Wezwanie przed Trybunał

Miejsce obrad i dysput braci- rycerzy Zakonu.

Re: Wezwanie przed Trybunał

Postprzez Stanisław von Tauer » 18 lip 2016, 07:16

Co do tych majątków - ja mówiłem oględnie, dodatkowo pisząc w nawiasach, że nie jestem tego pewien. Mówiłem, to co wiedziałem, wszystko. O testamencie bp Kenta nie wiedziałem, i nie widziałem nigdy aktu darowizny od Trzaska -Chojnackich. Proszę więc nie czepiać się moich zeznań.
Jeśli kłócę się o majątek, to dlatego, że to nie były majątki moje, jeno wspólne, Zakonu i pana Andreama. W księdze Ziemian było napisane "Majątki Zakonu Krzyżackiego (Andreama Fratrema)"
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Wezwanie przed Trybunał

Postprzez Andrzej Trzaska-Chojnacki » 18 lip 2016, 09:31

Proszono mnie abym zagrał głos w sprawie majątku Malbork
Oświadczam, że zakupiłem majątek Malbork i przekazałem go Czcigodnemu Pani Andream von Salza na użytek prywatny.
Mam nadzieję, że sprawa została definitywnie wyjaśniona.

Składam również rezygnację z członkowska w Zakonie Krzyżackim.
i składam akces do zakonu Kawalerów Mieczowych, jeśli powstanie
Andrzej Trzaska-Chojnacki
Komtur Dyneburga Zakony Kawalerów Mieczowych



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 350
Dołączył(a): 19 gru 2010, 23:35
Medale: 5
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Wezwanie przed Trybunał

Postprzez Ksawery van Berden » 18 lip 2016, 18:46

Dziękuję wszystkim Braciom za złożone zeznania. Przypominam, że jeżeli ktoś ma coś jeszcze do powiedzenia w sprawie zawisłej przed Kongregacją Świętej i Powszechnej Inkwizycji, winien uczynić to najpóźniej do dnia 22 lipca, godzin wieczornych. Jeżeli nikt nie zapragnie niczego więcej dodawać, przejdziemy dalej.


Jednocześnie proszę, by przedstawiciele obu zwaśnionych stron: Szlachetny Brat von Tauer oraz Szlachetny Brat von Salza przedstawili swoje stanowiska końcowe, uwzględniając, w jaki sposób żądają rozwiązania problemu. Dotyczy to zarówno materii związanej z prawem, tj. ze statutem (bo tutaj chyba również nie wszystko zostało ostatecznie rozwiązane?), ale i z majątkiem (w jaki sposób Trybunał powinien rozwiązać tę sprawę, w subiektywnych przekonaniach stron).

Jednocześnie informuję, że do przebiegu postępowania zostaną włączone materiały dowodowe zabezpieczone w Sali Obrad Zakonu, stanowiące elementy procedowania I Nadzwyczajnego Zgromadzenia Zakonu.
/-/ prof. Ksawery kardynał van Berden

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 gru 2015, 22:41
Lokalizacja: Stolica Apostolska
Medale: 2
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Stopień: Chorąży
Wykształcenie: wyższe

Re: Wezwanie przed Trybunał

Postprzez Stanisław von Tauer » 18 lip 2016, 18:55

Moje żądanie nie są wielkie.Chcę jeno takiej gwarancji, że Zakon będzie mógł korzystać z dóbr pana v. Salzy (ale nie otrzymywać dochodów z tychże majątków) oraz, że Zakon będzie mógł w przyszłości wykupić majątki znajdujące się w Koronie pana Andreama.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Wezwanie przed Trybunał

Postprzez Andream von Salza » 18 lip 2016, 20:54

Eminencjo
Jak już parokrotnie podkreślałem, dla zgody i dobra Braci - rycerzy odszedłem z Zakonu.
Nie potrafiłem się porozumieć z Wielkim Mistrzem Stanisławem, ani on ze mną. Po moim odejściu wydaje mi się że stosunki się ocieplają, ale proszę tego nie zniszczyć.
Nie wnoszę żadnych poprawek do Statutu.
Rzeczpospolita jest duża, więc nie ma problemu aby na jej terytorium działy dwa Zakony, w Koronie Krzyżacy, na Liwie Kawalerowie Mieczowi - tak też było w rzeczywistości .
Jeszcze raz proszę o powołanie nowego Zakonu, bo inaczej znowu dojdzie do waśni, kłutni i w końcu nikt nie będzie potrafił nad tym zapanować.
Co do majątku, jak powstanie nowy zakon, będę musiał tworzyć podwaliny ekonomiczne i wojskowe tej organizacji, więc wtedy chętnie sprzedam cały majątek w Koronie.
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Wezwanie przed Trybunał

Postprzez Ksawery van Berden » 19 lip 2016, 22:44

Umiłowany Bracie,
sprawa jednak nie dotyczy inicjatywy związanej z utworzeniem nowego zakonu, lecz wyłącznie Zakonu Krzyżackiego. Rozstrzygnąć się mają losy obowiązującego weń prawa, a także spraw związanych z majątkiem. Dlatego proszę, by jedynie w tych kwestiach raczył Brat ostatecznie wyrazić swe życzenie.
/-/ prof. Ksawery kardynał van Berden

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 gru 2015, 22:41
Lokalizacja: Stolica Apostolska
Medale: 2
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Stopień: Chorąży
Wykształcenie: wyższe

Re: Wezwanie przed Trybunał

Postprzez Ksawery van Berden » 22 lip 2016, 01:05

Umiłowani Bracia w Chrystusie Panu,
zgodnie z postanowieniem Kongregacji Świętej i Powszechnej Inkwizycji, w dniu dzisiejszym upływa termin składania zeznań, stanowisk i oświadczeń przed Trybunałem Inkwizycyjnym w sprawie Zakonu Krzyżackiego. Niniejszym zamykam toczące się postępowanie, materiał dowodowy przekazując do Zamku św. Anioła w Stolicy Apostolskiej, gdzie zostanie zweryfikowany. Jednocześnie proszę, by bacznie wypatrywać właściwego wyroku, rozwiązującego (miejmy nadzieję!) spór raz na zawsze.

Tym czasem pozdrawiam Was serdecznym vale i udaję się wraz z materiałami do Zamku Świętego Anioła, by pochylić się na przedłożoną przez Was sprawą. Mam jednak nadzieję, że uda mi się jak najszybciej z owej wyprawy powrócić. Pozostańcie z Bogiem!
/-/ prof. Ksawery kardynał van Berden

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 gru 2015, 22:41
Lokalizacja: Stolica Apostolska
Medale: 2
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Stopień: Chorąży
Wykształcenie: wyższe

Re: Wezwanie przed Trybunał

Postprzez Maurycy Orański » 22 lip 2016, 15:42

Dziękujemy Eminencjo! :D
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3775
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Kapituła Generalna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość