DK 30/2016 o nagrodach dla zasłużonych

DK 30/2016 o nagrodach dla zasłużonych

Postprzez Sebastian von Tauer » 10 gru 2016, 16:48

Obrazek

Dekret królewski trzydziesty o nagrodach dla zasłużonych

Obrazek

My, Sebastian January, z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski, Książę Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski, Czernihowski etc. etc. etc.
in Nomine Domini et ad perpetuam rei memoriam:


W ostatni tydzień Naszego panowania postanawiamy nagrodzić zwycięzcę konkursu na Sylwę, a także wszystkich zasłużonych dla rozwoju Rzeczypospolitej.
Postanawiamy nagrodzić:

Pana Maksymilinana Branickiego - Lubomirskiego nagrodzić wioskami 10 na folwarkach dwóch osadzonych, a także tytułem starosty kaliskiego.
Pana Jacka Ostrogskiego - Radziwiłła nagrodzić wioskami 20 na folwarkach czterech osadzonymi, zamkiem średnim oraz tytułem strażnika podlaskiego.
Pana Samuela Radziwiłła nagrodzić krzyżem monarchii drugiej klasy, a także wioskami 20 na trzech folwarkach osadzonymi i małą twierdzą.
Pana Jakoba Iwana Wereszczyńskiego-Bagrata nagrodzić tytułem kasztelana lwowskiego, oraz 15 wsiami na trzech folwarkach osadzonymi.
Pana Andreama von Salzę nagrodzić orderem zasługi dla kraju III klasy, oraz zamkiem dużym.
Pana Ivana von Lichtensteina nagrodzić dworem, 20 wsiami na czterech folwarkach osadzonymi, oraz tytułem wojewody kijowskiego.
Pana Andrzeja Trzaskę - Chojnackiego nagrodzić zamkiem średnim i 15 wsiami na trzech folwarkach osadzonymi.
Pana Aleksandra Trzaskę Chojnackiego nagrodzić medalem za długoletnią służbę II klasy, oraz twierdzą małą i 15 wsiami na trzech folwarkach osadzonymi.
Pana Stanisława von Tauera nagrodzić tytułem stolnika łęczyckiego, a także zamkiem dużym i 25 wsiami na 5 folwarkach osadzonymi.
Pana Jana Dostojewskiego-Lubomirskiego nagrodzić 25 wsiami na 5 folwarkach osadzonymi oraz małą twierdzą.
Pana Mikołaja Hrychowicza nagrodzić wsiami 30 na folwarkach pięciu osadzonymi, twierdzą małą, oraz pałacem.
Szanownego Borysa von Hesling - Targersdorfa tytułem Cześnika, 1000 DPL i trzema kamienicami na wybranej przez niego działce miejskiej osadzonymi.
Szanownego Mateusza von Wolfensteina nagrodzić 500 DPL i kamienicą na wybranej przez niego działce miejskiej osadzoną.

Zaś nagrodą za prowadzenie sylw jest zamek duży, oraz wsi 25 na 5 folwarkach, kt
które otrzymają wszyscy panowie bracia sylwy prowadzący.

Dano i pieczęcią opatrzono w Warszawie dnia X grudnia A. D. MMXVI



/-/ Sebastian January I

Obrazek
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Edykty i dekrety królewskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości