Debata

Debata

Postprzez Pius IV » 17 maja 2011, 19:41

Wasza Królewska Mość,
Sławetni Posłowie!

Zachęcam Was wszystkich do debaty nad stanem faktycznym kraju - nie ma co się oszukiwać. Gdyby nie trzech obywateli, kraj by upadł. Sądzę, że powinniśmy coś zmienić w systemie naszych rządów, w nazewnictwie urzędowym itd. Powinniśmy jakoś urozmaicić nasz kraj, by przyciągnął nowych obywateli a nie ich od siebie odtrącił. Potrzebne nam są reformy - twarde i solidne reformy. Może zmiana struktury kraju?
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Debata

Postprzez Michał Radziwiłł » 17 maja 2011, 20:04

Zgadzam się z przedmówcą. To mnie bardzo martwi. Też uważam, że wypadałoby COŚ zmienić, wywołać jakieś zamieszanie w kraju, tak by zaktywizować obywateli... Czekam na opinie innych.

Nie wiem natomiast, co miał na myśli mój wuj poprzez zmianę struktury kraju. Mogę prosić o wyjaśnienie?

Ja rozważam już wszystko, ze zmianą ustroju włącznie.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: Debata

Postprzez Henryk Horoch » 17 maja 2011, 21:14

Ano prawda, nie da się ukryć, że Rzeczpospolitą dotknął kryzys aktywności obywatelskiej. Wcześniej podobna sytuacja była w Królestwie Skarlandu i Republice Francuskiej. Widać z tego że mamy do czynienia z globalnym problemem który dotyczy wielu państw v-świata.
Nie ma więc co rąk załamywać, trzech to więcej niż zero. Aktywność na forum choć mała, ale jest. Wiem, że taka tendencja się odwróci jeśli uda się utrzymać obecny poziom i nie pozwolimy na całkowite zamarcie życia w kraju. Dobrym pomysłem było otwarcie II edycji Rajdu Historycznego, to powinno nie co rozruszać aktywność, pod warunkiem że będą chętni do udziału w nim.
Ja robię co mogę, staram się aktywnie działać na polu kultury, gospodarki i w każdej innej dziedzinie. Głęboko wierzę że moje wysiłki i wszystkich którzy są aktywni nie pójdą na marne i Rzeczpospolita nie zginie. Uważam też, że jakieś konstruktywne zmiany możemy przeprowadzić, poza zmianą ustroju. Rzeczpospolita winna pozostać monarchią.
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Debata

Postprzez Michał Radziwiłł » 17 maja 2011, 21:46

Dziękuję Panie Hetmanie za twą opinię i zgadzam się, że kryzys nie jest przypadkiem, który dotknął tylko RON.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: Debata

Postprzez Pius IV » 18 maja 2011, 19:21

Ja osobiście, podobnie jak Jego Królewska Mość, proponuję zamianę ustroju. Zaraz powiem na jaki.

Proszę Was moi drodzy - spójrzcie na Królestwo Wurstlandii, na Królestwo Sclavinii. Te kraje są bogate w obywateli.. Dlaczego? Przecież łączy je tylko jedna cecha. Tą cechą jest wspólny ustrój, którym jest Monarchia absolutna. Może i u nas warto taki ustrój wprowadzić - przynajmniej na próbę? Jeśli się nie sprawdzi, zawsze można go zmienić. Gdy zdecydujemy się na wprowadzenie takiego ustroju, zmienimy system rządów i nazwy urzędów - odejdziemy nieco od Rzeczpospolitej Obojga Narodów, która jak widać - nie jest już niczym atrakcyjnym, tak jak kiedyś. Za dużo tych "Rzeczpospolitych" w mikroświecie... Nie chcę tutaj namawiać do porzucenia dawnych wartości - absolutnie nie, ale do wprowadzenia stanowczych reform. Gdy zmienimy systemu rządów, powiększymy uprawnienia najważniejszych osobistości w kraju, wprowadzimy reformę administracji itd., to damy znać o sobie mikroświatu. Przyłożymy "łupnia" w mikroświatowe media. Podamy to do informacji w gazetach, w OPM, na "Planecie Mikronacji" itd.

Jeśli Panowie zdecydują się do wprowadzenia Monarchii absolutnej - przygotuję projekt proponowanych przeze mnie zmian.
Nie ukrywam, że mam zamiar powiększyć władzę Jego Królewskiej Mości i Kanclerza. To dwa najważniejsze urzędy w państwie, które powinny decydować zawsze i wszędzie zgodnie ze swoim sumieniem. Szczególnie, jeśli sprawa jest natychmiastowa.

Sejm zachowamy - pozostaną uprawnienia prawodawcze, tylko nieco przekształćmy jego nazwę, nazwy urzędników sejmowych itd. ...
Wiem, że to odważne reformy, lecz dalsza cisza jest nie do zniesienia. Nie można dłużej jej tolerować, bo zaśniemy tak samo jak Dreamland i kilka innych krajów ;) .

Czekam na propozycję i liczę na wyrozumiałość.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Debata

Postprzez Michał Radziwiłł » 18 maja 2011, 20:10

Hmmm... Republika do RON nie pasuje - to pewne. Co zaś do monarchii...

Jestem wielbicielem historii. Wiem, jak wiele uczynili Ludwik XIV, jak w czasach oświecenia kraje zmieniały się dzięki decyzjom ,,oświeconych despotów". Nie będę się sprzeciwiał woli narodu, abym był takim absolutnym władcą i jeśli obywatele uznają, że tak będzie dla nich dobrze, zgodzę się.

To z pewnością zobowiąże mnie do większej aktywności, ale i sprawi, że ciągle będę miał coś do roboty - jestem gotowy podjąć to wyzwanie. Wiem, że dopóki ja będę na tronie, naród nie dozna żadnej formy ucisku ze strony swego króla, który winien być ojcem narodu. Ale nie możemy zapominać, że trzeba ogromnego zaufania do króla, aby dać mu taką władzę. Władza absolutna = władza jednostki, jednego człowieka. Króla.

Należałoby to dogłębnie przemyśleć.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: Debata

Postprzez Henryk Horoch » 18 maja 2011, 20:29

Ot, moją opinię wyraziłem wcześniej. Rzeczpospolita winna pozostać monarchią. Mam pełne zaufanie do Jego Królewskiej Mości Michała III i jestem gotów poprzeć wprowadzenie w Rzeczpospolitej monarchii absolutnej.
Myślę, że czas przejść do konkretów i rozpocząć prace nad odpowiednimi projektami zmian.
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Debata

Postprzez Michał Radziwiłł » 18 maja 2011, 20:42

Rozumiem. Cóż, Naród ma moc zmienić Konstytucję i wprowadzać takie zmiany.

Jeśli chcemy to uczynić, możemy albo spisać nową ustawę zasadniczą, albo zmiany wprowadzić szybko i uchwalić ,,małą konstytucję", która obowiązywałaby do czasu stworzenia pełnej ustawy zasadniczej. Można z niej też w ogóle zrezygnować.

Czy mam stworzyć jakiś projekt? Oczywiście, uwzględniałby on sugestie wszystkich, którzy chcą się włączyć w reformy.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: Debata

Postprzez Pius IV » 18 maja 2011, 22:46

Ufam w pełni Michałowi - jest najbliższą mi osobą i w pełni godną zaufania, nie widzę podstaw, aby tego nie czynić :D.

Wasza Królewska Mość..
Przygotuję projekt Konstytucji w ten weekend - nie zapowiada się bowiem obciążonym :D.
Cieszę się, że Mości Panowie poparli mój pomysł..

Jednak aby nie marnować czasu, proponuję od razu zacząć spisywać poprawki, które powinny się znaleźć w projekcie nowej konstytucji. Zmiany nazwy urzędów, zmiany ich właściwości itd. :).

Proszę wysuwać propozycje, by to weekend'u doszło do radykalnych ustaleń :D.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Debata

Postprzez Michał Radziwiłł » 19 maja 2011, 14:37

Dziękuję Waszmościom za to zaufanie :)

Jutro postaram się przedstawić listę rzeczy, które moim zdaniem winny zostać zawarte w Konstytucji.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Sejmu Walnego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości