Zniszczenie Państwa Kościelnego Rotria

Wieści z innych krajów

Zniszczenie Państwa Kościelnego Rotria

Postprzez Severino Castiglioni » 09 cze 2016, 12:04

Obrazek

Atak na Państwo Kościelne Rotria


Słońce nie zdążyło wznieść się jeszcze na szczyt nieboskłonu, a pierwsze krople deszczu bezwładnie upaść na ziemię. Ciemne chmury zakrywały powoli ognistą kulę, która świeci co dzień, a zwierzęta, które przeważnie szukały chleba na tłocznym targu, dziś pochowały się w norach. Ludzi również było mniej, niż zwykle; na ulicach ostali się jedynie strażnicy i ci, którzy zmierzali w kierunku świątyń. W samo południe coraz więcej osób zaczęło gromadzić się na Piazza Navona, by wysłuchać modlitwy Anioł Pański.
Gdy do wiernego ludu wyszedł kapłan w ręcznie wyszywanej, złotej kapie, we wszystkich bramach Wiecznego Miasta zjawiły się nieznane nikomu wojska. W każdej bramie, zwieńczoną żelazną patriarszą tiarą, stanęła artyleria niewiernych, a wokół niej po kilka tysięcy żołnierzy, uzbrojonych po zęby w najwspanialsze zbroje. Każdy miał przy sobie zakrzywioną szablę i długą włócznię. Nad ich głowami powiewały czarne i czerwone flagi, jakby ich kolorystyka była odzwierciedleniem rzeczywistości - spustoszenia i wszędobylskiego ognia. Okoliczne rzeki w mgnieniu oka zajęły hordy drewnianych łodzi, które w miejsce dziobu miały głowy zionącego ogniem smoka.

Gdy szabla jednego z licznych dowódców podniosła się i zabłyszczała w słońcu, a następnie opadła, oddano pierwsze strzały. Natychmiast mury potężnych budowli stanęły w ogniu, a drewniane konstrukcje zapaliły się i uniosły wraz z czarnym dymem ku niebu. Oddziały wkroczyły na plac i otoczywszy zebrany lud, zaczęli do nich strzelać. Gołębica z oliwną gałązką upadła niechybnie na ziemię, rozbijając się. Nie oszczędzano nikogo.

Komuś udało się zbiec i zawiadomić wojska rotryjskie. Te jednak zareagowały za późno i gdy były gotowe do walki, obce oddziały podchodziły już pod Pałac Laterański, niosąc postrach i zniszczenie. Otoczyły Pałac i Bazylikę ze wszystkich stron, nie dając możliwości ucieczki nikomu. Ani patriarsze, ani najwyższym dostojnikom. Lufy strzelb były wymierzone w każde okno najważniejszej budowli, oddziały przejęły straż przy każdym zewnętrznym wyjściu. Za moment miano wydać kolejny rozkaz: ująć Patriarchę.

Obraz palącej się Rotrii można było zobaczyć już niejednokrotnie, jednak ten widok nie można porównać z żadnym z dotychczasowych. Ludzie spadali w głębiny rzek, uciekali, pozostawiając dorobek całego swojego życia. Kobiety próbowały ratować jeszcze swe dzieci, mężczyźni zaś dobywali broni i próbowali odpierać najeźdźcze ataki. Niektórzy głosili, iż oto na ich oczach kończy się świat, heretycy obwoływali się jedynymi patriarchami, głosząc, iż za moment niebo upadnie na ziemię. Inni zanosili modły, by uchronić Wieczne Miasto i ich samych od wielkiej tragedii. Nikt nie chciał zginąć z rąk niewiernych. Niebo przykryły czarne dymy z palących się budowli, a deszcz ustał.

Obrazek


Tymczasem w Pałacu trwała prawdziwa walka z czasem, wszyscy kardynałowie i biskupi w pocie czoła pakowali i wynosili najcenniejsze przedmioty, zaś ich najbliżsi współpracownicy przygotowywali już drogę ucieczki Jego Świątobliwości. W gabinecie ściągnięto wysoki na całą ścianę obraz, który zakrywał tajne przejście. Wąskimi, krętymi schodkami, schodzono na sam dół. W podziemiach, jeszcze niżej tajnego archiwum i skarbca banku, czekała już mała łódź i stroje, w które mieli się przebrać najwyżsi dostojnicy, wraz z Patriarchą, czyniąc tym samym z siebie tajemnicze, zakapturzone postaci. Najważniejsze dokumenty i przedmioty spakowano do kolejnej łodzi. Chwilę później byli już bezpieczni, płynąc tajnymi kanałami do głównej rzeki, przepływającej wzdłuż Rotrii.
W tym samym czasie patriarsza gwardia pod dowództwem Karola Medycejskiego osiągała pierwsze sukcesy. Skutecznie odpierali ataki niewiernych, spychając ich na Piazza Navona, zaś w konsekwencji, całkowicie wypędzając poza mury miasta. Niestety na tym nie zakończyła się walka. Barbarzyńcy postanowili oblegać Państwo Kościelne. Stawiali potężne, drewniane fortyfikacje i budowali ogromne katapulty.

Państwo Kościelne nie było w tym okresie bezpieczne. Patriarcha wraz z ocalałymi z pożogi duchownymi, udał się do Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Korzystając z gościnności Prymasa, centrum prawdziwej wiary przez pewien okres będzie znajdować się w Rzeczpospolitej. To na tych ziemiach patriarcha wraz z najwierniejszymi dowódcami przygotuje plan odbicia Wiecznego Miasta z rąk niewiernych i już wkrótce ruszy z kontrofensywą, by odbić Świętą Stolicę z rąk barbarzyńców i powrócić do swej dawnej siedziby.


Obwieszczenie
Stolicy Apostolskiej

Obrazek

Obrazek


Czcigodni Bracia i Siostry!


Jak już wiadomo, straciliśmy dostęp do forum Państwa Kościelnego Rotria. Serwer jest nieopłacony, a kody dostępu posiada zagubiony w realu ksiądz Fernando de Córdoba. Wraz z forum zginęły wszystkie dokumenty, opisy, pół roku historii III Rotrii. Pragniemy odszukać zaginionego mikronautę i odzyskać dostęp do naszego forum. Do tej pory, prosimy Jego Królewską Mość - przyszłego władcę Rzeczypospolitej - najwierniejszej Córy Kościoła, o udzielenie azylu Jego Świątobliwości Patriarsze Rotrii i rotryjskim duchownym w Pałacu Arcybiskupim w Gnieźnie. Tuszymy, że nasz sojusznik nie odwróci się w potrzebie. Jeżeli przez dłuższy czas nie uda się odzyskać dostępu do forum Państwa Kościelnego, będziemy musieli założyć nowe - i na nim ruszyć z odsieczą przeciwko barbarzyńcom.

Jednocześnie informujemy, że w związku z zaginięciem wszystkich aktów prawnych Państwa Kościelnego i Kościoła Rotryjskiego, w kwestiach przezeń regulowanych, obowiązuje obecnie prawo zwyczajowe.


Dano w Pałacu Arcybiskupim w Gnieźnie,
dnia IX VI AD MMXVI

(-) Severus cardinalis Castiglioni
Camerarius Sancta Sedes

/-/ x. Abp. Severino Castiglioni
Sylwetka

ObrazekAvatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 377
Dołączył(a): 03 kwi 2016, 19:02
Gadu-Gadu: 56075156
Wykształcenie: prawo

Re: Zniszczenie Państwa Kościelnego Rotria

Postprzez Hieronim Sieniawski » 09 cze 2016, 12:32

Bo w Rotrii nie może być przez chwilę zbyt normalnie...
/-/bp. Hieronim SieniawskiZmarły
 
Posty: 791
Dołączył(a): 26 sty 2016, 21:41
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1)

Re: Zniszczenie Państwa Kościelnego Rotria

Postprzez Severino Castiglioni » 09 cze 2016, 13:27

Mamy szansę na odzyskanie forum i półrocznej historii. Chcemy to wykorzystać. Powyższy post to też przyczynek do dalszej narracji, planowanej przez władze kościelne.
/-/ x. Abp. Severino Castiglioni
Sylwetka

ObrazekAvatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 377
Dołączył(a): 03 kwi 2016, 19:02
Gadu-Gadu: 56075156
Wykształcenie: prawo

Re: Zniszczenie Państwa Kościelnego Rotria

Postprzez Stanisław von Tauer » 09 cze 2016, 13:53

W imieniu całego Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie przyrzekam Patriarsze posiłki ze strony Zakonu, jeśli odsiecz zostanie zorganizowana.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


ObrazekAvatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Zniszczenie Państwa Kościelnego Rotria

Postprzez Mateusz von Wolfenstein » 09 cze 2016, 17:36

Mater misericordiae, Tu nos ab hoste protege.
(-) Mateusz von Wolfenstein OT
(spolszczone: Wolfensztajn)
Wielki Marszałek Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Burmistrz Miasta Królewskiego Gdańska

ObrazekAvatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 392
Dołączył(a): 15 kwi 2016, 16:10
Lokalizacja: Danzig (Gdańsk)

Re: Zniszczenie Państwa Kościelnego Rotria

Postprzez Maurycy Orański » 09 cze 2016, 18:03

A po polsku Bracie Mateuszu? Z moją łaciną bardzo licho. Co do posiłków od Wielkiego Mistrza to byłaby to moja pierwsza wojna więc czekam z niecierpliwością aby rzezać wrogów Wiary Świętej.
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
podskarbi wielki
wiceadmirał królewskiej floty koronnej
Eques Regiae Maiestatis

ObrazekAvatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3177
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 19
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Podskarbi Wielki
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Zniszczenie Państwa Kościelnego Rotria

Postprzez Maksymilian Branicki-Lubomirski » 09 cze 2016, 19:22

Mateusz von Wolfenstein napisał(a):Mater misericordiae, Tu nos ab hoste protege.

Matko miłosierdzia, Ty nas od wroga strzeż.
Maksymilian Branicki-Lubomirski
herbu Gryf
Stolnik Kaliski
Pan na Grodnie i Białymstoku

Obrazek

Amor patriae nostra lex.Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 437
Dołączył(a): 08 lis 2015, 19:19
Lokalizacja: Grodno
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Zniszczenie Państwa Kościelnego Rotria

Postprzez Maksymilian Branicki-Lubomirski » 09 cze 2016, 19:22

Nie tylko Zakon, ale i cała Rzplita gotowa jest pomóc jak się da. Wasza Ekscelencjo czy jest jakiś sposób by lud wierny mógł pomóc Kościołowi?
Maksymilian Branicki-Lubomirski
herbu Gryf
Stolnik Kaliski
Pan na Grodnie i Białymstoku

Obrazek

Amor patriae nostra lex.Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 437
Dołączył(a): 08 lis 2015, 19:19
Lokalizacja: Grodno
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Zniszczenie Państwa Kościelnego Rotria

Postprzez Borys von Targersdorf » 09 cze 2016, 19:34

no to sobie przyszły Król Jego Mość garba nabawił .
Targersdorf Borisz baró
palatinus regni HungarieGość zagraniczny
 
Posty: 623
Dołączył(a): 10 mar 2016, 00:34
Lokalizacja: Alba Regia Regnum Hungariae
Medale: 5
Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Wojska (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: najemnik

Re: Zniszczenie Państwa Kościelnego Rotria

Postprzez Severino Castiglioni » 09 cze 2016, 19:34

Odnaleźć księdza Fernando de Córdoba, a później wziąć udział w wojnie przeciwko barbarzyńcom.
/-/ x. Abp. Severino Castiglioni
Sylwetka

ObrazekAvatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 377
Dołączył(a): 03 kwi 2016, 19:02
Gadu-Gadu: 56075156
Wykształcenie: prawo

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Inne Kraje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości