Pytanie

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Pytanie

Postprzez Maurycy Orański » 30 maja 2022, 21:41

Komasacja gruntów w rękach starych obywateli doprowadziła do kompletnego wydrenowania skarbu państwa z którego jak powinien pan pamiętać pobierano w banku dochody więc np. niemożliwe było wypłacanie pensji czy nagród
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3763
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Pytanie

Postprzez Jakob Iwan Wereszczyński-Bagrat » 30 maja 2022, 22:18

Rozumiem, na pewno nie dałoby się nic poradzić, np. poprzez odpowiednie gospodarowanie majątkiem Skarbu, czy ściąganie dochodu z majątków nieaktywnych obywateli?

Pamiętam, na przykład, że mój dawny majątek przynosił tak duże dochody, że gdyby ściągnąć z niego to wszystko czego, sam przez czas nieobecności nie pobierałem, pewnie można by zasilić skarb i to na dłużej :D
Jakub Wereszczyński-Bagrat

książę Abachazji


Obrazek

Obrazek



Avatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 1804
Dołączył(a): 13 gru 2014, 19:55
Lokalizacja: Wereszczyn, Korona Królestwa Polskiego
Medale: 9
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Podkanclerzy
Stopień: Rotmistrz
Wykształcenie: Szkoła Rycerska

Re: Pytanie

Postprzez Jakob Iwan Wereszczyński-Bagrat » 30 maja 2022, 22:37

Nawet sobie sprawdziłem (nie pytajcie mnie w jaki sposób ktoś bez konta wchodzi w system bankowy proszę :mrgreen: )

Majątek państwo
Właściciel: gospodarka - zysk zaledwie 600000

Sam mój Wereszczyn przynosił mi ponad 2000000

To wielokrotnie więcej niż całe państwo - poważnie ściągnijcie z tego - uratujemy system, ja i tak nie mam konta bankowego, pewnie za długo mnie nie było i się usunęło, to się nie obrażę :lol:

Albo dajcie mi zarząd nad majątkiem państwa to zaraz zwiększę ten dochód kilkukrotnie - cały majątek państwa opiera się na 1 folwarku z ogromną ilością wsi, to całkowicie nieekonomiczne, można by naprawdę zwiększyć ten dochód, gdyby ktoś tym tylko zarządzał.
Jakub Wereszczyński-Bagrat

książę Abachazji


Obrazek

Obrazek



Avatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 1804
Dołączył(a): 13 gru 2014, 19:55
Lokalizacja: Wereszczyn, Korona Królestwa Polskiego
Medale: 9
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Podkanclerzy
Stopień: Rotmistrz
Wykształcenie: Szkoła Rycerska

Re: Pytanie

Postprzez Sebastian von Tauer » 31 maja 2022, 11:45

Panie Jakobie, tu chodzi głównie o to, że nie da się bez pomocy księcia Marka ingerować w system bankowy. Po drodze zmieniły się ceny różnych obiektów, sposoby zakładania wsi i miast, dostępne w nich budynki i przede wszystkim sposób pobierania dochodu. Wcześniej szło to ze skarbu państwa (zupełnie bez sensu) a powinno iść "znikąd" - tzn. z zagranicy, z którą np. historycznie handlowano zbożem czy z kies v-mieszkańców, którzy np. kupują wytwarzane w naszych majątkach dobra. Trzeba by zatem zmienić mechanikę systemu tak, by dochody (poza pensjami) nie były pobierane ze skarbu, a właśnie przysłowiowego znikąd. My , mieszkańcy RON, tego nie zrobimy, nie znamy się tyle na informatyce, by przeprojektować PIAST-a, zaś dla pana Marka to zbyt duże obciążenie.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Pytanie

Postprzez Jakob Iwan Wereszczyński-Bagrat » 31 maja 2022, 14:03

Teraz już wszystko rozumiem - bardzo dziękuję JOX Sebastianie, przeczuwałem, że zapaść systemu może mieć związek z nieobecnością JO Marka Wiktorowicza.
Co prawda już jakiś czas temu, ale w realu zajmowałem się trochę modyfikowaniem gier komputerowych itp. i napatrzyłem się trochę na różne kody, może zmiany które trzeba by wprowadzić nie są jakieś gruntowne i w wolnej chwili a nuż udałoby się coś poradzić, nie mówię że zaraz i na że na pewno podołam, ale jak będę miał trochę więcej czasu.

Pamiętam takie pisane bankowanie, z jakim dziś mamy do czynienia, z dawnej Abachazji i przynajmniej dla mnie był to system o wiele mniej atrakcyjny od PIASTa, więc z mojej perspektywy dobrze byłoby naprawić, choć jeśli inni mają odmienne odczucia, nie będę zabiegać.
Jakub Wereszczyński-Bagrat

książę Abachazji


Obrazek

Obrazek



Avatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 1804
Dołączył(a): 13 gru 2014, 19:55
Lokalizacja: Wereszczyn, Korona Królestwa Polskiego
Medale: 9
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Podkanclerzy
Stopień: Rotmistrz
Wykształcenie: Szkoła Rycerska

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości