Abddykacja JKM Sebastiana Januarego

Miejsce na uroczyste i oficjalne audiencje u władcy.

Abddykacja JKM Sebastiana Januarego

Postprzez Sebastian von Tauer » 01 lis 2020, 19:19

Obrazek


Królewska Mowa Abdykacyjna


Mości Panie i Panowie!

Gdy niespełna trzy miesiące temu zgłaszaliśmy naszą kandydaturę w elekcji królewskiej, nie czyniliśmy tego dla własnej korzyści. Zamiarem naszym było przede wszystkim doprowadzić do kompleksowej reformy prawa, o czym panom od początku mówiliśmy.

Wiele pracy włożyliśmy w przygotowanie reformy, stworzenie nowego dziennika ustaw odsianie ziaren od plew - usunięcie z naszego prawa przepisów martwych oraz szkodliwych i zastąpienie ich wartościowymi, mającymi przede wszystkim ułatwić życie obywateli naszego państwa, gdzie się da - zachowując klimat realnej Rzeczypospolitej, w miejscach jednak, w których zostawienie prawa realnego z różnych przyczyn nie było dobrym wyborem, zmieniając je, dostosowując do realiów mikronacyjnych.

Niestety, reformy nasze napotkały na poważny opór ludzi, którzy poruszyli niebo i ziemię, byleby tylko nie dopuścić do zmian prawa. Tym większą goryczą napawa fakt, że są to osoby pojedyncze, nieuznające woli większości braci szlacheckiej, próbujące naginać tę wolę wszelkimi dostępnymi metodami. W końcu zostało też po raz drugi w historii użyte na sejmie veto, co budzi tym większą trwogę. Do osób przedkładających prywatny interes nad dobro Rzeczypospolitej apeluję: opamiętajcie się, niszczycie ojczyznę! Do czego to doszło, by partykularne interesy jednostek miały stać nad interesami kraju. Smuci fakt, że niemożliwym jest wejście w konstruktywną dyskusję i argumentowanie w rozmowach z tymi osobami, które uznają tylko te postanowienia, które są dla nich korzystne.

Wspomnę jeszcze o tym, że przed początkiem głosowania wniosek o rozpatrzenie sprawy interrexa przez trybunał został wycofany, a co za tym idzie - nie było przeszkody w rozpoczęciu głosowania, które zostało zerwane, gdy jasnym się stało, że przebiegnie ono nie po myśli osób, o których mowa powyżej.

Przypomina mi to sytuację sprzed paru lat, kiedy to mój syn podobnie został zaszczuty przez te same środowiska i zmuszony do odejścia z naszego państwa. To już ni pierwszy raz, gdy na jaw wychodzi szkodliwy wpływ kłótni, sprzeczek i traktowania Rzeczypospolitej niczym postaw sukna, z którego jak najwięcej ma pozostać w rękach.

W związku z tym, że nie widzę obecnie możliwości dokończenia reform, które są potrzebne Rzeczypospolitej i wyczekiwane przez szlachtę, zdecydowałem się na złożenie korony. Wraz z tym aktem ograniczę swoją działalność mikronacyjną. W czasie, gdy to czytacie, słudzy moi w asyście Kanclerza, Hetmana i Podskarbiego składają w skarbcu wawelskim królewskie insygnia - tym samym kończąc me panowanie. Sejm pozostawiam w rękach pana kanclerza, może on go zakończyć, zawiesić do czasu wyboru nowego monarchy lub prowadzić dalej, do zakończenia wszelkich przedstawionym na nim spraw.

Chciałem nagrodzić panów, którzy wspierali mnie i pomagali mi w czasie panowania, a także wynagrodzić szlachcie zasługi położone dla Rzeczypospolitej przez ostatnie trzy miesiące. Nie mogę jednak tego uczynić, bojąc się, że po raz kolejny zostanę oskarżony o stronniczość czy brak dobrej woli. W związku z tym chciałbym zobligować mego następcę, do czynienia tego w moim imieniu.

Do zobaczenia, panowie.

/-/ Sebastian von Tauer
książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Abddykacja JKM Sebastiana Januarego

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 01 lis 2020, 20:40

Wasza Królewska Mość,

Decyzję tę przyjmuję z pewnym smutkiem, ale i ze zrozumieniem. Z racji tego, że Wasza Królewska Mość z wyprzedzeniem poinformowała nas o tym zamiarze, nie było to dla mnie dużym zaskoczeniem, mimo to jednak ufałem, że decyzja Waszej Mości będzie inna. Rozumiem jednak, że konflikt zaistniały co do pewnych kwestii spowodował tę decyzję i stanowił duży problem.
Ze swojej strony chciałbym podziękować za ten okres rządów, choć krótki. Wprowadzonych zostało część reform i nadany został kierunek prac. Mam nadzieję, że uda się doprowadzić te reformy do końca, a następca Waszej Królewskiej Mości okaże się godnym tego urzędu. Szkoda, że tak potyczyły się te sprawy.
Ufam, że Mości Książę, jak obecnie należy się do Waszej Mości zwracać, nie zrezygnuje z działalności mikronacyjnej, a dalej będzie wiernym i aktywnym obywatelem Rzeczypospolitej.

Co do obecnego Seymu, jak zauważył Wielmożny Pan Kanclerz Wielki, Michał Potocki, do uchwalenia konstytucji potrzebna jest pieczęć królewska, więc zapewne jedynym możliwym rozwiązaniem jest zawieszenie obrad do wyboru kolejnego króla.

Życzę Jaśnie Oświeconemu Xięciu wszystkiego dobrego, a w życiu realnym błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa Wszystkich Świętych.


Z wyrazami szacunku i wdzięczności,
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
podkanclerzy
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Abddykacja JKM Sebastiana Januarego

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 01 lis 2020, 21:26

Dziękuję Wasza Królewska Mość za ten czas panowania, pracę i trud nad reformą prawa. Dziękuje też za możność pracy u boku Waszej Królewskiej Mości. Nie kryję, rozgoryczenia sytuacją jaka powstała na Sejmie, ale nie mam ani siły, ani ochoty dyskutować z kimś do kogo żadne argumenty nie docierają. Postanowiłem więc zawiesić swą działalność publiczną i osiąść na Haliczu.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Abddykacja JKM Sebastiana Januarego

Postprzez Wilhelm Orański » 01 lis 2020, 21:45

Jaśnie Oświecony Xiążę,

przede wszystkim dziękuję za krótkie, lecz jakże intensywne panowanie. Od początku byłem zwolennikiem reformy, którą JO zaproponował Braci Szlacheckiej na seymie. Liczę że Wasz następca na tronie polskim i W.X.Litt. będzie miał sposobność, aby ją dokończyć. W tym miejscu pragnę podziękować za trud, który JOX włożył w przygotowanie tej reformy. Nie sposób ukryć, iż wiele pracy zostało w nią włożone.
Żywię również głęboką nadzieję, iż wynikły na ostatnim sejmie konflikt uda się załagodzić, tak aby każdy z Panów Braci, który ogłasza dzisiaj usunięcie się w cień, mógł wrócić i aktywnie działać dla dobra Rzplitej.

Z rewerencją,
Wilhelm Jan Orański
wojski pomorski
pan na San Alberto
komodor Marynarki Wojennej


Obrazek



Avatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 17 lip 2015, 15:17
Lokalizacja: San Alberto
Medale: 11
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Podkanclerzy
Stopień: Komodor
Gadu-Gadu: 53381222

Re: Abddykacja JKM Sebastiana Januarego

Postprzez Samuel Radziwiłł » 01 lis 2020, 23:26

Jaśnie Oświecony Książe,

Dziękuję za zasiadanie na królewskim tronie i tę możliwość współpracy. Rozumiem ten ból, kiedy plany się nie wiodą. Potrzeba czasu by zaleczyć rany. Liczę na to, że tak się stanie i JO powróci do Ojczyzny by z werwą działać dla jej dobra.
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Abddykacja JKM Sebastiana Januarego

Postprzez Miguel de Catalan » 02 lis 2020, 00:35

Wasza Książęca Wysokość,
Nikt w RON nie dal mi jeszcze żadnej takiej odpowiedzialnej roli społecznej, administracyjnej.
Zatem cieszę się, że Pan był pierwszym i na pewno zapamiętam to na zawsze.
To była o ile się nie mylę trzecia pańska kadencja. Szkoda że trwała tylko połowę możliwego czasu.
Jednak został wiele rzeczy zostało zrobionych i na pewno będzie jeszcze kontynuowanych.
Już teraz mogę obiecać ze zabiegał będę o to właśnie aby owe zmiany zostały wprowadzone.
Szkoda że podczas tej kadencji nie udało nam się zrealizować tego MTR. Ale dobrze. Nie teraz to w listopadzie, lub grudniu.

Życzę aby urlop się udał i aby powrócił Pan z głową pełną pomysłów i chęcią do pracy.
Jeśli jeszcze także będzie możliwość chciałbym z Panem pogadać, czy to przez Discorda czy tez tutaj przez listy prywatne. :D ;)
Pozdrawiam
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Sala Tronowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości