ZJAZD

Re: ZJAZD

Postprzez Józef Feliks Krzyżanowski » 09 lis 2012, 14:59

No tak ale jest jeszcze August Włodzimierz Medyceusz z pewnością potomek Medycyjsko-Bierzyński :D



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 44
Dołączył(a): 01 lis 2012, 13:02
Wykształcenie: W normie

Re: ZJAZD

Postprzez Michał apo Zep » 09 lis 2012, 15:24

August Włodzimierz, to August IV, pierwszy król i założyciel Rzeczypospolitej. Jednakowoż, August IV zmarł lata temu, jego syn Jan wyjechał, niedawno powrócił. Sprawa jest ciężka do rozwikłania ;) Także nie wiem, czy przynależą im aktualnie jakieś tytuły.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: ZJAZD

Postprzez Marek Wiktorowicz » 09 lis 2012, 15:44

I właśnie o to chodzi :) August i Jan jako dawni królowie RON zasługują na nasz szacunek, jednak osobiście nie uważam, żeby zmartwychwstanie miało dawać tytuły. Jednak z drugiej strony sądzę też, że ani jednemu, ani drugiemu nie zależy na tym, by utrzymać godności królów-seniorów czy książąt :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: ZJAZD

Postprzez Józef Feliks Krzyżanowski » 09 lis 2012, 17:38

Moim zdaniem nie należy traktować Augusta Włodzimierza jako zmartwychwstałego Augusta IV ale potomka wielkiego rodu Bierzyńskich-Medyceuszy :)



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 44
Dołączył(a): 01 lis 2012, 13:02
Wykształcenie: W normie

Re: ZJAZD

Postprzez August Medycejski » 10 lis 2012, 21:02

Skoro o mnie mowa, to może wypowiem się w tej kwestii Waszmościowie.

Otóż żadnych godności i tytułów nie pragnę. Możecie mnie tytułować Wysokościami, Waszmościami, Mości Panami, albo tylko ojczulkiem Kozakiem. Nie chcę, aby mnie nazywano potomkiem rodu Bierzyńskich - Medyceuszy, ja to ja, Waszmościowie, ale jak mówiłem, nie chcę książęcych mitr, ani hrabiowkich herbów. Pragnę tylko wywyższenia narodów Rzeczypospolitej ponad inne narody, pragnę, aby w mikronacji, którą zakładałem razem z moim synem (jeszcze tedy kard. Percipem), wszyscy się sznowali, bo wszyscy jesteśmy braćmi szlachcicami (cóż, kozacki syndrom :) )

Skoro pan Krzyżanowski nie może zwołać konfederacji, to może mnie Waszmościowie pozwolicie? Nie mam waszak żadnych wysokich godności, w innym przypadku zwołam szicz zaporoską i wspólnie staniem przy królu jegomości.

Ekscelencja biskup Sforza uważa (mogę zaręczyć, że jest on Polakiem i Litwinem własnym kozackim czerepem ;) ), że konfederacja nie jest potrzebna, bo toć wszyscy służym królowi. Fakt, ale mamy nowego obywatela i powinniśmy dać mu się wykazać, dlatego pomysł popieram.

Skoro Bar źle się niektórym kojarzy, proponuję imć panie Krzyżanowski przenieść obrady choćby do Lwowa. Miasto piękne i niedaleko do Dzikich Pól mieć będę :P
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Dział kultury

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość