Wniosek

Miejsce składania wniosków do Jego Wysokości

Wniosek

Postprzez Maksymilian Branicki-Lubomirski » 22 lis 2015, 16:37

Składam wniosek o nadanie mi obywatelstwa Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, bym mógł w pełni służyć Ojczyźnie. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby przez obecnego Interrexa Jego Ekscelencję Prymasa Leonardo Mario kard. Dreder lub nowo wybranego JKM.
Maksymilian Branicki-Lubomirski
herbu Gryf
Stolnik Kaliski
Pan na Grodnie i Białymstoku

Obrazek

Amor patriae nostra lex.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 437
Dołączył(a): 08 lis 2015, 19:19
Lokalizacja: Grodno
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Wniosek

Postprzez Marek Wiktorowicz » 22 lis 2015, 17:39

Nowo wybrany król decyzję winien podjąć, niemniej sugeruję, by Eminencja Prymas już teraz przyjął wniosek. I tak oznaczać będzie to dla Waści okres próbny, którego koniec nastąpi pewnikiem tuż po wyborze króla :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Wniosek

Postprzez Sebastian von Tauer » 22 lis 2015, 20:48

Prosiłbym, aby nasz interrex - jego ekscelencja prymas rozpatrzył pozytywnie wniosek. Co do okresu próbnego - popieram, ale rozumiem że prawo głosu na króla panu Branickiemu przysługiwać będzie? Pamiętam, że gdy czekałem aż "moje" dwa tygodnie upłyną, akurat elekcja trwała, w której uczestniczyć nie mogłem i bardzo tego żałowałem.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Wniosek

Postprzez Karol Radziwiłł » 22 lis 2015, 22:16

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, iż szlachectwo, choć ściśle wiąże się z prawami i obowiązkami obywatelskimi, nie jest tożsame z obywatelstwem, które de facto w prawie naszym nie istnieje. Początkowo, aby uzyskać szlachectwo trzeba było miesiąc czekać, wtenczas innymi, "mieszczańskimi" zajęciami się trudnić. Obecnie obowiązująca konstytucja o szlachectwie nie określa tego okresu. Myślę jednak, że nie powinniśmy szlachectwa "zniżać" do obywatelstwa, gdyż straci ono swoją wartość. Przeto uważam, z całym szacunkiem i uznaniem dla Pana Branickiego, że według starych praw winniśmy postępować.
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: Wniosek

Postprzez Maksymilian Branicki-Lubomirski » 23 lis 2015, 00:14

Informację o tym, że obywatelstwo jednoznaczne jest ze szlachectwem zaczerpnąłem z tzw. "pierwszych kroków". Informację zaś o możliwości złożenia wniosku podano mi w wątku, w którym się przedstawiłem. Jeśli zaś wniosek mój jest niezgodny z prawem oczywiście się owemu prawu podporządkuję.
Maksymilian Branicki-Lubomirski
herbu Gryf
Stolnik Kaliski
Pan na Grodnie i Białymstoku

Obrazek

Amor patriae nostra lex.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 437
Dołączył(a): 08 lis 2015, 19:19
Lokalizacja: Grodno
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Wniosek

Postprzez Marek Wiktorowicz » 23 lis 2015, 00:39

Książę Karol to miał jeno na myśli, że nawet nie będąc szlachcicem jesteś Waszmość jednym z nas - członkiem społeczności Rzeczypospolitej.

Co do słów Pana Sebastiana: nadawanie szlachectwa przez Interrexa w czasie, gdy już trwa sejm elekcyjny, mogłoby prowadzić do nadużyć, obawiam się.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Wniosek

Postprzez Maksymilian Branicki-Lubomirski » 23 lis 2015, 13:14

W takim razie pozostaje mi czekać na wynik elekcji. A powracając do słów Księcia Karola, jakimi mieszczańskimi zajęciami mógłbym się wtenczas trudnić?
Maksymilian Branicki-Lubomirski
herbu Gryf
Stolnik Kaliski
Pan na Grodnie i Białymstoku

Obrazek

Amor patriae nostra lex.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 437
Dołączył(a): 08 lis 2015, 19:19
Lokalizacja: Grodno
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Wniosek

Postprzez Karol Radziwiłł » 23 lis 2015, 20:47

Panie Branicki!

Tych zajęć jest wiele i właściwie są one ograniczone jeno Waszą wyobraźnią. W tej chwili przychodzą mi do głowy następujące: publicystyka, kultura (muzeum i teatr), działalność na UJ. Jestem przekonany jednak, że rychło nobilitację od króla dostaniecie, jeżeli taką aktywność i gotowość do pracy utrzymacie. :)
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: Wniosek

Postprzez Sebastian von Tauer » 04 gru 2015, 13:06

Jakim herbem chciałby się pan pieczętować?
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Wniosek

Postprzez Maksymilian Branicki-Lubomirski » 04 gru 2015, 15:01

Herb gryf.
Maksymilian Branicki-Lubomirski
herbu Gryf
Stolnik Kaliski
Pan na Grodnie i Białymstoku

Obrazek

Amor patriae nostra lex.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 437
Dołączył(a): 08 lis 2015, 19:19
Lokalizacja: Grodno
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Kancelaria Króla Jegomościa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron