Kapituła Generalna 1/2016

Miejsce obrad i dysput braci- rycerzy Zakonu.

Re: Kapituła Generalna 1/2016

Postprzez Maurycy Orański » 31 maja 2016, 07:41

Czasami się loguje ale nie przejawia żadnej aktywności.
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3763
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Kapituła Generalna 1/2016

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 31 maja 2016, 09:50

Artur Jan Szczęsny napisał(a):Może należałoby chociaż dotychczasowego Wielkiego Mistrza, który jednak czasami się loguje, przenieść do zasłużonych, czyli "zielonych"? Nikt z braci tego Królowi Jegomości nie zaproponował... A to w końcu założyciel Zakonu.

Nie przesadzajmy z tymi zasługami. Jeśli każdy obywatel który coś założył będzie honorowany tytułem "zasłużonego" to niemal wszyscy tytuł ten winni nosić. Nie sztuką jest urodzić dziecko, sztuką jest go wychować. Tu nie widzę żadnej troski byłego Wielkiego Mistrza o zakon i jego losy. :(



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Kapituła Generalna 1/2016

Postprzez Maurycy Orański » 31 maja 2016, 15:48

Pan Podskarbi ma racje. Jeśli byśmy tak myśleli ja też już powinienem być ''zielony'' :mrgreen:
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3763
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Kapituła Generalna 1/2016

Postprzez Artur Jan Szczęsny » 01 cze 2016, 00:18

Pan panie Jacku, to na razie naprawdę jest "zielony", czyli greenhorn ;-)
Choć i komtur przecie :-)
A co do byłego Wielkiego Mistrza... W końcu to on stworzył Zakon. Jego zasługi podkreślali i obecny Wielki MIstrz i obecny komtur, pan Lubomirski.
Ale - oczywiście - to tylko propozycja. Ostatecznie doświadczeni panowie bracia lepiej wiedzą, kto jest zasłużony, a kto nie.
Burmistrz Królewskiego Miasta Krakowa
Przewodniczący Rady Miast Królewskich
Żupnik Bocheński
Dziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Krakowskiego
Pauker Pierwszej Kompanii Dragonów Dywizji Żmudzkiej



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 386
Dołączył(a): 30 mar 2016, 15:28

Re: Kapituła Generalna 1/2016

Postprzez Mateusz von Wolfenstein » 05 cze 2016, 20:52

Czcigodni Bracia, na wstępie proszę wybaczyć mi moją nieobecność. Pragnę nieco skrytykować ostatnie działania Braci, gdyż są one sprzeczne z przyjętym przez Nas prawem zawartym w Statucie.

Po pierwsze, pierwszą czynnością, którą się winno wykonać jest odwołanie obecnie urzędującego Wielkiego Mistrza zgodnie z niniejszym zapisem:

Rozdział VI
7. Kapituła Generalna ma prawo odwołać Wielkiego Mistrza jednomyślną uchwałą jeśli ten nie wypełnia swych obowiązków wobec zakonu przez minimum trzydzieści dni. Przepisu tego nie stosuje się w przypadku zapowiedzianej nieobecności lub niemożności sprawowania obowiązków przez Wielkiego Mistrza.


Po głosowaniu i wydaniu takiej uchwały Brat Jan winien rozpocząć proces obrania nowego Wielkiego Mistrza, którym na chwilę obecną zostać może tylko Brat Stanisław jako jedyny na rycerza pasowany. Po drugie, pamiętać należy także o przeprowadzeniu Ceremonii Inauguracyjnej, a następnie Inwestytur poszczególnych Braci. Dopiero wtedy nowo obrany Wielki Mistrz może w pełni rozpocząć administrowanie Zakonem.

Bracia Moi, ja wiem, że każdemu z Nas spieszno jest do pełnienia świętej misji Zakonu, ale na Boga Wszechmogącego, pamiętajmy o prawie, które jeno ład i porządek zapewnia. Wielce mi przykro, ale wszystkie dotychczasowe działania takie jak obranie Wielkiego Mistrza oraz jego rozporządzenia, w świetle prawa zakonnego są nieważne.
(-) Mateusz von Wolfenstein OT
(spolszczone: Wolfensztajn)
Wielki Marszałek Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Burmistrz Miasta Królewskiego Gdańska

Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 392
Dołączył(a): 15 kwi 2016, 16:10
Lokalizacja: Danzig (Gdańsk)

Re: Kapituła Generalna 1/2016

Postprzez Stanisław von Tauer » 06 cze 2016, 09:08

Co do tego, że zostałem obwołany wielkim mistrzem bez odwołania poprzedniego WM, Zygmunt August został obrany królem jeszcze za panowania Zygmunta Starego. A nasz Sebastian January I, były król sprawował swój urząd mimo tego, że początkowo nie był koronowany. Takoż i ja myślałem że bez inauguracji mogę pisać rozporządzenia, bo i tak Inauguracja nie może się odbyć bo nie mamy króla. To tak samo ja mogę powiedzieć o waszmości i o panu Ostrogskim - właściwie nie należycie do Zakonu, bowiem zostaliście przyjęci w jego szeregi poprzez bezprawne rozporządzenie pana Jana, któren żadnych uprawnień w zakresie wydawania rozporządzeń nie miał. Jednakże proszę pana Lubomirskiego o rozpoczęcie procedury odwołania ze stanowiska Andreama von Salzy. Przepraszam też za bałagan w dziale Zakonu - jest on w przebudowie.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Kapituła Generalna 1/2016

Postprzez Maurycy Orański » 06 cze 2016, 14:10

A to pan von Salza nie został już odwołany?
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3763
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Kapituła Generalna 1/2016

Postprzez Jan Lubomirski-Dostojewski » 06 cze 2016, 14:58

Wybory się odbyły. Teraz, co najwyżej możemy przeprowadzić głosowanie ws. odwołanie pana v. Salzy.
Obrazek
Herbu Wąż
Pułkownik w Szeregach Płockiego Pułku

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 1187
Dołączył(a): 29 gru 2014, 14:35
Medale: 2
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 53925068

Re: Kapituła Generalna 1/2016

Postprzez Mateusz von Wolfenstein » 06 cze 2016, 15:17

Cóż, ja jeśli chodzi o prawo to jestem lekkim idealistą. Jeśli coś ma być zrobione w taki i taki sposób to nie toleruje żadnych odchyleń. Ot, taki nawyk. :) Czytając jednak słowa Wielkiego Mistrza Stanisława myślę, że nie ma potrzeby robić większego zamieszania w obradach. Decyzje, które już zapadły i tak nie zaszkodziły Zakonowi. Idźmy zatem z nurtem wydarzeń i uchwalmy decyzję o odwołaniu Wielkiego Mistrza Andreama von Salzy.
(-) Mateusz von Wolfenstein OT
(spolszczone: Wolfensztajn)
Wielki Marszałek Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Burmistrz Miasta Królewskiego Gdańska

Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 392
Dołączył(a): 15 kwi 2016, 16:10
Lokalizacja: Danzig (Gdańsk)

Re: Kapituła Generalna 1/2016

Postprzez Stanisław von Tauer » 06 cze 2016, 15:24

Jestem ZA odwołaniem.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Kapituła Generalna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron