Witajcie Bracia Litwini!

Великое князство Литовъское, Didžioji Kunigaikštystė Lietuvos - zobacz wielkie litewskie puszcze oraz ukrtye w nich piękne miasta - zostań Litwinem

Witajcie Bracia Litwini!

Postprzez Wincenty Stefański » 07 gru 2014, 20:01

Obrazek


Wasza Królewska Mość,
Wasza Książeca Mość,
Czcigodni Bracia i Siostry w Chrystusie Panu!



Dzisiejszego dnia Jego Świątobliwość Patriarcha Klemens III mianował mnie nowym biskupem ordynariuszem diecezji wileńskiej. To dla mnie wielki zaszczyt zostać Waszym pasterzem. Wiem, że długo Wielkie Księstwo Litewskie nie miało swojego biskupa. Zamierzam nadrobić stracony czas i odrodzić w pełni struktury Kościoła Rotryjskiego na tych ziemiach. Proszę Was o modlitwę za mnie i wsparcie. Dziś rozpoczynamy drogę Pasterz - Lud. Mam nadzieję, że przyniesie ona liczne owoce. Nie znam dobrze Rzeczypospolitej, ani Wielkiego Księstwa. Proszę Was zatem, abyście byli moimi przewodnikami i pomogli się tutaj odnaleźć.


Wincenty Stefański
Biskup Wileński

Obrazek
bp prof. zw. dr net. Jan Chrzciciel della Popoly

Prymas Trizondalu
Rektor Uniwersytetu Rotryjskiego i Królewskiej Akademii Skarlandu

Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 23
Dołączył(a): 01 wrz 2014, 22:51
Gadu-Gadu: 50728758
Wykształcenie: Biskup

Re: Witajcie Bracia Litwini!

Postprzez Marek Wiktorowicz » 07 gru 2014, 23:11

Obrazek
Wasza Ekscelencjo!


Nasze gniazdo rodowe w Rzeczypospolitej leży na Litwie, toteż nad Naszymi kmieciami sprawować będzie Ekscelencja pasterską pieczę. Ufamy, że podoła Ekscelencja powierzonym Wam zadaniom i z miłością i troską czuwać będzie nad zbawieniem dusz nam we Litwie podległych.

Z serca ślemy życzenia wszelkiej pomyślności.

Dano i pieczęcią opatrzono w Warszawie dnia VII grudnia A. D. MMXIV


/-/Marek Paweł I

Obrazek
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Wielkie Księstwo Litewskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości