Wniosek o włączenie do Szlachty Rzeczpospolitej

Miejsce składania wniosków do Jego Wysokości

Wniosek o włączenie do Szlachty Rzeczpospolitej

Postprzez Filip Michał Medycejski » 10 kwi 2017, 22:46

Spisano na zamku w Siewierzu X IV AD MMXVII


Wasza Królewska Mość.

Ja, uniżony sługa Kościoła składam na ręce Wasze zbożny wniosek. Proszę Was Najjaśniejszy Panie byście uczynili mi ten honor i włączyli do stanu szlacheckiego Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Wniosek swój warunkujemy ze względu na pochodzenie i rodowód, którym przed Waszym Majestatem mogę się wylegitymować.

Pochodzenie moje potwierdzam tymi dwoma herbami, które do mej familii należą i do szlachty Rzeczpospolitej się zaliczają. W tym, że w mych słowach prawda jest przedstawiam wpis w Wielkim Herbarzu Szlacheckim Rzeczpospolitej. Synem zaś jestem Karola Wawrzyńca de Medici y Zep, syna Jaśnie Oświeconego Księcia Marka oraz Eleonory Medycejskiej. Pieczętuje się zaś herbem Medycejskim ,gdyż w ziemi ojca Księstwem Palestriny władam. Wierzę, że przedstawione przeze mnie argumenty zyskają uznanie Waszej Królewskiej Mości. Gdyż jako biskup krakowski i Wasz poddany, pragnę Księstwem Siewierskim zgodnie z prawem Rzeczpospolitej rozporządzać.

uniżony sługa,

Filip Michał Medycejski,
biskup krakowski, książę siewierski


Obrazek Obrazek


WIELKI HERBARZ SZLACHECKI RZECZYPOSPOLITEJ


http://www.rzeczpospolitaobojganarodow.pl/forum/viewtopic.php?f=331&t=3849
/-/ Filip Michał z Medyceuszy i Zepów SJ,
Książę Palestriny, Biskup Krakowski.

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 22
Dołączył(a): 09 kwi 2017, 16:25

Re: Wniosek o włączenie do Szlachty Rzeczpospolitej

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 11 kwi 2017, 16:02

Cieszy nas chęć Ekscelencji dołączenia do grona szlachty Rzeczpospolitej i przedłożony wniosek w stosownym czasie rozpatrzymy. Tymczasem, wedle prawa Rzeczpospolitej ma Ekscelencja nieograniczoną możliwość posługiwania się posiadanym herbem i tytułami w ojczyźnie swojej nadanymi. Zapewniam, że nikt nie będzie ich negował i w tym względzie osoba Ekscelencji będzie obdarzana należytym jej uznaniem.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Wniosek o włączenie do Szlachty Rzeczpospolitej

Postprzez Filip Michał Medycejski » 13 kwi 2017, 15:17

Bóg zapłać Waszej Królewskiej Mości. Proszę przyjąć wyrazy mojego szacunku i błogosławieństwo.
/-/ Filip Michał z Medyceuszy i Zepów SJ,
Książę Palestriny, Biskup Krakowski.

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 22
Dołączył(a): 09 kwi 2017, 16:25


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Kancelaria Króla Jegomościa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości