Ustawa o obywatelstwie

Re: Ustawa o obywatelstwie

Postprzez Aleksander Branicki » 30 gru 2010, 13:41

Chciałbym tylko, aby wszystko było poprawnie sformułowane i nie pozostawiało zbyt dużego pola do nadinterpretacji. Na tym powinny polegać zapisy prawne.
Nie chodzi mi o żadne podważanie kompetencji, ani nadwyrężenie pozycji Waszej Królewskiej Mości względem narodu.

Przykro mi, że zamiast spotkać się ze zrozumieniem, zaczynam być coraz mniej pożądaną osobą w RON...



 

Re: Ustawa o obywatelstwie

Postprzez Michał Radziwiłł » 30 gru 2010, 18:11

Mości Hrabio, wszak zaznaczyłem, iż jest to tylko moje prywatne odczucie, które może być mylne. Skoro tak jest, przepraszam.

Ja zaś sądzę, że o ile niektóre przepisy winny być tak ścisłe, jak to tylko możliwe, to w tej sytuacji tak się nie da. Twierdzę zaś, że władca RON zawsze musi być osobą zaufaną dla Narodu, wobec czego powierzenie jemu możliwości interpretacji takiego zapisu z pewnością nie będzie nadużywane. A ciężko językiem prawnym sformułować ,,szczególne zasługi" i ,,rokowane nadzieje". Jeśli jednak Mości Hrabia przedstawi jakieś zapisy, która będą spójne i ścisłe, umieszczę je w projekcie.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Postprzez Pius IV » 31 gru 2010, 12:23

"osobą zaufaną dla Narodu" ;>
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Ustawa o obywatelstwie

Postprzez Michał Radziwiłł » 31 gru 2010, 18:15

Przepraszam, czyżbym miał na sumieniu zdradę lub działanie na szkodę narodu? ;)



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Postprzez Pius IV » 31 gru 2010, 23:33

Absolutnie nie, a ja?

Lecz zaufanie to nie fakty, lecz czyny i zachowanie człowieka ;).
To moralność i sprawiedliwość, to miłość i dola bliźniego wobec bliźnich ;).

Zaufania nikt nie otrzyma z przydziału, bo objął wysokie stanowisko. Na zaufanie Narodu każdy musi sobie osobiście zasłużyć, każdy musi je sobie wypracować ;). Niektórym to się niestety nie udało i protest nieufającego Narodu doprowadził do wielu rezygnacji stanowiskowych ;).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Ustawa o obywatelstwie

Postprzez Michał Radziwiłł » 01 sty 2011, 05:54

Dokładnie tak. Na zaufanie trzeba zasłużyć. A stanowiska trzeba obsadzić czasem nowymi, którzy jeszcze nie zdobyli zaufania. Dlatego mój projekt zawiera zapis, który ogranicza możliwości zdrady.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: Ustawa o obywatelstwie

Postprzez Aleksander Branicki » 01 sty 2011, 12:32

...jakby wszyscy przychodzili do Rzeczpospolitej tylko po to aby ją zdradzić... Ech...
Życzę większej otwartości, zaufania i otwarcia się na ludzi wszystkim "nieufającym" na ten nowy rok. Teraz sami zamykacie się coraz bardziej hermetycznie w swej nieufności ...i sami w niej pozostaniecie...
Z całym szacunkiem i bez obrazy.
Nie wiem co jest tego przyczyną, ale to jest co najmniej - aby nie napisać inaczej - dziwne.
Nie chcę konfliktów, tylko otwartości i sprawiedliwości. Zauważcie to, proszę...



 

Re: Ustawa o obywatelstwie

Postprzez Michał Radziwiłł » 01 sty 2011, 15:14

Zauważam, Mości Hrabio. Ale proszę teraz o opinię: co zrobiłby Mości Hrabia, gdyby otrzymał od kilku władców z zagranicy informację, ze jeden z obywateli ojczyzny Mości Hrabiego, który przysięgał wierność Mości Hrabiemu zdradza teraz ojczyznę i współpracuje z obcymi? Ja takie informacje otrzymuję. A ostrożności nigdy za wiele. Znam z opowieści mego przyjaciela sytuację, w której władca taki był - nazbyt otwarty. Postawił najbliżej swego tronu człowieka, który mu oddał wielkie zasługi. Aż pewnego dnia ten człowiek po prostu usunął stronę mikronacji tego człowieka i zniknął. Ja nie pozwolę, aby w RON tak było.

Nie chcę, abyście Waszmoście sądzili, iż jestem kompeltnie nieufnym wilkiem, który na podane mu z życzliwości wino spogląda nieufnie i najpierw rozkazuje próbować połowie swej Gwardii, nim wypije. Daleko mi do takiego szaleństwa. Ale tu chodzi o to, że człowiek nie powinien przysięgać dwóm władcom, bo gdy oni zwrócą się przeciw sobie, któregoś zdradzi - to norma. Ja nie zakładam, ze to zawsze będzie RON. Ale prosze powiedzieć, czy to normalne, żeby mój Szef Sztabu czy dowódca lotnictwa był związany przysięgą wierności z Królestwem Wurstlandii? To nie jest normalne...

Sarmacja, Scholandia, Dreamland - tzw. Wielka Trójka. Musieli mieć JAKIS powód, dla którego zabronili posiadania podwójnych obywatelstw.

Debata potrwa do dziś do godziny 17:00. Następnie rozpocznie się głosowanie. Jeszcze można wnosić poprawki. W razie koniecznej potrzeby, przedłużymy debatę.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: Ustawa o obywatelstwie

Postprzez Jerzy Iwo Radziwiłł » 01 sty 2011, 17:33

Myślę że nadszedł czas na głosowanie, ta debata i tak jest najdłuższą w histori Sejmu i sądzę że nie wniesie już nic nowego do zapisów ustawy. ;)



 

Re: Ustawa o obywatelstwie

Postprzez Karol Juliusz Józef Żółkiewski » 01 sty 2011, 17:35

Wnoszę o otworzenie głosowania.



 

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Sejmu Walnego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron