Reorganizacja forum.

Reorganizacja forum.

Postprzez August Medycejski » 05 sty 2012, 16:21

Wasza Królewska Mość!
Posłowie i Senatorowie!

Bardzo ważną sprawą jest reorganizacja naszego forum. Nie ukrywajmy, panuje tutaj bałagan, a samo forum jest ponad miarę rozbudowane. Wiele działów się nie uzywa i są niepotrzebne. Nie wydaje mi się, aby zmiany przeze mnie poniżej zaproponowane miały być ustawą lub uchwałą, prganę jedynie poznać zdanie Szanownych Waszmości. Poniżej nowe drzewko forum, inforamje i dane z usuniętych działów zostaną przeniesione do Archiwów, więc nie nalezy się obawiać utraty cennego dorobku poprzedników ;)

Usunięcie: Ośrodek Badania Opinii Społecznej i Statystyki Muzeum Narodowe, Biblioteka Powszechna, Teatr Wielki (zbiory tych trzech instytucji przenieś do Uniwersytetu Jagiellońskiego) Miasto Stołeczne Warszawa, Księstwo Prus, Księstwo Inflant (po wprowadzeniu konstytucji, dział Warszawy można podpiąć pod Koronę Królewstwa Polskiego), Nasza twórczość, Co chciał(a)być zmienić na stronie/forum? Komisja wyborcza. Komnata Cesarska, Kancelaria Cesarska (zmienić na Kancelaria Królewska), Kancelaria Dworu Królewskiego

Drzewko nowgo forum:

1. Życie w Rzeczpospolitej
1.1. Przedstaw się!
1.2. Polityka i społeczeństwo
1.3. Karczma zwana Rzym (jako offtop)
1.4. Gospodarka
1.4.1. Infrastruktura Kraju
1.4.2. Przemysł
1.4.3. Handel i usługi
1.4.4. Rolnictwo

2. Władze i urzędy:
2.1. Zamek Królewski w Warszawie
2.1.1. Kancelaria Królewska
2.2. Dwór Królewski (do usunięcia: działy wszystkie prócz Dziennika Ustaw i Departamentu Heraldyki)
2.3. Sejm Walny (bez poddziałów)
2.4. Sąd Najwyższy
2.5. Dyplomacja
2.5.1. Ambsaday

3. Do usunięcia cały dział, który nosi tytuł: DZIAŁ.

4. Administracja:
4.1. Korona Królestwa Polskiego
4.1.1. Miasto Warszawa
4.2. Wielkie Księstwo Litewskie
4.3. Księstwo Rusi

5. Sztuka, edukacja oraz życie publiczne:
5.1. Uniwersytet Jagielloński
5.2. Królewska Akademia Techniczna
5.3. Izba Szlachty
5.4. Siły Zbrojne
5.4.1. Rekrutacja
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Reorganizacja forum.

Postprzez Pius IV » 05 sty 2012, 21:32

Swoje zdanie wyraziłem.
Jestem przeciwny.

Działy zaproponowane W NAGŁÓWKU mogą być.
Jednakże nie pozwolę na usunięcie działu KKP, Kancelarii Kanclerskich i tego, co tam jest etc.

Poza tym Sejm Walny musi mieć poddziały, które i tak możliwie ograniczyłem nie tworząc chociażby Archiwum Sejmowego. A dlaczego? Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której Senat ma jedno pomieszczenie z Posłami i odwrotnie. Wprowadzi do harmider i bałagan. Kancelaria Sejmowa - musi być, bo gdzie indziej petenci lub samo Walne Zgromadzenie ma składać wnioski? Może w Sali Posiedzeń? Która też być musi z resztą, by było wiadomo co gdzie się dzieje, a nie wymieszanie wszystkiego ze sobą. Proszę wybaczyć, ale jestem estetą i wyznawcą zasady, że wszystko ma swoje miejsce.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Reorganizacja forum.

Postprzez August Medycejski » 06 sty 2012, 08:00

Dział KKP nie miałbyć usunięty, lecz przeniesiony do "Sztuka, edukacja, oraz życie publiczne". Co do Kancelarii Konaclerskich można w ramach działu "Dwór Królewski" lub też nazwać go można "Rządem Królewskim" stworzyć Kancelarie Kanclerskie, DP i Departament Herladyki.

Co do działów i poddziałów Sejmu. Wydają mi się nadal NIEPOTRZEBNE. A przynajmniej w takiej liczbie. Mozna stworzyć poddział: Izba Polselska oraz Izba Senatorska. I tak większość debat tocz się w dziale ogólnym, a nie poddziałach. Dądźmy realistami i praktykami- TO FORUM JEST NIEPORĘCZNE. A tak zwany "estetyzm" Waszej Królewskiej Mości doprowadził tylko do rozrostu forum, do utworzenia całego mnóstwa działów, poddziałów etc., które są nam NIEPOTRZEBNE, a jedynie zaśmiecają forum.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Reorganizacja forum.

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 06 sty 2012, 12:32

Wasza Królewska Mość
Panowie Senatorowie
Na goroaco
Uważam że
1. dział Siły Zbrojne powinien być oddzielnie, bo to ani edykacja ani społeczne
2. dział Teatr Wielki, Muzea i Bibiliteka powinien być pod rozdziałem Kultura, a nie być w Uniwersytecie Jagielońskim
3. Sejm i Senat powinny być oddzielnie, bo nawet Konstytucja mówi że są oddzielne
Gdzie będzie
1. Urząd marszałkowski
2. Sprawy obywatelskie
To tak na gorąco
pozdrawiam
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Reorganizacja forum.

Postprzez Pius IV » 06 sty 2012, 15:56

Mnie się jednak wydaje, że Waść, Mości Bierzyński, nie widzi obecnego nazewnictwa kancelarii kanclerskich ;). Są one nazwane tak, jak proponuje się powyżej.

Poza tym proszę wybaczyć, jednakże to od Waści panowania i późniejszych Waści poprzedników istnieją obecne działy ;). Za moich rządów stworzono ich bardzo, bardzo niewiele ;).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Reorganizacja forum.

Postprzez Marek Wiktorowicz » 06 sty 2012, 16:55

Wasza Królewska Mość, proszę o wybaczenie, ale częściowo zgodzę się z Jegomością Augustem.

Mamy obecnie pod dyskusją dwa projekty ustaw... Obie, żeby było śmiesznie w dziale ogólnym forum ;) Izby Senatorska i Poselska są osobne, prawda, ale decyzje ws. ustaw, inaczej niż realnie, podejmuje CAŁY SEJM WALNY. Obie jego izby głosują. W realnej Polsce Senatorowie nie głosują nad ustawami razem z posłami, gdyż ich zadaniem jest jedynie zgłaszanie projektów, poprawek do projektów, wyrażanie aprobaty... Dlatego częściowa reorganizacja jest w porządku.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Reorganizacja forum.

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 06 sty 2012, 18:08

Wasza Królewska Mość
Panowie Senatorowie
Spodziewam się że zostanie stwierdzone że czynię prywatę, ale trudno
Wniosek formalny
Proponuję, aby do dyskusji na ten temat, choć jesteśmy w Sejmie, dopuścić też osoby nie będace obywatelami
Równiez mojego Ojca
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Reorganizacja forum.

Postprzez August Medycejski » 06 sty 2012, 18:43

Wasza Królewska Mość!
Być może ma Wasza Królewska Mość rację co do forum, przepraszam więc za moje słowa. Nie ulega jednak zmianie fakt, że forum jest nazbyt rozbudowane. Co do poddziału KKP zostanie on podpięty , podobnie jak dział Urzędu Marszałkowskieo pod dział "Sztuka, edukacja i życie publiczne". Co do działu Urząd ds. Obywatelskich uważam, że możemy go zlikwidować, wnioski o obywatelstwo można składać na Zamku Królewskim. Co do działu wojskowego, nie widze potrzeby tworzenia oddzielnego działu, armia może i zajmuje ważne miejsce w życiu RON, jednak nienajważniejsze. Liczy się również jeden fakt. Od czasów Michała II Augusta postępuje cąłkowita militaryzacja zycia. Obywatele mogą się realizować tylko w zyciu politycznym lub wojskowym. Uważam, że nalezy to zmienić. W tym miejscu należą się brawa dla imć pana Czartoryskiego, który wybrał karierę naukową.

Aleksander Trzaska-Chojnacki napisał(a):Wasza Królewska Mość
Panowie Senatorowie
Spodziewam się że zostanie stwierdzone że czynię prywatę, ale trudno
Wniosek formalny
Proponuję, aby do dyskusji na ten temat, choć jesteśmy w Sejmie, dopuścić też osoby nie będace obywatelami
Równiez mojego Ojca


Wniosek popieram, forum jako miejsce publiczne nie należy tylko do obywateli RON, ale również sympatyków i gości zagranicznych.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Reorganizacja forum.

Postprzez Pius IV » 06 sty 2012, 19:27

Owszem, lecz debaty toczące się w Sejmie Walnym nad zmianami dotyczącymi życia wewnętrznego kraju są zarezerwowane dla prawnych organów życia publicznego w kraju, wymienionych w Konstytucji Rzeczpospolitej. Konstytucja jasno określiła, że prawo zabrania głosu w Sejmie mają TYLKO pełnoprawni obywatele Rzeczypospolitej, natomiast Pan Andrzej Trzaska-Chojnacki jasno nakreślił mi w prywatnej rozmowie, że nie przyjmie obywatelstwa Rzeczpospolitej, ponieważ woli pozostać w Monarchii Austro-Węgierskiej. Nie jestem natomiast przekonany, aby Marszałek Sejmu MAW dopuścił któregokolwiek obywatela RON do głosu, nie posiadającgo mandatu poselskiego oraz cesarskiego powołania.

Proszę wybaczyć, ale jeśli już nawet król prosi daną osobę o przyjęcie obywatelstwa, a ona mimo wszystko odmawia powołując się na ważność innego kraju nad sprawą Rzeczypospolitej, to nie widzę możliwości, by osoba, która - brzydko mówiąc i kolokwialnie zarazem, za co bardzo przepraszam - "wypięła się" na Rzeczpospolitą, miała mieć możliwość decydowania o jej losach, sprawując głos w Sejmie Walnym. Nie widzę takiej możliwości i na mocy powierzonego mi Konstytucyjnie prawa, odmawiam po raz drugi.

Przypominam raz jeszcze, że warunkiem niezbędnym do mocy obradowania w Sejmie, jest spełnienie warunku posiadania obywatelstwa. Pan Andrzej Chojnacki nie spełnia najważniejszego z warunków, więc mimo, że bardzo go cenię za dobrowolną pracę kulturalną na terenie RON i sympatię, jaką go darzę, co nakreślałem wielokrotnie w Orędziach i odznaczeniach - nie mogę złamać prawa ani go nagiąć, ponieważ byłoby to późniejszym przyzwoleniem dla każdego innego posła o dopuszczenie kogoś z zagranicy. Czy wyobrażacie sobie Sławetni Państwo co by było, gdyby np. - sądzę, że baronet de Zepp wybaczy mi posłużenie się jego przykładem - baronet de Zepp, jako Senator Sejmu Rzeczpospolitej wnioskował o dopuszczenie do głosu podczas obrad Wysokiej Izby przykładowo księcia Thorgautr'a Svensson'a z Samundy, powołując się na przykład Pana Chojnackiego i wymagając zarazem ode mnie dopuszczenia go do głosu? Wywołało by to niechęć do prawa, jego przestrzegania i zarówno do mnie, jako do osoby, która na owe "nagięcie" przepisów dała aprobatę.

Do póki Pan Andrzej Chojnacki nie opowie się, czy chce służyć diademowi cesarskiemu, czy Koronie Chrobrego, nie będzie mógł stać się pełnoprawnym obywatelem RON, czego bardzo żałuję.

Proszę o uszanowanie mojej decyzji.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Reorganizacja forum.

Postprzez Marek Wiktorowicz » 07 sty 2012, 00:18

Szanujemy. Jednak de facto, Wasza Miłość MA prawo udzielić mu głosu w DEBACIE. Nie w głosowaniu, ale w DEBACIE. Którą, notabene, możemy równie dobrze przenieść do Karczmy...

Proszę też o łaskawe wybaczenie, ale ośmielę się stwierdzić, że Thorgautr Svensson bywał wrogiem Rzeczypospolitej za Michała III, zaś pan Andrzej - ostoją kultury tego kraju. Wystawy w naszym Muzeum - to jego wystawy.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Sejmu Walnego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron