Zgłoszenie

Re: Zgłoszenie

Postprzez Pius IV » 31 gru 2011, 13:14

Sądzę, że argumentacja Księcia Horocha, która jest poparciem wcześniej zaczętego przeze mnie wątku, w zupełności wystarczy ;)?
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Zgłoszenie

Postprzez Marek Wiktorowicz » 31 gru 2011, 13:29

Panowie, mamy małe nieporozumienie :)

Sprawę Senatu zauważyliśmy już w debacie. Zaznaczyłem wtedy: WPROWADZAM AUTOPOPRAWKĘ DO PROJEKTU W BRZMIENIU:
3. Członkami Senatu są wszyscy nobilitowani, tj. szlachta i arystokracja, posiadający obywatelstwo Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Natomiast edycja pierwszego postu nie zapisała się... Błąd. Myślę jednak, że skoro nikt nie podniósł sprzeciwu wobec tej autopoprawki, jest ona obowiązująca. O potwierdzenie tego proszę Sąd Najwyższy, którym obecnie kieruje zdaje się Jego Królewska Mość :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Zgłoszenie

Postprzez Pius IV » 31 gru 2011, 20:29

Oczywiście, owa propozycja miała miejsce i to z wniosku bodajże Księcia Horocha.
Orzekam zarazem o podtrzymaniu jej w obowiązującej mocy prawnej i zezwalam na dopisanie do treści Ustawy Zasadniczej :).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Zgłoszenie

Postprzez Michał apo Zep » 31 gru 2011, 23:31

Coby nie otwierać nowego tematu. Chciałbym otworzyć pewną dyskusję w Izbie Poselskiej, jednakże nie mogę założyć wątku. Proszę Administratora aby coś z tym zrobił :)
Z pozdrowieniami :)
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Zgłoszenie

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 16 sty 2012, 22:20

Wasza Królewska Mość
Zgodnie z art 7 pkt 3 nowej Konstytucji
3. Członkami Senatu są wszyscy obywatele zaliczający się do warstwy arystokracji.
nie mam prawa zasiadać w Senacię,
Proszę więc o zwolnienie mnie z tej funkcji
Jednocześnie dziękuję za przywilej wynikający z Art 7 pkt 4, ale z niego nie będę korzystał.
Jednocześnie chciałem oświadczyć, że źle się stało, że WK Mość pozbył się dwóch obywateli.
pozdrawiam
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3474
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Zgłoszenie

Postprzez Pius IV » 17 sty 2012, 06:27

Wiem, że źle ;).
Mości Panie, to nie Senat obraduje w Sejmie, ale Izba Poselska z Senatem ;). Waszmość jest członkiem Izby Poselskiej, więc tak, jak każdy obywatel, ma Waść prawo zasiadania w Sejmie Walnym ;).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Zgłoszenie

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 02 lip 2012, 21:06

Wasza Królewska Mość
Wielmożni Panowie Senatorowei i Posłowie
Proponuję, żeby każda Ustawa w której dyskusja zamarła na ponad 24 godziny była oddawana pod głosowanie
Jestem ciekawy opini Waszmościów
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3474
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Zgłoszenie

Postprzez Michał apo Zep » 02 lip 2012, 21:16

Popieram.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Zgłoszenie

Postprzez Pius IV » 02 lip 2012, 22:49

Jestem przeciwny :).
Do czego doprowadzi takie podejście :D?!
Ktoś złoży projekt, nikt nie napisze dwie godziny i od razu mamy nad nim głosować -.^? Po to jest Sejm, żeby radzić i debatować. Decyzje mają być podjęte na drodze konsensusu, a nie walczenia na głosy :).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Zgłoszenie

Postprzez Marek Wiktorowicz » 03 lip 2012, 12:49

Może by ten czas wydłużyć jednak? Sam wiem, że są dni, kiedy tyle się dzieje, że przez cały dzień nie jestem w stanie na spokojnie przejrzeć projektu. Zamiast wstrzymywać od głosowania stwierdzeniem "Panowie, odniosę się jutro", lepiej, abym ten czas zwyczajnie miał. Dwie doby to termin całkiem optymalny. Bo jedna - za mało. Ktoś wniesie projekt w poniedziałek o 22:00, jak ja będę spał, bo jutro o 6:00 wstaję do szkoły/pracy, cały dzień nie znajdę chwili czasu, bo szkoła, spotkanie realne itp., położę się zmęczony spać o 22:00 i... ustawa już może być głosowana.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Sejmu Walnego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości