Projekt Ustawu ws. podatków i wynagrodzeń.

Re: Projekt Ustawu ws. podatków i wynagrodzeń.

Postprzez Karol Radziwiłł » 21 sty 2012, 23:18

Nad całą ustawą.
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: Projekt Ustawu ws. podatków i wynagrodzeń.

Postprzez Pius IV » 22 sty 2012, 11:54

A czy Ustawa zawiera wszystkie poprawki zasugerowane przez Sejm :D?
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Projekt Ustawu ws. podatków i wynagrodzeń.

Postprzez Henryk Horoch » 22 sty 2012, 13:14

Sądzę że tak. Dla przypomnienia. ;)



Ustawa o Wynagrodzeniach i Podatku Dochodowym
z dnia 22.01.2012

Art. 1
Niniejsza Ustawa określa wysokość wynagrodzeń i podatku dochodowego.
Art. 2
Ustala się następującą wysokość wynagrodzeń i podatku dochodowego :
. 1 Król Polski - 800 DPL
. 2 Kanclerz Wieki Koronny, Kanclerz Wieli Litewski - 700 DPL
. 3 Namiestnik Litwy i Rusi - 600 DPL
. 4 Sędzia Wielki, Sędziowie - 500 / 400 DPL
. 5 Rektorzy, Dziekani, Wykładowcy - 500 / 400 / 300 DPL
. 5 Ambasadorzy i Przedstawiciele RON 450 DPL
. 6 Kasztelanowie Miast 400 DPL
. 8 Kanclerz Dworu Królewskiego, Referendarz - 350 / 300 DPL
. 9 Dyrektorzy Instytucji Państwowych, Pozostali Urzędnicy 300 / 200 DPL

Art. 3
Żołnierze i oficerowie otrzymują wynagrodzenie i dodatki funkcyjne określone w Ustawie o Wojsku Rzeczpospolitej.
Art. 4
Pracownicy firm prywatnych pobierają wynagrodzenie zgodne z umową o zatrudnienie lub powołanie, nie mniejsze jednak niż 200 DPL
Art. 5
Wszystkie wynagrodzenia są objęte podatkiem dochodowym
1 Osoby zarabiające powyżej 800 DPL płacą 20 % podatek
2 Osoby zarabiające od 200 do 800 DPL płacą 10 % podatek
3 Osoby zarabiające do 200 DPL są zwolnione z podatku.
Art. 6
Należny podatek jest pobierany przy wypłacie wynagrodzeń.
Art. 7
Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą są objęci 10 % podatkiem od uzyskanych dochodów z prowadzonej działalności handlowej, usługowej lub przemysłowej. Podatek ten powinien być wpłacany na konto skarbu państwa na początku miesiąca za miesiąc poprzedni.
Art. 8
Ustawa wchodzi w życie z dniem podpisania przez Jego Królewską Mość.

(-)
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Projekt Ustawu ws. podatków i wynagrodzeń.

Postprzez Pius IV » 22 sty 2012, 13:43

Czy ktoś zgłasza poprawki :D?
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Projekt Ustawu ws. podatków i wynagrodzeń.

Postprzez Michał apo Zep » 22 sty 2012, 13:58

Czy nie warto zlikwidować progów podatkowych? Tzn. ujednolicić sumę podatku? Bo przecież ja np.: 1 II mogę odebrać jakąś wypłatę, np. 500 DPL i zapłacę podatek 10%, a dwa dni później, kolejną pensję (z innego stanowiska) w kwocie 600 DPL i też zapłacę 10 %, a łączny dochód przekracza 800 DPL. Dziesięcina to pobożny podatek i chyba przy nim tylko powinniśmy zostać :)
Dodatkowo, Art. 4 jest wyjęty żywcem z państw socjalistycznych i komunistycznych, gdzie państwo się wtrącało do zarobków i gospodarki. Dajmy pracownikom i pracodawcom możliwość dogadywania się jak chcą. Bo aktualnie, nie mogę się zatrudnić u osoby prywatnej za 50 DPL miesięcznie, nawet jeślibym bardzo tego chciał.

A co do pensji rządowych, warto dopisać co ile jest takowa pensja wypłacana, bo nie jest wiadome czy codziennie, czy co tydzień, czy co miesiąc, kwartał, rok...
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Projekt Ustawu ws. podatków i wynagrodzeń.

Postprzez Pius IV » 22 sty 2012, 16:06

Ehhhh :D..
Ja już swoje zdanie w tej kwestii powiedziałem :D.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Projekt Ustawu ws. podatków i wynagrodzeń.

Postprzez Karol Radziwiłł » 22 sty 2012, 21:50

Artur Czartoryski napisał(a):Czy nie warto zlikwidować progów podatkowych? Tzn. ujednolicić sumę podatku? Bo przecież ja np.: 1 II mogę odebrać jakąś wypłatę, np. 500 DPL i zapłacę podatek 10%, a dwa dni później, kolejną pensję (z innego stanowiska) w kwocie 600 DPL i też zapłacę 10 %, a łączny dochód przekracza 800 DPL. Dziesięcina to pobożny podatek i chyba przy nim tylko powinniśmy zostać :)


Według funkcjonującego już dość długo rozporządzenia ministra kompetentnego finansom pensje z wszystkich pełnionych stanowisk są wypłacane, bodajże do dnia 7 każdego miesiąca. Więc nie ma możliwości dostania dwóch wypłat ze Skarbu Państwa z tego samego miesiąca w dwóch różnych terminach.
Artur Czartoryski napisał(a):Dodatkowo, Art. 4 jest wyjęty żywcem z państw socjalistycznych i komunistycznych, gdzie państwo się wtrącało do zarobków i gospodarki. Dajmy pracownikom i pracodawcom możliwość dogadywania się jak chcą. Bo aktualnie, nie mogę się zatrudnić u osoby prywatnej za 50 DPL miesięcznie, nawet jeślibym bardzo tego chciał.

Na Pana miejscu wolałbym zarabiać 200 DPL, niż 50 DPL. :) Jest to pewna forma ochrony nad nowymi i niedoświadczonymi obywatelami, którzy nie znają jeszcze wartości pieniądza w RON, i których łatwo można oszukać i wykorzystać.
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: Projekt Ustawu ws. podatków i wynagrodzeń.

Postprzez Michał apo Zep » 23 sty 2012, 00:59

Jan Radziwiłł napisał(a):
Według funkcjonującego już dość długo rozporządzenia ministra kompetentnego finansom pensje z wszystkich pełnionych stanowisk są wypłacane, bodajże do dnia 7 każdego miesiąca. Więc nie ma możliwości dostania dwóch wypłat ze Skarbu Państwa z tego samego miesiąca w dwóch różnych terminach.


Chodziło mi o pracę na prywatnym stanowisku, wtedy w różnych terminach mogą być pensje wypłacane.

A co do Art. 4, to nie podejrzewam nikogo w RON, o chęć oszukania młodzieży :) Poza tym, mogę się z pracodawcą umówić, że będę dostawał od niego 199 DPL i wtedy mam je w całości. A jeśli będę dostawał ustawowe 200 DPL, to na rękę mi wyjdzie 180 DPL, czyli jestem do tyłu o 19 DPL miesięcznie. Dajmy ludziom sprytnym, możliwość obchodzenia niewygodnych przepisów. To nie jest oszukiwanie państwa, tylko umiejętność interpretowania przepisów na swoją korzyść. Czyli w ten sposób kształcimy sobie przyszłych dyplomatów. :) Widzę większość Panów ma przyzwyczajenia z realnej III RP, że państwo się zaopiekuje, państwo da, państwo pomoże. Dajmy sobie z tym spokój i dajmy ludziom niezależność.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Projekt Ustawu ws. podatków i wynagrodzeń.

Postprzez Henryk Horoch » 23 sty 2012, 14:04

Widzę, iż dyskusja zaczęła się od początku ;)
Proszę o przedstawienie konkretnych zmian do zapisów ustawy, bo w ten sposób dyskutujemy nie wiadomo nad czym. ;)
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Projekt Ustawu ws. podatków i wynagrodzeń.

Postprzez Michał apo Zep » 23 sty 2012, 19:15

Drodzy Panowie, sądzę że dalsza dyskusja nie ma celu. W tej chwili w świecie realnym i wirtualnym jest ważniejsza sprawa, sprawa będąca wysoko ponad tę zabawę. Chodzi mianowicie o sprawę ACTA. Wszyscy powinniśmy zrobić co w naszej mocy by nie dopuścić do wprowadzenia takiej umowy. Pamiętam czasu ograniczania wolności, mój ojciec i dziadek również to pamiętają, Wasi z pewnością także. Więc w imieniu swoim i ich mówię NIGDY WIĘCEJ !!!
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Sejmu Walnego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron