Wniosek o nobilitację

Miejsce składania wniosków do Jego Wysokości

Wniosek o nobilitację

Postprzez Karol von Tauer - Sienicki » 21 sie 2018, 11:50

Imię:Karol
Nazwisko:Sienicki

Wasza Królewska Mość!


Z racji skończonego czasu oczekiwania, 6 miesięcy składam wniosek o nadanie mi szlachectwa. Liczę, że WKM przychylnie zwróci się ku temu i pozwoli dostąpić mi zaszczytu jakim jest bycie szlachcicem. Wyrażam też chęć dołączenia do rodu Hrychowiczów, a nazwisko chciałbym mieć w takiej formie:
Karol Hrychowicz-Sienicki, oczywiście jeżeli by
dana była zgoda na adopcję od Szanownego Pana Henryka
Dziękuję.

(-)Karol Sienicki
Karol von Tauer-Sienicki herbu jelito odmienne

Członek Zakonu Krzyżackiego
Namiestnik w wojsku Rzeczpospolitej
Miecznik rawski


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 534
Dołączył(a): 22 lut 2018, 19:33
Lokalizacja: Konstantynopol
Medale: 4
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Stopień: Namiestnik
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Wniosek o nobilitację

Postprzez Stanisław von Tauer » 21 sie 2018, 13:38

Zamiast pchać się na siłę do losowego rodu radzimy Panu rozejrzenie się po Rzplitej jeszcze przez jakiś czas. Nobilitacja wszak nie oznacza dołączenia do któregoś z rodu szlacheckich. To nie to samo. Nie wiemy, w jakim stopniu zna Pan jegomościa Henryka, ale Naszym zdaniem powinien waszmość zostawić sobie jeszcze trochę czasa na decyzję. Na Boga! W jakąś randkę w ciemno panowie się tu bawią? Powinien Pan się uczyć na błędach poprzedników - jeden dołącza do rodu, a później go opuszcza, bo inny ród bardziej mu pasuje, drugi prosi o usynowienie osobę, której prawie nie zna, a później okazuje się, że osoba ta psuje relacje Rzeczypospolitej z innymi państwami. Trzeci... No cóż, pan Henryk, o ile zasłużonym jest obywatelem i prawym, to zawsze może się okazać, że w innym rodzie będzie Panu lepiej. Pragnę także przypomnieć, że dwukrotnie przed nobilitacją wyrażał waszmość na PW chęć dołączenia do rodu von Tauer. A My się zgodziliśmy. Czy pan postradał zmysły? Płochość to raczej cecha młodych dziewcząt.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Wniosek o nobilitację

Postprzez Stanisław von Tauer » 21 sie 2018, 14:07

To już się śmieszne robi...

August V napisał(a):Wysłane 24 czerwca
Witam pana!

Jak pewnie pan wie, w mikroświecie - a co za tym idzie, również w Rzeczypospolitej - wszyscy wokół rody zakładają, do istniejących się przyłączają, bądź przysposabiają do swych rodzin nowych członków, czyniąc z ich w ten sposób pełnoprawnych rodowców i prawnych synów lub córek, a także spadkobierców.

Obserwuję pana od pewnego czasu, i widzę pana dużą aktywność i wkład w rozwój mej ojczyzny. Ponadto dostrzegam w waszmości duży potencjał. Mam więc pytanie: czy nie zechciałby pan dołączyć do mojej rodziny - von Tauerów - jako jeden z jej rodowców i mój syn? [...]

W przypadku, gdy zgodzisz się na usynowienie, poobserwuję Ciebie jeszcze przez pewnie czas - najpewniej do końca lipca - i jeśli wtedy będziesz nadal tak samo aktywny i zaangażowany, w co głęboko wierzę, oficjalnie uczynię Cię moim synem.
Co pan na to? [...]


Karol Sienicki napisał(a):Wysłane 25 czerwca
Oczywiście w tajemnicy to zachowam. Zgadzam się z chęcią.


August V napisał(a):Wysłane 9 sierpnia
Mości panie Karolu!

Jak tylko Sejm uchwali nową konstytucję o mieszczaństwie, włączymy pana do rodu von Tauer usynawiając waszmościa, oczywiście jeśli nadal wyraża Pan chęć bycia w naszym rodzie. Proszę się także zastanowić i szczerze sobie odpowiedzieć - dlaczego chciałby waszmość dołączyć do naszego rodu? Dla splendoru i prestiżu? Dla bycia synem króla? Dla nazwiska? Jeśli tak, to nie potrzebujemy osób, które jeno dla pieniędzy i sławy stają się naszymi rodowcami. W takim przypadku może waszmość poszukać innego rodu.
Jesteśmy rodziną. Tworzymy ród. To coś znaczy, nawet w warunkach wirtualnych.

Tak więc, niech dołącza Pan do naszego rodu tylko jeśli później nie zmieni Pan zdania. Mówimy tak, bo już jeden taki przypadek był w historii, co młodociany szlachcic do jednego z rodów przeszedł tylko dla splendoru i wiele przykrości później z tego wynikło.


Karol Sienicki napisał(a):Wysłane 9 sierpnia
Nadal jestem chętny i nie dla splendoru jeno bycia dumnym ze swego pochodzenia i rodziny.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Wniosek o nobilitację

Postprzez Hieronim Sieniawski » 21 sie 2018, 14:15

Zaiste - życie bogatsze od fantazji! Dobrze, że jestem duchownym-celibatariuszem :)
/-/bp. Hieronim Sieniawski



Zmarły
 
Posty: 791
Dołączył(a): 26 sty 2016, 21:41
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1)

Re: Wniosek o nobilitację

Postprzez Stanisław von Tauer » 21 sie 2018, 14:19

Hieronim Sieniawski napisał(a):Zaiste - życie bogatsze od fantazji! Dobrze, że jestem duchownym-celibatariuszem :)

Oj, tak. Jeszcze trochę i niczym pan Wołodyjowski czmychniemy do klasztoru :D
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Wniosek o nobilitację

Postprzez Karol von Tauer - Sienicki » 21 sie 2018, 15:07

August V napisał(a):To już się śmieszne robi...

August V napisał(a):Wysłane 24 czerwca
Witam pana!

Jak pewnie pan wie, w mikroświecie - a co za tym idzie, również w Rzeczypospolitej - wszyscy wokół rody zakładają, do istniejących się przyłączają, bądź przysposabiają do swych rodzin nowych członków, czyniąc z ich w ten sposób pełnoprawnych rodowców i prawnych synów lub córek, a także spadkobierców.

Obserwuję pana od pewnego czasu, i widzę pana dużą aktywność i wkład w rozwój mej ojczyzny. Ponadto dostrzegam w waszmości duży potencjał. Mam więc pytanie: czy nie zechciałby pan dołączyć do mojej rodziny - von Tauerów - jako jeden z jej rodowców i mój syn? [...]

W przypadku, gdy zgodzisz się na usynowienie, poobserwuję Ciebie jeszcze przez pewnie czas - najpewniej do końca lipca - i jeśli wtedy będziesz nadal tak samo aktywny i zaangażowany, w co głęboko wierzę, oficjalnie uczynię Cię moim synem.
Co pan na to? [...]


Karol Sienicki napisał(a):Wysłane 25 czerwca
Oczywiście w tajemnicy to zachowam. Zgadzam się z chęcią.


August V napisał(a):Wysłane 9 sierpnia
Mości panie Karolu!

Jak tylko Sejm uchwali nową konstytucję o mieszczaństwie, włączymy pana do rodu von Tauer usynawiając waszmościa, oczywiście jeśli nadal wyraża Pan chęć bycia w naszym rodzie. Proszę się także zastanowić i szczerze sobie odpowiedzieć - dlaczego chciałby waszmość dołączyć do naszego rodu? Dla splendoru i prestiżu? Dla bycia synem króla? Dla nazwiska? Jeśli tak, to nie potrzebujemy osób, które jeno dla pieniędzy i sławy stają się naszymi rodowcami. W takim przypadku może waszmość poszukać innego rodu.
Jesteśmy rodziną. Tworzymy ród. To coś znaczy, nawet w warunkach wirtualnych.

Tak więc, niech dołącza Pan do naszego rodu tylko jeśli później nie zmieni Pan zdania. Mówimy tak, bo już jeden taki przypadek był w historii, co młodociany szlachcic do jednego z rodów przeszedł tylko dla splendoru i wiele przykrości później z tego wynikło.


Karol Sienicki napisał(a):Wysłane 9 sierpnia
Nadal jestem chętny i nie dla splendoru jeno bycia dumnym ze swego pochodzenia i rodziny.

Przepraszam ale złożyło mi propozycję 1/2 forum. Nie jestem jeszcze za bardzo zdecydowany i po prostu jako młoda osoba się pogubiłem. Na razie chcę to przemyśleć i zająć się szlachectwem. Niech Panowie nie żywią do mnie urazy, wynagrodzę to jakkolwiek.
Karol von Tauer-Sienicki herbu jelito odmienne

Członek Zakonu Krzyżackiego
Namiestnik w wojsku Rzeczpospolitej
Miecznik rawski


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 534
Dołączył(a): 22 lut 2018, 19:33
Lokalizacja: Konstantynopol
Medale: 4
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Stopień: Namiestnik
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Wniosek o nobilitację

Postprzez Marcin Zagłoba » 21 sie 2018, 15:13

Hieronim Sieniawski napisał(a):Zaiste - życie bogatsze od fantazji! Dobrze, że jestem duchownym-celibatariuszem :)


Błogosławiony celibat :D
(-) Jego Eminencja Marcin kardynał Zagłoba herbu Samson

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 186
Dołączył(a): 16 lip 2018, 00:39
Medale: 3
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON VI (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 5663759

Re: Wniosek o nobilitację

Postprzez Karol von Tauer - Sienicki » 22 sie 2018, 11:23

Zdecydowałem się na dołączenie do rodu von Tauer, a za ojca biorę JKM czyli Szanownego Pana Stanisława von Tauer.
Karol von Tauer-Sienicki herbu jelito odmienne

Członek Zakonu Krzyżackiego
Namiestnik w wojsku Rzeczpospolitej
Miecznik rawski


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 534
Dołączył(a): 22 lut 2018, 19:33
Lokalizacja: Konstantynopol
Medale: 4
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Stopień: Namiestnik
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Wniosek o nobilitację

Postprzez Stanisław von Tauer » 22 sie 2018, 12:17

Przepraszam ale złożyło mi propozycję 1/2 forum. Nie jestem jeszcze za bardzo zdecydowany i po prostu jako młoda osoba się pogubiłem. Na razie chcę to przemyśleć i zająć się szlachectwem. Niech Panowie nie żywią do mnie urazy, wynagrodzę to jakkolwiek.

Karol Sienicki napisał(a):Zdecydowałem się na dołączenie do rodu von Tauer, a za ojca biorę JKM czyli Szanownego Pana Stanisława von Tauer.


Radujemy się z tego powodu, ale uważamy, że skoro tak się sprawy mają, i jeszcze wczoraj był Pan pogubiony i nie za bardzo zdecydowany, dajemy jeszcze waszmościowi tydzień/dwa tygodnie do namysłu.

Wydaję Nam się, że z tym 1/2 forum to przesada - gdyby ród von Tauer stanowił połowę forum, to podejrzewamy, że cała Rzplita by długo nie pociągnęła.

EDIT: Jaki wybiera waszmość herb?
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Wniosek o nobilitację

Postprzez Karol von Tauer - Sienicki » 22 sie 2018, 12:43

Obrazek
Przepraszam, że takie duże zdjęcie, czy może być Jelito odmienne czyli moje zachowane?
Karol von Tauer-Sienicki herbu jelito odmienne

Członek Zakonu Krzyżackiego
Namiestnik w wojsku Rzeczpospolitej
Miecznik rawski


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 534
Dołączył(a): 22 lut 2018, 19:33
Lokalizacja: Konstantynopol
Medale: 4
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Stopień: Namiestnik
Wykształcenie: Wojskowe

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Kancelaria Króla Jegomościa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość