Twierdza Ryga

Rozgrywki między panami braćmi, w których udział biorą chorągwie wojskowe.

Re: Twierdza Ryga

Postprzez Miguel de Catalan » 29 sie 2020, 18:03

Maurycy Orański napisał(a):Strzały oddał pierwszy pan. Rozumiem pańskie motywy jednak żołnierz nie może kierować się emocjami bo one wyłączają myślenie.

W tym to momencie rozległ się huk wszystkich dział które otaczały miasto/ twierdzę.
Wypaliły wszystkie karabiny w stronę murów.
czy ja nimi wszystkimi wystrzeliłem będąc w podobozie? :D ;)
Ja nie zrobiłem niczego prócz krzyku i szturmu gdy wrota zostały otwarte.
A może rozkaz do mnie nie dotarł, gdyż żołnierz nie doczytał, albo nie zdążył obwieścić.
Wnoszę o zwolnienie ze względu na stan małżonki. proszę mi wybaczyć.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Twierdza Ryga

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 29 sie 2020, 19:32

Zwalniam Pana na patol oficerski
Proszę pamiętać, że na wezwanie Króla, Hetmana Wielkiego i moje musi się Wielmozny Pan natychmiast stawić.
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Twierdza Ryga

Postprzez Miguel de Catalan » 29 sie 2020, 19:34

Aleksander Trzaska-Chojnacki napisał(a):Zwalniam Pana na patol oficerski
Proszę pamiętać, że na wezwanie Króla, Hetmana Wielkiego i moje musi się Wielmożny Pan natychmiast stawić.

Tak jest panie Hetmanie. Czy może mi Pan towarzyszyć gdyż tak coś czuję że mnie Duch Święty nakłania ze potrzebny będzie oficer/generał który pilnować mnie będzie i mi pomoże. Jeśli można?
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Twierdza Ryga

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 29 sie 2020, 19:39

Ja zostaje przy wojsku,
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Twierdza Ryga-koniec

Postprzez Miguel de Catalan » 29 sie 2020, 20:46

Namiestnik Michał wraz z podległymi mu żołnierzami, przydzielonymi i wsparciem również wojska prywatnego ruszył na północ w kierunku domniemanego miejsca przebywania, ucieczki Karla Ruszyliśmy świadomi że uciekł w kierunku wsparcia wojskowego ze strony Szwedów i Estonów.
jechaliśmy dzieląc się na trzy grupy; lewa, środę, prawa. Dzięki temu mieliśmy większe szanse na zalezienie go i ludzi. Chyliło się ku nocy i ciemno już się robiło. Ludzie zmęczeni, konie też, jednak nikt nie marudził bo mieliśmy jeden jasny cel. Nie minęło dużo czasu jak w oddali zauważyliśmy grupkę zbrojnych którzy maszerowali samotnie. "Postanowiliśmy zapytać ich o drogę." Otoczyliśmy i pojmaliśmy ich, wszędzie rozpoznałbym mundury podobne do tego co miał Karl, zatem szwedzkie. Po kulturalnym przepytaniu związanych odesłałem z odziałem do Hetmana jako pomocników do odbudowy. Ruszyliśmy w kierunku który wskazali nam żołnierze-najemnicy. Dojechaliśmy do lasku i zeszliśmy z koni. Po ponownym podziale tym razem na cztery ekipy weszliśmy do niego, niedaleko potem ujrzałem ognisko i usłyszałem czyjaś rozmowę. To Karl rozmawiał z Przywódca najemników i Szwedzkim kuzynem który przybył wraz z oddziałami rodowymi. Wojsko polsko-Litewskie które otoczyło polankę na której było ognisko, czekało na rozkaz. Dałem znak rzucając woreczek z prochem prosto w ognisko. Chwila dezorientacji wroga i małe ogłuszenie części sprawiło że szybko żołnierze uporali się z buntownikami i zapalonymi do walki. Kto się poddał został związany i dostał słowo, parol oficerski że ich nie zabiję a przekaże Hetmanowi który zdecyduje co dalej z nimi. Natomiast
inna sprawa byli dowódcy. byli nieprzeciętni i nietuzinkowi. Morderca, okupant-agresor; kuzyn, oraz dowódca najemników. sporą sumkę mogę za nich dostać - pomyślał Michał. Ale czasami daleko jest od tego co kto myśli i robi tak tez się stało. Michał nakazał znaleźć i zaostrzyć pal. A gdy już Karl zostanie zabity, powiedział Michał że jego ciało zostanie powieszone na dużej gałęzi a potem zostanie wykonana salwa z broni palnej w kierunku trupa.
Przeraził się tego Karl. Zaczął skamleć i błagać o litość. Michał pozostał nieugięty kazał przywiązać go do drzewa i czekać na pal. Płakał żarliwie. Prosił, przepraszał. A Michał rzekł:
- A jak ty się zachowałeś w stosunku do mojej żony, darowałeś jej, uwolniłeś, nie ty ją raniłeś że bliska prawie śmierci. Nie ma przebaczenia bo i ty jego nie dałeś.
- Proszę o Sąd Boży. Walczmy, proszę jak przegram to dobrze a jak ja wygram to poddam się i trafię do lochu. Ok?
- Nie.!
Michał oddalił się i począł rozmyślać. Tak spędził 5 minut stojąc i patrząc w niebo. W końcu wrócił i wyciągnął szablę. Natychmiast podszedł wachmistrz:
- Ależ Panie nie godzi się więźnia bezbronnego, pokonanego zabijać.
-Odejdź.! - ostrzegł Michał.
Wachmistrz odstąpił a Michał podszedł do Karla i jednym ruchem ręki przeciął linę. Wszyscy wstawać i ruszamy do Hetmana. Do twierdzy. Jazda.! Ruszać się!.
Żołnierze pośpiesznie zwijali się. Wsiedli na koń i jeszcze w tej samej godzinie cały podjazd stanął na polu przed twierdzą.
- Oto ostania twoja nadzieja. Biorę na świadków wszystkich. Sąd Boży. Jeśli Karl wygra pójdzie wolno.
Jaką wybierasz broń?
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Twierdza Ryga-koniec

Postprzez Sebastian von Tauer » 29 sie 2020, 20:53

Michał von Rokuszewski napisał(a):

- Proszę o Sąd Boży. Walczmy, proszę jak przegram to dobrze a jak ja wygram to poddam się i trafię do lochu. Ok?


A to szelma, nie dość, że żonę panu porwał, to jeszcze sarmacką mowę kaleczy anglicyzmami! ;)
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Twierdza Ryga

Postprzez Karl Jungbauer » 29 sie 2020, 21:02

Biorę rapier.
Czy Jego Królewska Mość che sędziować ten wyjątkowy i jedyny w historii pojedynek?
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 51
Dołączył(a): 28 maja 2020, 10:32
Lokalizacja: Parnawa
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 0
Skype: nie mam
Wykształcenie: WOJNA

Re: Twierdza Ryga

Postprzez Miguel de Catalan » 29 sie 2020, 21:11

Ja zdecyduję się na pałasz.
Potrzebny sędzia do pojedynku, na dziś.
Jeśli nie ma, nie będzie to mogę telepatycznie zadzwonić do kuzyna Dominika. który to nadal w kościele jest i ściągnąć go z ślubu co to już kilka dni trwa. (to jest najdłuższy ślub, ciekawe zatem jakie będzie wesele.?) Potem sprowadzimy go portalem pana Heinza do nas na pole. Zatem czy jest jakiś król, Oficer, Generał chętny ? :D :?:
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Twierdza Ryga

Postprzez Maurycy Orański » 29 sie 2020, 21:13

Jeden powód dla którego to coś miałoby się odbyć?
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Twierdza Ryga

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 29 sie 2020, 21:17

Panowie, przemyślcie to.
Nie lepiej oddać sprawę pod sąd?
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Bitwy Turniejowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron