Witam!

Tutaj możesz się przedstawić :)

Witam!

Postprzez Ronon Dex » 14 lis 2020, 23:57

Witam Wszystkich!

Po "małych" perturbacjach z aktywacją mojego konta, przybywam do Waszego Kraju w celach turystyczno-krajoznawczych.

Jestem obywatelem Republiki Bialeńskiej (choć również Palatynatu Leocji), gdzie "od początku" jestem Dowódca Sił Zbrojnych (w Palatynacie Leocji - Dowódcą Gwardii Palatynatu Leocji), a od czasu do czasu pełnię funkcje polityczne - obecnie wiceprezydenta.

Zainteresowania mikronacyjne to głównie "militaryzm mikronacyjny", a więc zapewne zacznę od przeglądu Waszych Sił Zbrojnych... może z czasem podziałam i tutaj, bo podoba mi się odskocznia od nowoczesności jaką reprezentują SIły Zbrojne Republiki Bialeńskiej, czasem dobrze cofnąć się w czasie. Pewne realowe zainteresowania militarne obejmują przełom XVIII i XIX wieku, tak więc pewnie bym się i tutaj wpasował... bo realowo oprócz strzelectwa dynamicznego, współczesnego param się też bronią odprzodową.

Podoba mi się u Was system "wojsk prywatnych"... jest pewnym odpowiednikiem gwardii lennych w Republice Bialeńskiej - tyle, że tam to raczej współczesność, cofnięta technicznie o ok. 20 lat... również jako rezerwa Sił Zbrojnych. Nie ukrywam, że trochę pociąga mnie okres, którym się tutaj paracie.

Rozejrzę się na spokojnie i przemyślę... może i tutaj znajdę coś dla siebie.
Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 02 lut 2020, 17:49
Stopień: Pocztowy

Re: Witam!

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 15 lis 2020, 00:10

Witam Waszą Ekscelencję serdecznie! :)
Spodziewałem się krótkiej wiadomości, dotyczącej wizyty raczej dyplomatycznej. Jestem mile zaskoczony, że Wielmożny Pan przybył tu z zainteresowania naszą wojskowością, a może i pośrednio życiem. Zatem zapraszam do rozejrzenia się. Przy okazji chciałbym poinformować, że dział wojskowy jest widoczny zasadniczo wyłącznie dla należących do naszych wojsk.

Jeszcze raz witam i zapraszam do zwiedzania. :)
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Witam!

Postprzez Ronon Dex » 15 lis 2020, 00:34

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):Przy okazji chciałbym poinformować, że dział wojskowy jest widoczny zasadniczo wyłącznie dla należących do naszych wojsk.

W sumie szkoda... bo nie jestem zwolennikiem "tajności" w mikronacjach, nie widzę powodu utajniania działów wojskowych, w sumie nie ma to zastosowania praktycznego (wojen i tak prowadzić się nie da), a trochę utrudnia kontakty wzajemne.
Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 02 lut 2020, 17:49
Stopień: Pocztowy

Re: Witam!

Postprzez Daniel von Tauer-Krak » 15 lis 2020, 00:43

Witamy!
STEFAN II DANIEL

Obrazek



Avatar użytkownika
Szlachcic
Szlachcic
 
Posty: 582
Dołączył(a): 21 kwi 2015, 16:06
Medale: 2
Medal Wojska (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Namiestnik
Skype: Daniel Niemo

Re: Witam!

Postprzez Miguel de Catalan » 15 lis 2020, 00:49

Ronon Dex napisał(a):
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):Przy okazji chciałbym poinformować, że dział wojskowy jest widoczny zasadniczo wyłącznie dla należących do naszych wojsk.

W sumie szkoda... bo nie jestem zwolennikiem "tajności" w mikronacjach, nie widzę powodu utajniania działów wojskowych, w sumie nie ma to zastosowania praktycznego (wojen i tak prowadzić się nie da), a trochę utrudnia kontakty wzajemne.

Serdecznie witam Pana w naszym RON.

Pozwolę się nie zgodzić, gdyż było kilka wojen, konfliktów, sporów międzynarodowych w Mikroświecie.
Takie utajnianie tworzy pewną tajemnicę i uczucie bezpieczeństwa, i niepewności. Jednak jeśli zechciałby pan podziałać i zostać mieszczaninem to po przystąpieniu do wojsk, będzie miał Pan dostęp do działu wojskowego. :D ;)
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Witam!

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 15 lis 2020, 01:27

W zasadzie, też nie mam pewności co do tej tajności. Widok tych rzeczy mógłby przyciągnąć potencjalnie jakieś osoby.
Ale nie wiem.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Witam!

Postprzez Ronon Dex » 15 lis 2020, 09:40

Michał Jerzy Potocki napisał(a):Pozwolę się nie zgodzić, gdyż było kilka wojen, konfliktów, sporów międzynarodowych w Mikroświecie.

Można oczywiście przeprowadzić wojnę... tylko aby to miało sens, to całą narracja takiego konfliktu musiałaby być przeprowadzona przez osoby szanujące się wzajemnie i na pewnych regułach. Inaczej to taka przepychanka, w sumie bez większego sensu, bo każdy napisze co mu się podoba, a druga strona może to "olać".

Inna sprawa, że taki brak widoczności powoduje, że nie do końca jest potem jasne czy dana strona rzeczywiście rozwijała armię czy sobie nagle wymyśliła, że ma "milion... czegoś tam". W przypadku Republiki Bialeńskiej, z której przybywam armia jest rozwijana od 7 lat, podlegała przemianom od stanu początkowego, który był ustalony na niskim poziomie do stanu obecnego czyli dużej i nowoczesnej armii... ale był to długotrwały proces, który jest opisany (pierwotnie był tylko na forum, obecnie po zmianach forum większość jest umieszczone na stronie głównej - bo do starych for dostępu już nie ma). Trudno więc w razie czego o zarzut, że coś zostało "wyciągnięte z kapelusza".

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):W zasadzie, też nie mam pewności co do tej tajności. Widok tych rzeczy mógłby przyciągnąć potencjalnie jakieś osoby.
Ale nie wiem.

Zabawa w mikronacje polega w dużej mierze na forumowej dyskusji, a trudno się włączyć w coś czego się nie widzi.

Michał Jerzy Potocki napisał(a):Takie utajnianie tworzy pewną tajemnicę i uczucie bezpieczeństwa, i niepewności. Jednak jeśli zechciałby pan podziałać i zostać mieszczaninem to po przystąpieniu do wojsk, będzie miał Pan dostęp do działu wojskowego. :D ;)

No tak... tylko to będzie na zasadzie: zostaję obywatelem, wstępuję do armii, otrzymuję dostęp do działu... oglądam sobie, stwierdzam, że formuła mi nie odpowiada i co? Zrzekam się obywatelstwa i odchodzę? Niezbyt przyjemna sytuacja... dla obu stron chyba.

No, ale to Wasz wybór, ja tylko wypowiedziałem swoje zdanie. A nad kwestią przystąpienia faktycznie pomyślę.
Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 02 lut 2020, 17:49
Stopień: Pocztowy

Re: Witam!

Postprzez Wilhelm Orański » 15 lis 2020, 10:40

Witam :) Cieszę się, że udało się w końcu aktywować konto. W Rzplitej wielu jest pasjonatów okresu, który interesuje również Pana, dlatego tym bardziej zapraszam do zamieszkania i nie tylko wymiany wiedzy i doświadczenia, lecz i wypróbowania swego ramienia w praktyce. Rzeczpospolita gościnnością stoi, więc na pewno szybko się Pan u nas odnajdzie.
Wilhelm Jan Orański
wojski pomorski
pan na San Alberto
komodor Marynarki Wojennej


Obrazek



Avatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 17 lip 2015, 15:17
Lokalizacja: San Alberto
Medale: 11
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Podkanclerzy
Stopień: Komodor
Gadu-Gadu: 53381222

Re: Witam!

Postprzez Taddeo von Hippogriff-Piccolomini » 15 lis 2020, 12:39

Witam Pana!
(~) Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Pan na Żywcu



Miecznik
Miecznik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 05 lip 2019, 21:28
Medale: 2
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 68034442
Wykształcenie: magister net

Re: Witam!

Postprzez Ronon Dex » 15 lis 2020, 19:27

Takie jeszcze jedno pytanie... zanim ostatecznie decyzję podejmę o wnioskowaniu o obywatelstwo: Czy u Was można się również pobawić w XVIII-wieczną "marynarkę wojenną" oraz czy działalność rusznikarską z zakresu broni skałkowej da się "uprawiać"?
Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 02 lut 2020, 17:49
Stopień: Pocztowy

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Przedstaw się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron