Atak SPAM'u na RON

Atak SPAM'u na RON

Postprzez Michał apo Zep » 17 sty 2012, 21:54

Chyba wszyscy widzimy co się dzieje. Sugeruję by administrator sprawdził, czy przypadkiem te wszystkie wiadomości nie są wysyłane z jednego IP. Jeśli tak, należy to IP zablokować. Poza tym radziłbym blokować IP nawet jeśli jest ich kilka. No i dodatkowo można by uniemożliwić rejestracje botom, przez dodanie pola z przepisaniem kodu.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Atak SPAM'u na RON

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 18 sty 2012, 21:39

Szanowni Panowie
Może właściel domeny powinien skontaktować się z firmą gdzie jest domena i dowiedzieć się co się dzieje ?
pozdrawiam
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3474
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Atak SPAM'u na RON

Postprzez Pius IV » 19 sty 2012, 06:17

Spokojnie, to nic pilnego :D.
Sądzę, że ów spam minie.
Obecnie wszystkie podmioty spamu mają zbanowane IP i forum jest wyczyszczone ;).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Atak SPAM'u na RON

Postprzez Michał apo Zep » 09 lut 2012, 01:02

Proponuję, aby Administrator zablokował zarejestrowanym graczom możliwość pisania w innych miejscach na forum niż w karczmie. Graczom normalnym, którzy przybędą do RON i będą chcieli uczestniczyć w życiu naszego kraju, da się jakąś inną rangę, dającą dostęp do reszty forum. To rozwiązanie zapobiegnie takim sytuacjom jak ta, w której w budynku Sejmu odbywają się, co tu dużo mówić, orgie.
Pozdrawiam.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Atak SPAM'u na RON

Postprzez Pius IV » 09 lut 2012, 11:13

Ja już nie mam konceptów w tej sprawie.
Mości Czartoryski, otrzymacie od nas administratora do czasu założenia blokad - czy takie rozwiązanie pasuje ;)?
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Atak SPAM'u na RON

Postprzez Michał apo Zep » 09 lut 2012, 14:31

Jeśli taka jest wola Waszej Wysokości, wypełnię powierzone zadanie i będzie to dla mnie zaszczytem.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Atak SPAM'u na RON

Postprzez Pius IV » 09 lut 2012, 14:43

Niech się stanie ;).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Atak SPAM'u na RON

Postprzez Henryk Horoch » 09 lut 2012, 15:45

To dziwne, ale nie mam uprawnień. Proszę zatem o usuniecie tego pokazu damsko-męskiej akrobacji.
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Atak SPAM'u na RON

Postprzez Pius IV » 09 lut 2012, 16:42

Mości Panie Hetmanie,
tylko ja mogę zarządzać uprawnieniami administratorskimi i gwarantuję, że nie odbierałem ich Waszej Mości... Muszę sprawdzić, co się dzieje ;).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Atak SPAM'u na RON

Postprzez Michał apo Zep » 09 lut 2012, 17:29

Wasza Wysokość !

Melduję że zadanie wykonane. Zarejestrowani użytkownicy mogą pisać tylko w karczmie, więc jeśli podobne incydenty się zdarzą, to tylko tam. Dodatkowo odebrałem zarejestrowanym użytkownikom pełen dostęp do większości forum, zastępując go możliwością czytania. Poprawiłem także prawa Administratorów, tak, aby jednocześnie mięli prawa moderatorów na całym forum, dzięki czemu każdy administrator, który zauważy akt wandalizmu, może łatwo temu przeciwdziałać.
Niniejszym składam na ręce Jego Wysokości, powierzoną mi do zwalczenia SPAM'owej zarazy, buławę Administratorską.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Sejmu Walnego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości