Szablarczyk - Hrychowicz herbu Godziemba,
miecznik wołyński,
gubernator Santa Maria,
pan na Łucku.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 667
Dołączył(a): 09 maja 2017, 18:17
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Kontradmirał

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Dwór Królewski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość