Pożegnanie

Lietuvių Archyvas

Pożegnanie

Postprzez Emilia Radziwiłłówna » 09 gru 2013, 16:22

Moi drodzy!

Ten list będzie moim ostatnim, ponieważ jestem u kresu mojego v- życia. Chciałabym Wam wszystkim podziękować za wspólną zabawę, ale teraz muszę Was opuścić. Świat realny zbyt mnie pochłania, bym mogła się całkowicie poświęcić v- światu, a co za tym idzie, od dłuższego czasu cierpię na ostry przypadek v- gruźlicy. Mam nadzieję, że nie będziecie mi mieć tego za złe.

Chciałabym przekazać mój majątek Lachowicze mojemu mężowi, księciu Markosowi apo Zepp. Natomiast Ordynację Niepołomicką mojemu bratu Karolowi Józefowi.

Mam nadzieję, że będziecie mnie ciepło wspominać.

/-/ Emilia

List spisany dziewiątego grudnia roku 2013, kilka godzin przed śmiercią.


Emilia apo Zepp z domu Radziwiłł zmarła 09.XII.2013 w Lachowiczach na gruźlicę.
(-) Jej Książęca Wysokość Emilia Maria Katarzyna Elżbieta apo Zep z domu Radziwiłł, księżna surmeńska i mediolańska etc.,



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 124
Dołączył(a): 01 lip 2012, 20:54
Medale: 1
Order Świętego Stanisława (1)
Wykształcenie: brak

Re: Pożegnanie

Postprzez August Medycejski » 09 gru 2013, 18:33

Wielka to szkoda dla Rzeczypospolitej. Zapewniamy, że my osobiście będzie dobrze Panią wspominać.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Pożegnanie

Postprzez Karol Radziwiłł » 09 gru 2013, 18:46

Żegnaj siostro! Dziękuję Ci za te paręnaście miesięcy wspólnie spędzonych w Rzeczypospolitej. Naprawdę szczęśliwym ja, żem mógł być twoim bratem. Niech Ci się szczęści w życiu realnym.
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: Pożegnanie

Postprzez Marek Wiktorowicz » 10 gru 2013, 00:13

Szczęśliwy mąż, u którego boku stała tak wspaniała kobieta.

Twa dobroć i delikatność będzie na wieki pamiętana wśród prostego ludy Korony i Litwy. A w mym sercu na zawsze pozostanie ślad po twym pełnym czułości uśmiechu.

Żegnaj, Najdroższa i dziękuję!
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Pożegnanie

Postprzez Vittorio Paolino » 10 gru 2013, 06:20

Dostojny Synu,

W podobnych sytuacjach najpewniej oparłbyś się na ramieniu swojej małżonki. Teraz kiedy jest to niemożliwe, przybywam z Kaharonei abyś nie był sam ze swoim smutkiem. Księżniczkę Emilję wspominam bardzo miło i mogę powiedzieć, że odkąd Ją poznałem była barzo otwarta i zawsze miała dla każdego dobre słowo. Cieszę się, że mogłem nazwywać Emilję moją córką. Dostojny Synu, przyjmij najpierwej najszczersze kondolencje.

Wasza Królewska Wysokość,

Kondolencje kieruję również do Radziwiłłów - pierwszej rodziny Jej Wysokości. Wasza Królewska Wysokość, Karolu Radziwille, przyjmiej proszę szczere kondolenje od całego Narodu Surmeńskiego oraz przekaż je swojemu ojcu, który zapewne również przeżywa dzisiaj żałobę.

Wasza Królewska Mość,

Na końcu kondolencje kieruję również do Narodów Rzeczypospolitej na ręce Jego Królewskiej Mości Augusta II Ludwika. Wielka strata spotkała Koronę i Litwę. Szkoda, że zaledwie dwa dnia po świętowaniu koronacji Waszej Miłości spotykamy się znowu już w nie tak przyjaznych okolicznościach. Niemniej jednak cieszę się, że mogę ponownie gościć w Waszej Ojczyźnie.

Wasza Wysokość Emiljo Marijo Katerino Elisaveto Frankiskoskori apo Zep z Radziwiłłów, księżniczko Surmenii i Mediolanu, Dostojna Córko,

Zaszczytem było nazywać się Twoim teściem. Niech Ci Real lekkim będzie!
Obrazek
Jego Książęca Mość
Vittorio Paolino,
książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 86
Dołączył(a): 21 lip 2011, 19:52
Lokalizacja: Urbino
Gadu-Gadu: 1857483
Skype: wiktor.ezlakowski
Wykształcenie: doktor

Re: Pożegnanie

Postprzez Marek Wiktorowicz » 10 gru 2013, 13:12

Dziękuję za dobre słowo i obecność, Dostojny Ojcze. Kiejdany, dom mój i Emilii, stoi dla Ciebie otworem.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Pożegnanie

Postprzez Wawrzyniec Medycejski » 10 gru 2013, 17:29

Wasza Książęca Wysokość.

Przyjmij proszę moje najszczersze kondolencje.
Wawrzyniec Piotr Medycejski



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 154
Dołączył(a): 11 gru 2010, 21:05
Medale: 2
Order Zasługi RON IV (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: Pożegnanie

Postprzez Marek Wiktorowicz » 10 gru 2013, 18:02

Dziękuję Eminencjo.

Żona moja była co prawda Wicekrólową Surmenii, ale pochodziła z Radziwiłłów. Z Rzeczypospolitej. Sądzę, że tu winna spocząć, w głównej naszej tu siedzibie, w historycznym gnieździe Radziwiłłów, w litewskich Kiejdanach.

Czy Wasza Eminencja uczyni mi ten honor i odprawi uroczystości pogrzebowe?
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Litewskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron