Synod warszawski

Re: Synod warszawski

Postprzez Wilhelm Orański » 03 lut 2022, 14:42

Gdybym teraz powiedział „a nie mówiłem?”, mogłoby to zostać odebrane jako uniesienie się pychą, dlatego ograniczę się do lekkiego, acz szczerego uśmiechu. A póki nie ma jeszcze Wielkiego Postu, obowiązuję się zaopatrzyć ojców synodalnych w najdoskonalsze jadło i miód pitny.
Wilhelm Jan Orański
wojski pomorski
pan na San Alberto
komodor Marynarki Wojennej


Obrazek



Avatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 17 lip 2015, 15:17
Lokalizacja: San Alberto
Medale: 11
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Podkanclerzy
Stopień: Komodor
Gadu-Gadu: 53381222

Re: Synod warszawski

Postprzez Fiodor Godunow » 03 lut 2022, 16:38

A ja także przybijam swój list otwarty do Kolegium.

Eminencjo Kamerlingu,
Najczcigodniejsze Kolegium Kardynalskie,

Doszło w ostatnich godzinach do sytuacji bezprecedensowej w historii Rotrii. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek kardynałowie dobrowolnie opuszczali mury kaplicy sykstyńskiej, powołując się na naruszania procedury konklawe, czy też wręcz siłowe wpływanie na przebieg głosowań. Nie ulega wątpliwości, że od początku mieliśmy do czynienia z nieczystą grą. Inaczej nie można nazwać przywrócenia uprawnień do czynnego prawa wyborczego dla kardynała Aureliusza Medycejskiego-Zepa. Kan. 55 CIC stanowi, iż podczas wakansu Stolicy Apostolskiej lub przeszkody w jej działaniu, nie należy niczego zmieniać w zarządzie Kościoła powszechnego; powinny zaś być zachowane ustawy specjalne wydane na te okoliczności. Kamerling nie posiadał kompetencji w zakresie przywrócenia wyżej wymienionego do pełni praw. Do tego dochodzi relacja kardynała Dmowskiego i innych purpuratów. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, Rotria podzieliła się na pół.

Dlatego chciałem z tego miejsca przede wszystkim wezwać do przerwania obrad konklawe. Musimy wyjaśnić tę sprawę teraz i dopiero później przejść do wyboru nowego Biskupa Rotrii. Jak widać mamy sytuację nadzwyczajną, swoisty kryzys, który stawia pod znakiem zapytania dalsze istnienie Kościoła Rotryjskiego. Z racji istniejącego podziału musimy zatem odwołać się do niezależnej instancji, do jakiegoś męża opatrznościowego, który rozwiąże nasz węzeł gordyjski. Remedium na to może być powołanie specjalnego trybunału do rozwiązania problemów z obecnym konklawe. Przede wszystkim do zbadania legalności przywrócenia kardynała Aureliusza Medycejskiego- Zepa, oskarżeń kardynała Dmowskiego i innych, a w końcu ważności konklawe. Na naszego męża opatrznościowego proponuję prof. Ametysta Faradobusa. Jest to człowiek bezstronny, powszechnie szanowany. To największy myśliciel pośród nas. Człowiek silny, spokojny, wyrazisty. Ani konserwatywny, ani liberalny, a nadto optymista.

Domyślam się jednak, że twardogłowość niektórych ze starszych członków Kolegium zwycięży. Jednak jak chcecie, żeby Rotria trwała, to nie możemy grać nieczysto. Czas uratować jedność. Czas uratować Rotrię.

Cum debita reverentia,
(-) Fiodor Godunow
(-) Fiodor Anatoljewicz Godunow



Avatar użytkownika
Chłop
Chłop
 
Posty: 27
Dołączył(a): 08 cze 2019, 10:40
Lokalizacja: Kijów
Stopień: Pocztowy

Re: Synod warszawski

Postprzez Stanisław Wieniawa » 03 lut 2022, 16:51

Tylko czy zostanie rozwiązany największy problem, którym jest Mikołaj Dreder i jego absolutna władza nad serwerem oraz dążenie do kreowania takiej wizji Rotrii, jaką chce?



Chłop
Chłop
 
Posty: 160
Dołączył(a): 04 mar 2020, 14:11
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 70516898
Wykształcenie: doktor neksjalizmu

Re: Synod warszawski

Postprzez Piotr Romanow » 03 lut 2022, 16:58

Eminencjo Kamerlingu,
Najczcigodniejsze Kolegium Kardynalskie,
Wszyscy zgromadzeni,

Przybywam na Synod Warszawski jako obserwator.
II Prezydent IV Republiki Muratyki



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 102
Dołączył(a): 22 lut 2021, 10:27
Stopień: Towarzysz
Wykształcenie: Magister Teologii

Re: Synod warszawski

Postprzez Stanisław Wieniawa » 03 lut 2022, 17:06

I jeszcze kardynał de Medici kłamstwa rozpowszechnia. Nie planowałem żadnego zamachu. Nie tykałem panelu admina w czasie konklawe. Dopiero wówczas, gdy odebrano mi dostęp, a kardynałom Oviedo i Dmowskiemu zagrożono usunięciem z obrad, zaczęliśmy się zastanawiać nad odejściem z Rotrii i przybyciem do Warszawy. Pio zawsze lubił kłamać i manipulować. To taki mały kłamczuszek. A Rotrii pod butem Dredera szczerze nienawidzę. To nie jest Rotria, w której dobrze się czuję.

Zresztą zacytuję realnego kardynała: to mnie już nie dotyczy. To wszystko koło mnie. Ja chcę już odpocząć od mikroświata. Mój czas przeminął.



Chłop
Chłop
 
Posty: 160
Dołączył(a): 04 mar 2020, 14:11
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 70516898
Wykształcenie: doktor neksjalizmu

Re: Synod warszawski

Postprzez Joahim-von-R » 03 lut 2022, 17:27

Dasz bór wszystkim, pozwolicie że ja sobie przycupnę gdzieś w kąciku i posłucham co tu powymyślacie.



Chłop
Chłop
 
Posty: 107
Dołączył(a): 26 lip 2019, 09:00
Godności Kancelaryjne: .

Re: Synod warszawski

Postprzez Enrique Sánchez Oviedo » 03 lut 2022, 17:57

To prawda Eminencja Pio Maria de Medici dokonał manipulacji. Był nieaktywny mając szczególnie ważne stanowisko. Poza tym kiedy tylko zaczęło się konklawe nagle pojawiły się aktywne klakiery i sam gargamel Dreder.
To, że mogłem napisać, kilka słów niemiłych, czy też ostrych to dlatego, że Kardynałowie Pio, Aurelio mnie do tego sprowokowali swoimi decyzjami, i działaniami a także słowami.
Dobrze, że Kardynał Pio przyznał się sam do zlecenia zamachu na kardynała Wieniawę. Wszystko jest już jasne i każdy może to ocenić. Drederyści już sie po plecach pewnie poklepali i myślą, że wszystko jest dobrze, choć wokół ogień. Rotria się wali, a oni myślą tylko o sobie. Uważają się za nieomylnych i jedynych którzy mogą być patriarchami. Po czym jak zostają to gówno robią i Rotria ma zerową aktywność. A gdy ktoś coś chce dla niej, to raz, że go potem nie nagrodzą, dwa uznają za wroga i rywala do władzy. Poczuli się zagrożeni i usunęli zagrażających ich interesom.
Ale dobrze, siedźcie sobie w tym bagnie sami i dalej poklepujcie się. Po co wyjść, porozmawiać, dogadać się.? Lepiej jest siedzieć na dupach, nic nie robić i podziwiać tylko siebie. Są tacy kardynałowie drederyści i myślą; w sumie to wokół ogień, państwo się rozpadło i podzieliło, stoimy w gównie, ale w sumie to jest nawet ciepło. Przez drederystów doszło do kolejnego kryzysu. I to in są temu winni. Ciągle szukają wrogów, hamują podcinają skrzydła, kłamią i manipulują. Gdyby nie ich działania konklawe by trwało i zostałby wybrany nowy Patriarcha, ale oni musieli knuć. Hańba! Skandal!
/-/ Abp Enrique kardynał Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji

Obrazek



Avatar użytkownika
Duchowny
 
Posty: 133
Dołączył(a): 16 maja 2019, 16:08
Lokalizacja: Walencja
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: średnie

Re: Synod warszawski

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 03 lut 2022, 18:48

Na synodzie pojawił się także przedstawiciel Króla Jegomości, który miał obserwować obrady.


Stanowisko króla: viewtopic.php?p=63586#p63586
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Synod warszawski

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 03 lut 2022, 20:08

Właśnie się okazało, jakoby za wszystkim stał Imć Wilhelm Orański. http://forum.rotria.pl/showthread.php?t ... 3#pid30523 :?
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Synod warszawski

Postprzez Stanisław Wieniawa » 03 lut 2022, 21:23

Kpina. Wilhelm w ogóle nie wiedział nic o losach konklawe. Inicjatywę do sprzeciwu względem drederystów podjął Stanisław Dmowski. Ja go poparłem. W narracji Mikołajów to ja jestem przywódcą buntu. Śmiechu warte.



Chłop
Chłop
 
Posty: 160
Dołączył(a): 04 mar 2020, 14:11
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 70516898
Wykształcenie: doktor neksjalizmu

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Warszawa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron