Majątek Janowiec

Re: Majątek Janowiec

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 01 mar 2013, 14:01

Wielmożny Panie Maksymilianie
Chcę wyrazić żal, z powodu odejscia Hetmana Wielkiego a Pana Ojca.
W myśli głębią mi się słowa, ale to byłyby tylko słowa.
Zawsze będę o Wielmożnym Panu Hetmanie pamiętał, był moim mentorem, pomagał mi we wszystkim. Był czasami szorstki, ale na koniec okazywało się że ta szorstkość wychodziła mi na zdrowie.
Bez urazy dal wszystkich czytających, na ma wśród nas człowieka takiego jak Hetman
Oddajmy mu cześć
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Majątek Janowiec

Postprzez Maksymilian Horoch » 05 sie 2013, 15:01

Z dniem dzisiejszym Majątek Janowiec wraz z zamkiem przechodzi na własność Jego Wysokości Augusta Włodzimierza. :)
(-) Maksymilian książę Horoch
Kanclerz Królestwa Agurii
Generał major Wojsk Rzeczpospolitej


Obrazek
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 135
Dołączył(a): 16 paź 2012, 13:06
Wykształcenie: średnie

Re: Majątek Janowiec

Postprzez August Medycejski » 07 sie 2013, 18:06

Dziękuję za ten szczodry dar :)
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Majątek Janowiec

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 28 lut 2015, 16:04

Gnany sentymentem do miejsc, które w sercu i pamięci z mych młodych lat pozostały, postanowiłem złożyć wizytę na zamku w Janowcu, kładąc uszanowanie Jego Książęcej Mości Augustowi, który teraz tu panem.

Obrazek

Twierdza to znamienita i znana w całej Rzeczpospolitej. O jej walorach obronnych miałem okazję się przekonać, bom onegdaj pełnił tu służbę u pana hetmana Horocha, zanim ten pomarł. Teraz korzystając z okazji pasuje kaplicę zamkową nawiedzić, by przy Jego mogile Zdrowaśkę odmówić za spokój Jego duszy.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Majątek Janowiec

Postprzez August Medycejski » 01 mar 2015, 11:00

Książę Medycejski był wielce rad z odwiedzin gościa, bo wszak powszechnie wiadomo, że stary August, który już trzy razy koronę nosił, wolał zaszyć się na swych włościach z dala od gwaru wielkiej polityki, sejmów i tawern koronnych miast. Pędził swój wolny czas na spisywaniu pamiętników, wierszy lub krotochwilnych powiastek, czasami wybierał się na polowanie albo modlił się w kaplicy za duszę swojej zmarłej żony i synów.

Mimo starczego umiłowania ciszy i samotności książę potrafił jeszcze godnie przyjąć gości. Wyszedł na spotkanie Imć Hrychowicza, uściskał go serdecznie niczym brata i poprowadził na komnaty.

- Pomodlić chciałbym się za duszę naszego hetmana imć Horocha - zaczął pan Mikołaj.
- I na modlitwy przyjdzie czas, panie bracie - odparł mu gospodarz i posadził za stołem.

Gdy jegomoście podjedli sobie, aczkolwiek zachowując zbożny umiar, książę poprowadził gościa do kaplicy w bizantyjskim stylu, do którego to książę miał słabość.

- A co to za piękna ikona? - zapytał imć Hrychowicz ze zdumieniem.
- Przenajświętsza Panienka o twarzy mojej żony Viktorii - odpowiedział pan August. - Obok niej jest święty Jerzy jako mój syn Michał i święty Łukasz jako mój syn Jan. Modlę się tutaj często - dodał.

Uklęki przed głównym ołtarzem i zmówili ojczenasze za spokój wieczny dusz bliskich.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Majątek Janowiec

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 01 mar 2015, 21:20

Po wspólnej modlitwie Hrychowicz nie chcąc nadużywać dobroci Jego Książęcej Mości serdecznie podziękował za gościnę i chcąc się wywdzięczyć wręczył księciu Augustowi na koniec swej wizyty parę pięknie zdobionych pistoletów.

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Majątki Augusta Medycejskiego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości