Debata o reformach Celestyna I

Sobór Gnieźnieński I

Re: Debata o reformach Celestyna I

Postprzez Pius IV » 28 lip 2011, 15:20

Niektórzy mieli Bracie, oj mieli :) .
Widzę, że w Rotrii nie brak osób, którym leży na sercu powrót do dawnych tradycji renesansowego Kościoła.
Jak na chwilę obecną, jako Głowa Katolickiego Kościoła Powszechnego, oficjalnie - wraz z moimi biskupami i kardynałami - udzielamy pełnej aprobaty i poparcia słowom Brata Orsini i Roncalli.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Debata o reformach Celestyna I

Postprzez Pius IV » 29 lip 2011, 00:00

Czcigodni Bracia,
jako, że Sobór ma przed sobą bardzo wiele prac jeszcze, zaś w wielu kwestiach - jak na razie - zgodziliśmy się, to sądzę, że nie warto drążyć dalej tematu meritum, czyli reform Celestyna I. W związku z czym zamykam "Debatę o reformach Celestyna I" i proszę Czcigodnych Braci o wzięcie udziału w głosowaniu, które ma na celu podjęcie soborowej decyzji o potępieniu lub uznaniu reform.

Każdy ma prawo do jednego głosu. Głos oddajemy za pomocą formuły soborowej:

"Ja, [imię i nazwisko członka Soboru], biorąc udział w "Debacie o reformach Celestyna I", mając na uwadze dobro Kościoła w mikroświecie i będąc świadomym swojej decyzji, ogłaszam wszem i wobec, że reformy przeprowadzone przez Jego Świętobliwość Celestyna I uznaję za dobre/złe i nie potępiam/potępiam ich/je. Amen"

Przypominam również, że obecni podczas Soboru Patriarchowie - zgodnie z prawem zwyczajowym - mają możliwość zmiany zapisu formuły z "Ja" na "My".

Dla przykładu, oddam głos jako pierwszy.

"My, Sykstus I, biorąc udział w "Debacie o reformach Celestyna I", mając na uwadze dobro Kościoła w mikroświecie i będąc świadomym swojej decyzji, ogłaszam wszem i wobec, że reformy przeprowadzone przez Jego Świętobliwość Celestyna I uznaję za złe i potępiam je. Amen"


Po oddaniu głosów przez Braci, zostanie spisany odpowiedni dokument ogłaszający wynik głosowania. Kiedy ogłoszony zostanie wynik, przejdziemy do drugiej części soborowej debaty :) .

Szczęść Boże!
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Debata o reformach Celestyna I

Postprzez ks. Otto Kent » 29 lip 2011, 08:04

"Ja, Otto Kent, biorąc udział w "Debacie o reformach Celestyna I", mając na uwadze dobro Kościoła w mikroświecie i będąc świadomym swojej decyzji, ogłaszam wszem i wobec, że reformy przeprowadzone przez Jego Świętobliwość Celestyna I uznaję za złe i potępiam je. Amen"



 

Re: Debata o reformach Celestyna I

Postprzez Cesare Donato Orsini » 29 lip 2011, 11:53

Ja, Cesare Donato Orsini, biorąc udział w "Debacie o reformach Celestyna I", mając na uwadze dobro Kościoła w mikroświecie i będąc świadomym swojej decyzji, ogłaszam wszem i wobec, że reformy przeprowadzone przez Jego Świętobliwość Celestyna I uznaję za złe i potępiam je. Amen
x. Abp. Cesare Donato Orsini

Obrazek

GG: 34683208



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 30
Dołączył(a): 25 lip 2011, 21:53

Re: Debata o reformach Celestyna I

Postprzez Adriano Vittorino » 29 lip 2011, 14:05

Ja, Adriano Bartolomeo Boccasini, biorąc udział w "Debacie o reformach Celestyna I", mając na uwadze dobro Kościoła w mikroświecie i będąc świadomym swojej decyzji, ogłaszam wszem i wobec, że reformy przeprowadzone przez Jego Świętobliwość Celestyna I uznaję za złe i potępiam je. Amen
Adriano Vittorino Zep
Książę Urbino
Stolnik kaliski
Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 648
Dołączył(a): 27 lip 2011, 08:23
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 37354723
Wykształcenie: dr net.

Re: Debata o reformach Celestyna I

Postprzez Vittorio Paolino » 29 lip 2011, 22:25

Ja, brat Vktorjos Paulosigos apo Zep, biorąc udział w "Debacie o reformach Celestyna I", mając na uwadze dobro Kościoła w mikroświecie i będąc świadomym swojej decyzji, ogłaszam wszem i wobec, że reformy przeprowadzone przez Jego Świątobliwość Celestyna I uznaję za złe i potępiam je.

Muszę jednak odpowiedzieć Braciom Ferdynandowi i Angelowi.

Angelo Giuseppe Roncalli napisał(a):Takie zachowanie pozwoli nam uchronić się przed oskarżeniami, że uzurpujemy sobie prawa realnego Kościoła. I w tym wypadku możemy pozostać nawet przy tytułach kościelnych.


Sykstus I napisał(a):Sądzę również, że takowe straszne poglądy reprezentuje tylko Brat, w związku z czym - moim zdaniem - nie znajdą one tutaj poparcia.


Otóż nie jestem sam w swoich poglądach. Bracia powołują się na zaprzyjaźnionych księży. Ja powołuję się na Konferencję Episkopatu Polski, która, jak wszyscy wiemy, reprezentuje opinię wszystkich biskupów polkich, a nie poszczególnych księży.

Szanowny Panie,
w imieniu Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, w odpowiedzi na Pana pismo w sprawie "Państwa Kościelnego Rotria" pragnę stwierdzić, że organizacja ta nie jest w sensie prawa kanonicznego ani organizacją kościelną ani katolicką, bo nie została powołana ani zatwierdzona przez kompetentną władzę kościelną. W związku z tym trzeba stwierdzić, że nieprawnie używa nazewnictwa, które może być mylnie kojarzone z Kościołem.
Z poważaniem
ks. Janusz Majda, Biuro SKEP


Wynika z tego jednoznacznie - tytułów kościelnyć używać niemożemy!
Obrazek
Jego Książęca Mość
Vittorio Paolino,
książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 86
Dołączył(a): 21 lip 2011, 19:52
Lokalizacja: Urbino
Gadu-Gadu: 1857483
Skype: wiktor.ezlakowski
Wykształcenie: doktor

Re: Debata o reformach Celestyna I

Postprzez Pius IV » 29 lip 2011, 22:47

Mam wątpliwości - i to znaczne.
W imieniu KEP wypowiedział się ksiądz - nie biskup, to po pierwsze.
Po drugie - wątła autentyczność.
Po trzecie - tym samym KEP musiałoby pozwać do Sądu kilkuset wykonawców gier RPG ;) .

Proszę o kontynuowanie meritum, albowiem debata została zamknięta ;) .
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Debata o reformach Celestyna I

Postprzez Vittorio Paolino » 29 lip 2011, 23:44

Drogi Bracie!

Czyżby uważał mnie Brat za oszusta? W całej swojej karierze, zarówno w Rotrii jak i w Mikroświecie, nie dałem ani jednego powodu, żeby moją prawdomówność podawać w stan zapytania. Bardzo mnie Brat zasmucił, a nawet zranił, tymi słowami. Ale jeśli tak bardzo pragnie Brat dowodu, to przedstawiam go poniżej - print screen mojej poczty. Proszę spojrzeć na adres e-mail nadawcy; dokładnie taki sam jak ten prezentowany na stronie Konferencji Episkopatu Polski.

http://img820.imageshack.us/img820/2006/konfq.png

Co do księdza Majady, jest on pracownikiem KEP, współpracuje z biskupami, tak więc jest mu znane stanowisko Konferencji co do takich rzeczy. Nie myśli Brat chyba, że na e-maile będzie odpowiadał sam Przewodniczący KEP abp Michalik. To, że list podpisał ksiądz, nie znaczy, że nie jest to stanowsiko biskupów.

Co do gier RPG, nie do mnie proszę kierować pytanie czemu nie pozywa, tylko do Konferencji. Ja pisałem do Nich ws. Rotrii i na ten temat otrzymałem odpowiedź, nie ws. gier RPG.

Debata nie może został zamknięta, jeśli sprawy nie zostały wyjaśnione. Tak więc albo debatę kontynuujmy, albo załóżmy inny temat.
Obrazek
Jego Książęca Mość
Vittorio Paolino,
książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 86
Dołączył(a): 21 lip 2011, 19:52
Lokalizacja: Urbino
Gadu-Gadu: 1857483
Skype: wiktor.ezlakowski
Wykształcenie: doktor

Re: Debata o reformach Celestyna I

Postprzez Pius IV » 30 lip 2011, 00:34

Bracie - za nic w świecie nie chciałem podważyć prawdomówności Brata. Nie oszukujmy się - nie znamy się od dziś, więc nawet nie mam powodu, by to robić. Jeśli źle zabrzmiało - przepraszam...


Co zaś samej tyczy się dysputy.
Miała ona jedynie za zadanie uznać lub potępić reformy soborowe Celestyna I.
Dyskusja odnośnie roli Kościoła w internecie zostanie wszczęta w nowym temacie po zakończeniu głosowania, zgodnie z rytuałem przedstawionym przez Brata Mancini :) .

Należy tylko zakończyć głosowanie, w związku z czym, ogłaszam, co następuje:

Wasze Świętobliwości,
Wasze Eminencje,
Czcigodni Bracia!


Z upoważnienia Jego Eminencji Kamerlinga Pietro Mancini zamykamy niniejszym głosowanie na temat "Debaty o reformach Celestyna I".
W głosowaniu udział wzięło 5 Członków Debaty Soborowej z 8 uprawnionych. Głosów nie oddali: Jego Świętobliwość Paweł I, Brat Roncalli oraz Brat Mancini, który zgłosił, że będzie nieobecny i wyjeżdża.

W związku z czym nie pozostaje nic innego, jak przedstawić dokument soborowy nr 1:

Dokument Soborowy nr 1
ws. reform Celestyna I.


My, zgromadzeni członkowie Soboru Gnieźnieńskiego I, mając na uwadze wzgląd i temat debaty nr 1, postanowiliśmy potępić reformy przeprowadzone przez Jego Świętobliwość Celestyna I w trakcie trwania jego pontyfikatu. Uważamy je za złe i niezgodne z hierarchicznie przyjętym rytem Kościoła. Wola nasza niechaj będzie jasna, oczywista i dla wszystkich zrozumiała. Amen.


Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia i uchwalenia pierwszego dokumentu :) .
Zapraszam Braci do kolejnej debaty, którą lada chwila otworzę :) .

Szczęść Boże!
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Sobór Gnieźnieński I

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość