Wnioski

Re: Wnioski

Postprzez Michał Radziwiłł » 27 lut 2011, 15:26

Cóż, sprzeciwów nie było, więc dobrze, że głosowanie otwarto.

W imieniu Korony głosuję ZA.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: Wnioski

Postprzez Pius IV » 27 lut 2011, 22:52

Głosuję ZA przyjęciem poprawki :)

Tak jak powiedziałem wcześniej - głos oddam jako ostatni by zamknąć tym samym głosowanie, i taki moment tutaj następuje :)

Zamykam głosowanie.
Stwierdzam, iż Sejm Rzeczpospolitej uzyskał wymagane kworum zwykłej większości ustawowej głosów i przyjął poprawkę do Ustawy.
Ustawa zyskuje moc prawną z uchwalonymi poprawkami :)
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Wnioski

Postprzez Henryk Horoch » 28 lut 2011, 17:05

Jednolity Tekst Ustawy


Ustawa o Wynagrodzeniach i Podatku Dochodowym
Tekst Jednolity ze zmianami wprowadzonymi 28 lutego 2011 roku
Ustawą o zmianie Ustawy o Wynagrodzeniach i Podatku Dochodowym

Art. 1
Niniejsza Ustawa określa wysokość wynagrodzeń i podatku dochodowego.
Art. 2
Ustala się następującą wysokość wynagrodzeń i podatku dochodowego :
. 1 Król 750 DPL
. 2 Kanclerz 600 DPL
. 3 Namiestnicy Krajów 550 DPL
. 4 Ministrowie 500 DPL
. 5 Sędzia Wielki i pozostali Sędziowie 450 DPL
. 6 Ambasadorzy i Przedstawiciele RON 450 DPL
. 7 Kasztelanowie Miast 400 DPL
. 8 Rektorzy i Wykładowcy 350 DPL
. 9 Dyrektorzy Instytucji Państwowych 300 DPL
10 Kanclerz Dworu Królewskiego 250 DPL
11 Pozostali Urzędnicy Państwowi 200 DPL
12 Pozostali Urzędnicy Dworu Królewskiego 150 DPL
13 Hetman Wielki - 500 DPL
14 Hetman Polny - 450 DPL

Art. 3
Żołnierze i oficerowie otrzymują wynagrodzenie i dodatki funkcyjne określone w Ustawie o Siłach Zbrojnych Rzeczpospolitej.
Art. 4
Pracownicy firm prywatnych pobieraja wynagrodzenie zgodne z umową o zatrudnienie lub powołanie, nie mniejsze jednak niż 150 DPL
Art. 5
Wszystkie wynagrodzenia są obięte podatkiem dochodowym
1 Osoby zarabiające powyzej 750 DPL płacą 20 % podatek
2 Osoby zarabiające od 150 do 750 DPL płacą 10 % podatek
3 Osoby zarabiające do 150 DPL są zwolnione z podatku.
Art. 6
Należny podatek jest pobierany przy wypłacie wynagrodzeń.
Art. 7
Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą są obięci 10 % podatkiem od uzyskanych dochodów z prowadzonej działalności handlowej, usługowej lub przemysłowej. Podatek ten powinien być wpłacany na konto skarbu państwa na poczatku miesiąca za miesiąć poprzedni.
Art. 7A
1. W przypadku pełnienia kilku funkcji przez jedną osobę wynagrodzenia kumulują się.
2. Minister właściwy do spraw finansów ma prawo odmówić wypłaty wynagrodzenia za dane stanowisko osobie pełniącej je, jeśli uzna, że nie pełniła ona należycie swych obowiązków na tym stanowisku. Od decyzji ministra przysługuje odwołanie w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia przez ministra decyzji w tej sprawie, a odwołanie rozpatruje bezpośredni pracodawca i zwierzchnik zatrudnionego, lub w ostateczności król.
Art. 8
Ustawa wchodzi w zycie z dniem podpisania przez Jego Królewską Mość.
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Wnioski

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 04 gru 2011, 16:09

Wasza Króólewska Mość
Panowie Senatorowie
Od paru dni codzienie przybywa na nowa osoba w RON. Osoby te nie mają nazwisk tylko nieuszeregowane litery i cyfry.
Chłabym prosić o sprawdzenie czy ktośnas nie penetruje i czy to nie są martwe dusze
pozdrawiam
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Wnioski

Postprzez Henryk Horoch » 05 gru 2011, 15:13

Też to zauważyłem. :D
Zaczęło się bodaj 1 września i mamy 184 użytkowników, z tego 110 to takie martwe dusze. Co ciekawe, niektóre składają wiele dni po rejestracji ponowne wizyty na forum, ale bez jakichkolwiek postów. W grudniu mamy już 20 takich rejestracji. Dzięki temu przybywa nam użytkowników, czy jak kto woli mieszańców, ale nic oni nie wnoszą. :)
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Wnioski

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 05 gru 2011, 19:08

Wasza Królewska Mość
Panowie Senatorowie
Czy nowo przybyłe osoby nie spowodują jakiś problemów. np. że któregoś dnia obudzimy się a RON nie będzie.
Inaczej mówiąc czy te nowe osoby są bezpieczne dla RON
pozdrawiam
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Wnioski

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 09 gru 2011, 14:25

Wasza Królewska Mość
Panowie Senatorowie
Z dniem dzisiejszym składam rezygnację ze wszystkich pełnionych przeze mnie funkcji publicznych, w szczególności
1.Senatora Rzeczpospolitej Obojga Narodów
2.Wielkiego Mecenasa
3.Ambasadora Rzeczpospolitej Obojga Narodów w Wiedniu
oraz proszę o zwolnienie z funkcji dowódcy Dywizji Kijowskiej i przeniesienie mnie w stan nieczynny.
Moja decyzja choć bolesna spowodowana jest zmianami zachodzącymi w RON od jakiegoś czasu.
Przychodząc do naszego Państwa znalazłem się w XVII wieku, gdzie mi było dobrze, dlatego zacząłem silnie działać w strukturach państwa i armii. Nie do końca było to odzwierciedleniem XVII wieku, ale rozumiałem, że trochę zmian jest potrzebnych.
Jak zaczęły się zmiany prowadzące nasze państwo do XXI wieku, prosiłem, nawoływałem, sprzeciwiałem się, ale moje apele zostały większości pominięte, bo to dla dobra RON.
Ostatnio została zmieniona konstytucja i wprowadzone Cesarstwo. Tak jak pisałem jest to diametralna i chyba nieodwracalna zmiana. Przeprowadzona ankieta wykazała, że nie ma zdecydowanej większości, za stworzeniem Cesarstwa, ale nie miała ona wpływu na decyzję Jego Królewskiej Mości i Senatu.
Jako, że nie ma znaczenia opinia mniejszości, a ja nie widzę siebie jako statysty oraz nie jestem za zmianami postanowiłem nie przeszkadzać reformatorom i pozostać w swoim majątku.
Jeżeli nastąpi zmiana do których będę przekonany i będę potrzebny z przyjemnością zacznę ponownie aktywnie działać na forum publicznym
podpisano
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Wnioski

Postprzez Pius IV » 09 gru 2011, 14:59

Panie Chojnacki.
Jest Pan w Rzeczpospolitej dosyć długo.
Zna Waść i kocha Waść ten kraj.
Wie Waszmość, że kraj znalazł się w potrzebie nagłych reform, że potrzebuje aktywnych obywateli. Zarzekał się Waszmość na miłość do RON. I co z niej wyszło? W chwili próby, kiedy Narody Rzeczpospolitej winny jednoczyć swe siły w obronie przed kryzysem, kiedy osoby światłe w prawie i nauce uznały, że Cesarstwo może pomóc uratować kraj, Waszmość go opuszcza, odchodzi z życia publicznego i chce odejść po cichu do swojego majątku. Jest Waszmość generałem. Mianowanym z ręki Monarchy generałem. Wojsko wyznaje zasadę "Bóg, Honor, Ojczyzna!", więc gdzie u Waszej Mości, jako osoby współodpowiadającej za bezpieczeństwo kraju ta zasada? Gdzie pojawiło się wyznanie zasady "Za wiarę, prawo i króla!"? Mimo, że Rzeczpospolita przyodziała się w nazwę "Cesarstwo", dalej pozostaje tym samym krajem, jedynie z większą porcją "prestiżu" i rozpoznawalności, bowiem w całym mikroświecie królów jest kilkunastu/kilkudziesięciu. Cesarzy zaś, jedynie dwóch. Mimo, że przyznano mi tytuł Cesarza, dalej mieszkamy w Polsce, w Królestwie. Dalej łączy nas nierozerwalna unia z Litwą. Dalej to jest Waszej Mości Ojczyzna!
Nie mówię teraz jako monarcha, ale jako najstarszy obywatel tego kraju. Jeśli chce Waszmość zawieść przyjaciół, czyli najstarszych obywateli RON, którymi są książę Horoch, arcyksiążę Jan i ja, to niech Waść odejdzie. Jednakże pomny na więzi przyjaźni, apeluję i proszę o pozostanie wraz z nami. Nasunęła mi się jeszcze jedna zasada, obowiązująca Waszmościa, jako przyjaciela najstarszych z najstarszych w RON: "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Jeśli chce Waść wyrzec się przyjaźni do nas, miłości do kraju i ojczyzny oraz obywateli zarazem, to niech Waszmość odejdzie. Nie ma uzasadnienia dla odejścia wybitnej i poważanej jednostki z kraju.

Mości Aleksandrze, wniosek Waszej Mości oddalam i proszę o ponowne jego rozpatrzenie.
Na prawdę, proszę i pięć razy przeczytać, co napisałem powyżej, i poruszyć swoje szlacheckie, Mości Baronie, serce :).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Wnioski

Postprzez Henryk Horoch » 09 gru 2011, 16:08

Mości Generale Chojnacki
Strata to dla armii ogromna odejście ze służby oficera z tak dużymi zasługami. Siłą Waści zatrzymywać nie będę, ale przedkładam pod rozwagę przemyślenie tej decyzji. ;)
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Wnioski

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 10 gru 2011, 12:44

Wasza Królewska Mość
Panowie Senatorowie
Oby to Panowie Bracia mieli rację, że zmiany które zostały wprowadzone pomoga RON.
A nie stworzą drugieig konkurencyjnego RON
Ja tak jak napisałem wyżej, chętnie wrócę do pracy publicznej i armii jak zostanie przywrócona stara konstytucja
Każdemu z Panów Braci w chętnie pomogę. Myslę że mój ojciec też
Szkoda, że nechcecie zrozumieć i poprzeć mojego poglądu. I szkoda, jak napisał JK Mość, że zawsze musi być jeden za wszystkich, a nigdy wszyscy za jednego
Dymisję podtrzymuję
pozdrawiam
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Sejmu Walnego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron