Guten Tag

Tutaj możesz się przedstawić :)

Re: Guten Tag

Postprzez Reinhard Donner von Klarenhimmel » 28 paź 2017, 07:30

Książę Auguście Medycejski, dziękuję za przedstawienie konkretnych informacji dotyczących prawa obowiązującego w Rzeczpospolitej odnośnie uznawania granic. IV Rzesza ma oczywiście zamiar te prawa respektować. Już przekazuję owe przepisy swoim zwierzchnikom.

Książę Sebastianie von Tauer, pragnę przypomnieć JKM, że to nie symbole zabijają tylko ludzie. Oczywiście koncept stylistyczny IV Rzeszy jest kontrowersyjny, ale póki w IV Rzeszy nie głosi się haseł faszystowskich, nie ma powodu, aby IV Rzeszę dyskredytować.

Co do faktu, że się kojarzy. W godle Rzeczpospolitej znajduje się rycerz na koniu z podniesionym do góry mieczem. Chyba nie w celu pokrojenia chleba?



Gość zagraniczny
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 paź 2017, 17:30
Lokalizacja: Hamburg

Re: Guten Tag

Postprzez Stanisław von Tauer » 28 paź 2017, 08:05

Jaśnie Oświeceni Książęta, prosiłbym o wstrzymanie się z tak dużą krytyką. Nie podcinajmy nowym mikronacjom skrzydeł, bo właśnie z braku akceptacji i życzliwości nowe kraje mikroświata upadają. Ja sam fascynuje się III Rzeszą. Bo nie sposób nie fascynować się jednym z największych mocarstw wszech czasów! Ale nie czuję się przy tym nazistą. Nienawidzę hitlerowców za szkody wyrządzone naszemu krajowi i obrzydzenie tylu symboli, które przed II Wojną miały pozytywne znaczenie np. swastyka, a teraz kojarzone są właśnie z nazizmem. Panowie, jeśli żadne hasła faszystowskie nie będą głoszone na forum IV Rzeszy to po upłynięciu owych sześciu miesięcy proponował bym nawiązać stosunki dyplomatyczne z tymże państwem.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Guten Tag

Postprzez August Medycejski » 28 paź 2017, 08:37

Nie chodzi tutaj o brak życzliwości, tylko o konotację. Jeśli ktoś ustawia sobie w awatarze zdjęcie nazisty, nie świadczy to o niczym dobrym.

W ogóle zauważyłem, to taka refleksja na boku, że moje pokolenie (moi równolatkowie), o ile można tutaj mówić o dużych różnicach, ma zupełnie inny stosunek do np. nazizmu. Dla mnie jest nie do pomyślenia używanie w przestrzeni publicznej jakichkolwiek symboli nawiązujących do III Rzeszy, a już na pewno przenoszenie III Rzeszy w jakiejkolwiek formie do mikroświata, czyli zabawy, świadczy o braku szacunku dla ofiar tego systemu.

Ale pożyjemy, zobaczymy.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Guten Tag

Postprzez Hubert Szablarczyk - Hrychowicz » 28 paź 2017, 12:40

Zali swastyka w godle IV Rzeszy widnieje? Zali żydów mordy się tam odbywają? Zali łapanek i rozstrzelań tam nadmiar? Ja sam w Rzeszy potencjał upatruję, wszak sama III Rzesza państwem złym by nie była, gdyby inni ludzie nią rządzili. Przypomnieć pragnę tylko, iż sama Rzeczpospolita ma symulować państwo, w którym sejmy na potęgę zrywane były a, szlachta w większości skorsza do prywaty była niż działań pro publico bono. Z tejż samej szlachty wywodzili się znawcy, którzy to dowodzili, iż Adam i Ewa po polsku mówili, a Niebo na wzór Rzeczypospolitej jest stworzone. Mieszkańcy zaś państwa owego na awanturników i raptusów w krajach postronnych uchodzili. Jednakże nasza Rzeczpospolita wad tych się wystrzega, co na dobre wyszło. Takąż również mikronacyją IV Rzesza być się wydaje.
Coby do wyjęcia szabli nie dopuścić, zawołuję dodatkowo: Pax! Pax! Pax!
Obrazek
(-) kadm. Hubert Mikołajowic Szablarczyk - Hrychowicz herbu Godziemba,
miecznik wołyński,
gubernator Santa Maria,
pan na Łucku.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 667
Dołączył(a): 09 maja 2017, 18:17
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Kontradmirał

Re: Guten Tag

Postprzez Borys von Targersdorf » 28 paź 2017, 13:44

Jedno jest pewne,że sukces marketingowy IV Rzesza osiągnęła bardzo dobry. :twisted:
Targersdorf Borisz baró
palatinus regni Hungarie



Gość zagraniczny
 
Posty: 624
Dołączył(a): 10 mar 2016, 00:34
Lokalizacja: Alba Regia Regnum Hungariae
Medale: 5
Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Wojska (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: najemnik

Re: Guten Tag

Postprzez Reinhard Donner von Klarenhimmel » 28 paź 2017, 16:12

Wracając do tematu umiejscowienia na mapie. Czy po spełnieniu tych trzech warunków, uznanie przez Rzeczpospolitą nowego państwa na ziemiach niczyich jest już "pewne", czy trzeba spełnić dodatkowe warunki, będące na zasadzie uznaniowości?



Gość zagraniczny
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 paź 2017, 17:30
Lokalizacja: Hamburg

Re: Guten Tag

Postprzez August Medycejski » 28 paź 2017, 16:17

Wtedy rząd Rzeszy będzie mógł ubiegać się o uznanie państwowości przez Rzeczpospolitą. Jeśli Sejm wyrazi zgodę, zawrzemy traktat i oficjalnie Warszawa uzna lokację Rzeszy.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Guten Tag

Postprzez Sebastian von Tauer » 29 paź 2017, 00:11

Wasza ekscelencjo, panowie!

Doprawdy nie wiem, co powiedzieć. Symbole państwowe jawnie nawiązują do III Rzeszy, nawet, jeśli swastykę zastępuje krzyż - panie Hubercie, czy runy SS to za mało w pana uznaniu? Sam jestem rekonstruktorem, w kolekcji mam kilka mundurów, w tym dywizji Waffen-SS "Prinz Eugen". Ładny? Owszem. Co nie zmienia faktu, że bawić się w nim na bal bym nie poszedł. Jasne, III Rzesza jest częścią historii i należy o niej pamiętać. Jednak tego typu inicjatywy w mojej opinii zamazują prawdziwy obraz Niemiec z tego okresu historii, próbując udowodnić, że naziści to nie tacy źli ludzie. Czym innym jest wszakże podtrzymywanie pamięci o tamtych czasach, czym innym zabawa w odtwarzanie ustroju nazistowskiego, czy wzorowanego na nim. Samo zaś przyrównywanie herbu Litwy do godła III Rzeszy to zupełne nieporozumienie! Wszakże nie mówię, że orzeł wygląda groźnie, jakby chciał kogoś zabić, a że adler kojarzy się jednoznacznie z państwem dokonującym masowych egzekucji. To chyba jednak różnica.

Panie Hubercie - nie kłócimy się przecież, a dyskutujemy. Nie ukrócajmy dyskusji, bo po to są mikronacje, by dyskutować, w tym na kontrowersyjne tematy.

Edit:
Panowie, poza tym, jak można nie poczuć się zdegustowanym takimi słowami pod naszym adresem na forum Rzeszy:
A tak w ogóle, to te 6 miesięcy to jakiś okres, który trzeba czekać? Aż tak bardzo spóźnia im się okres? Ewidentnie ktoś ich zapłodnił. Stawiam na Dreamlanda albo Sarmację, z czego Dreamland miałby czym.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Guten Tag

Postprzez August Medycejski » 29 paź 2017, 08:09

Sebastian von Tauer napisał(a):Doprawdy nie wiem, co powiedzieć. Symbole państwowe jawnie nawiązują do III Rzeszy, nawet, jeśli swastykę zastępuje krzyż - panie Hubercie, czy runy SS to za mało w pana uznaniu? Sam jestem rekonstruktorem, w kolekcji mam kilka mundurów, w tym dywizji Waffen-SS "Prinz Eugen". Ładny? Owszem. Co nie zmienia faktu, że bawić się w nim na bal bym nie poszedł. Jasne, III Rzesza jest częścią historii i należy o niej pamiętać. Jednak tego typu inicjatywy w mojej opinii zamazują prawdziwy obraz Niemiec z tego okresu historii, próbując udowodnić, że naziści to nie tacy źli ludzie. Czym innym jest wszakże podtrzymywanie pamięci o tamtych czasach, czym innym zabawa w odtwarzanie ustroju nazistowskiego, czy wzorowanego na nim. Samo zaś przyrównywanie herbu Litwy do godła III Rzeszy to zupełne nieporozumienie! Wszakże nie mówię, że orzeł wygląda groźnie, jakby chciał kogoś zabić, a że adler kojarzy się jednoznacznie z państwem dokonującym masowych egzekucji. To chyba jednak różnica.


O właśnie o to i mnie chodziło. Osobiście nie przekreślam IV Rzeszy, która jeśli spełni warunki lokacji, nie będzie można jej odmówić. Niemniej konotacje wciąż są jednoznaczne i bynajmniej nie pozytywne.

Panowie, poza tym, jak można nie poczuć się zdegustowanym takimi słowami pod naszym adresem na forum Rzeszy:
A tak w ogóle, to te 6 miesięcy to jakiś okres, który trzeba czekać? Aż tak bardzo spóźnia im się okres? Ewidentnie ktoś ich zapłodnił. Stawiam na Dreamlanda albo Sarmację, z czego Dreamland miałby czym.


Nie wiem, czyje są to słowa, ale nie można zabraniać obywatelom obcego państwa wyrażania swojej opinii, nawet jeśli godzi w Rzecząpospolitą. Byłoby gorzej, gdyby te słowa wyszły spod klawiatury wysokiego urzędnika państwowego. :/
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Guten Tag

Postprzez Borys von Targersdorf » 29 paź 2017, 08:34

Byłoby gorzej, gdyby te słowa wyszły spod klawiatury wysokiego urzędnika państwowego. :/

A przypadkiem autorem/autorką tych słów nie jest Minister Propagandy?
Targersdorf Borisz baró
palatinus regni Hungarie



Gość zagraniczny
 
Posty: 624
Dołączył(a): 10 mar 2016, 00:34
Lokalizacja: Alba Regia Regnum Hungariae
Medale: 5
Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Wojska (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: najemnik

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Przedstaw się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości