Ustawa o Gospodarce

Re: Ustawa o Gospodarce

Postprzez Michał apo Zep » 09 lip 2012, 12:29

Jestem ZA poprawką.

Pojawił się pewien problem. Wczoraj poświęciłem kilka godzin na symulacje z użyciem skonstruowanego przeze mnie wzoru. Doszedłem do wniosku, że jest on dobry dla małych i dużych gospodarstw, natomiast średnie mogą ucierpieć. Proponuję więc wstrzymać się z głosowaniem, dopóki nie udoskonalę wzoru :)
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Ustawa o Gospodarce

Postprzez Marek Wiktorowicz » 09 lip 2012, 12:52

No cóż, to Szlachetny Pan jest ścisłowcem po studiach, orientującym się w zawiłościach ekonomii lepiej niż ja. Nie wiem, jak inni - jednak ja zdaję się na Pana.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Ustawa o Gospodarce

Postprzez Michał apo Zep » 09 lip 2012, 13:13

Eminencjo,
Wady, które odkryłem we wzorze mogły sprawić, że ktoś przy pewnych mało kosztownych zabiegach, można by niesłusznie wielce zwiększyć swoje dochody. Wzór wymaga naprawy, jednakże reszta ustawy ma pozostać bez zmian :)
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Ustawa o Gospodarce

Postprzez Marek Wiktorowicz » 09 lip 2012, 13:28

Doskonale, Szlachetny Panie :) Zatem zaczekamy po prostu na dopracowany wzór ;)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Ustawa o Gospodarce

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 10 lip 2012, 13:31

Wasza Królewska Mość
Panowie Senatorowie
Panowie Posłowie
Proponuję aby pomysłodawca projektu Ustawy przedstawił uzgodnioną wersję projektu Ustawy o Gospodarcę
Żeby każdy wiedział nad czym będzie głosował
pozdrawiam
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3475
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Ustawa o Gospodarce

Postprzez Michał apo Zep » 10 lip 2012, 19:58

Szanowni Panowie i Panie,

Jest przeto jeszcze jedna dotycząca wzoru kwestia, którą należałoby ustalić. Czy bierzemy pod uwagę kwestię pogody? Tzn. że należałoby dodać współczynnik pogody, będący losową liczbą z pewnego przedziału. (Trzeba będzie skonstruować maszynę losującą, ale tym nie specjalnie bym się martwił- znam kogoś kto mógłby to zrobić.) A jeśli tak, to czy losować będziemy współczynnik pogodowy dla całego kraju, czy może dla każdego majątku z osobna? A może i jedno i drugie - radźcie Bracia.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Ustawa o Gospodarce

Postprzez Marek Wiktorowicz » 10 lip 2012, 20:56

Jestem neutralny w kwestii pogody :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Ustawa o Gospodarce

Postprzez Michał apo Zep » 10 lip 2012, 21:58

To Nam nie pomaga Eminencjo :P Rozważmy zatem za i przeciw:

Za:
+ większy realizm,
+ większe różnice (w ekonomii to dobrze jak jest różnorodnie)
+ gospodarka staje się ciekawsza, trzeba mądrze inwestować, najlepiej w kilka majątków i rozsądnie planować ruchy,

Przeciw:
- większe ryzyko,
- mniejsza stabilność,


Jeszcze coś, gdzieś?
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Ustawa o Gospodarce

Postprzez Henryk Horoch » 10 lip 2012, 22:04

Widzę że pomału zbliżany się do doskonałości w której już nikt nie będzie wiedział o co w tym wszystkim chodzi, no może z wyjątkiem pana Czartoryskiego, jako pomysłodawcy wzorów, przeliczników do wzorów, losowań dodatków pogodowych, itd, itd. Mieliśmy pracować nad regulacją uwarunkowań prawnych które poprawią funkcjonowanie gospodarki, a tymczasem zmierzamy do maksymalnego utrudnienia jej rozwoju i zniechęcenia wszystkich do inwestycji.

Jeśli coś robię w sferze inwestycji gospodarczych chcę wiedzieć na jakich zasadach to działa, ile muszę zainwestować, jakie z tego mogę osiągnąć zyski, co trzeba zrobić by je podnieść i po jakim czasie zwrócą mi się poniesione nakłady. Obecnie mamy same niewiadome, dlatego coraz bardziej sceptycznie patrzę na nowe regulacje w tym względzie. Nadto pragnę zwrócić uwagę, iż szumna nazwa Ustawa o Gospodarce jest tylko fragmentem całości gospodarki w kraju. Co z przemysłem i rzemiosłem ? Ta sfera jest całkowicie bez dochodowa i mimo istnienia kilki przedsiębiorstw w ogóle się nie rozwija. Jeśli przez miesiąc będziemy pracować nad jedną ustawą, to do jesieni może uda się uchwalić chociaż te najważniejsze, które jako tako pozwolą normalnie funkcjonować naszej gospodarce o ile pozostanie jeszcze ktoś tym zainteresowany.
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Ustawa o Gospodarce

Postprzez Michał apo Zep » 10 lip 2012, 22:20

Panie Henryku, przyznac musze, ze sie z Panem zgadzam i nie zgadzam jednoczesnie. Ma Pan bowiem racje, ze moj wzor moze byc nieco skomplikowany, dlatego tez pracuje nad jego poprawieniem. Z drugiej jednak strony mam inne zdanie niz Pan. Gospodarka nigdy nie jest przewidywalna i nie moze taka byc. Powoduje to bowiem stagnacje i martwice, ktora mielismy od marca do czerwca. Nie dzialo sie nic. Obecne zmiany, choc moze powolne i meczace, przysparzaja nam nie lada aktywnosci, ktorej od dawna nie moglismy ogladac. Z drugiej jednak strony, jesli kuz wprowadzamy reforme gospodarcza, to przeprowadzmy ja porzadnie, tak by nasza gospodarka ozyla. Do tego jednak potrzeba pracy Nas wszystkich w tej Izbie. nie mozemy sie kierowac uczuciami, musimy podarzac za interesem kraju. Dlatego nie wolno sie Nam obrazac ma siebie, za to ze jeden drugiemu cos w nerwach powiedzial. Nie wolno nam tez slepo podazac za powiedzianym slowem, gdyz moglo byc ono bledem.
Panie Henryku,
Znam Pana jako czlowieka honoru i czynu, uosabaiajacego cnoty rycerza. Wiem ze kieruje sie Pan interesem kraju przede wszystkim, czego dal Pan dowod wielokrotnie. Dlatego prosze Pana o aktywny udzial w debacie, gdyz kazda opinia i rada bedzie cenna dla ksztaltowania sie ustaw zmieniajacych gospodarke.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Sejmu Walnego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron